Definasyon günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve berkay7743 tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bugün tok karnına tartıldım 149.1 kg definasyona devam
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2016 ---
    az önce denedim 150 kg 6 tekrar çıktı 7.tekrar yarıda kaldı güç kilo verirken biraz arttı ama yağ vermeye devam

Son düzenleme: 8 Eylül 2016
  2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    berkay 170 dk yürümek ne allahını seversen ?

sergen turaman bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    3.0 km hızında

4. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    dosdum gercekden senin gibi birisi bu kadar emek veriyorsun bu spora biraz yürüyüş olayının arttır kardioyu arttır kardeşim 170 dakka yurumek birde artı dığer ağırlık işleri adamı sıkar kardeşim tabi ne kadar kas yağ oranına sahipsin bilmiyom amma yürüyüş işinde biraz sıkınıt var gibi geldi bana kardioya biraz yuklen veya kilo düşmek için diyete sarıl evet biraz gücün düşer amma astımında varmış bak bence vüçut ağırlıgını düşür dosdum bu işin yaşlılıgıda var tabi direk akıl vermek gibi oldu amma kusura bakma kardeşim 178 boya kilo biraz fazla gibi geldi birde 170 dakka yürümek garip geldi bana :(
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2016 ---
    yanlış anlasma olmasın yuklen derken 6 7 km/ saate cek amma 1 saat koş mesela demek isdedim yuklenmek demek sureyi azaltıp hareket şiddetini arttırmak yani ;)

berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    sorun orda zaten kanka astım var hızı yükseğe aldım mı tıkanıyorum:)

6. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    tren sağlam bir tren ise oda tıkaya bilir hatta vururken bile fark edersin hızlı basarsan gögüsün ortasına bile basınç yapar bu arada hızdan ziyade eğimi yükseğe alabilirsin kardiyo için daha mantıklı olur gibi 170 dakika hayli yüksek bir süre. Bu arada daha önceden clen tarzı bir şey kullandın mı bu tıkanma olayı çok aşırı ise eeg çektirmekte fayda var gibi
    Buna ek olarak aslında idmanda yüksek ağırlıklar yerine orta ağırlıkları tercih edip set aralarında ki dinlenmeleride düşürüp daha çok definasyonu destekleye bilirsin daha mantıklı olur gibi ağırlığa pek takılmamak lazım ağırlıkla işimiz yok sonuçta.

berkay7743 bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    tıkanma olayı şöyle ciğerlerde olmuyor baldırım ve diz kapaklarım ağrıyor hızı yükseltince sorun bu aslında

8. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    dostum bence senin tıkanma olayı kilo kaynaklı yani ciger kaynaklı değil gibi bence bak kilo düş sonra kullandıgın kürleri kullan kaslı olarak yükselt kendini dosdum yoksa kilon cok fazla allah muhafaza bunun yaşlılıgıda var yani bir devamlılık gerek yaptıgın sporda büyük ihtimal endomorfsun zaten kolay kilo alabilirsin sana tavsıyem ağırlıkdan ziyade kardioya yüklen veya diyet yap kilo düşmeye calış birde bisiklet kullansan daha iyi gibi sanki vücüt agırlıgını bindirmezsin eklemlere hem kalori yakarsın hem kıkırdaklarını dinlendirirsin amma sana tavsiyem kas kaybedecem diye korkupda yüksek beslenerek kilonu bu seviyelerde tutma cok tehlikeli kardeşim aman :( birde bir makale okumusdum uzun suelı kardolar kişinin patlayıcı gücünü düşürdüğü ile ilgili kas tibi uzun koşularda yani kardiolarda hafızasını değişdirip dayanıklı amma patlayıcı güçü az şekle büründürdüğü ile ilgili mesele kardiodada 3.2 km den hazla kosmak patlayıcı güçü azaltıyormuş sende 170 dakka yürüyorsan buda aynı etkiyi yaparsa kaldırdığın ağırlıgında az olmasına neden olur bir başabaş noktası bulna lazım yani kendin için kardio ve ağırlık ilen :(

berkay7743 bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    yok dostum diyetim ve sporum tam sıkıntı yok haklısın ben 2011 temmuzda astımı atlattım %70 ve atlatır atlatmaz body ye başladım bir ara 2012 sonunda dedemin cenazesine giderken petrole 200 metre kala yakıt bitti arabayı içinde 3 kişi varken 150 metre ittim öyle kuvvetli itmiştimki son 40-50 metreyi kendi gitti araba 100 kg idim o zamanlar

10. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    anlıyorum biladerim ben senide senin hedefin vücüt yarışması değilmi ??
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2016 ---
    150 kg 6 tekrar benc ağırlıgımı?

berkay7743 bunu beğendi.
  11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hedef vucut yarışması evet 150 kg 6 tekrar bench ağırlığı tek tekrar girmiyorum kas büyümesi olsun diye 6 tekrarın altına inmem genelde
    doğalkende 150 kg 6 tekrar giriyordum tabi kilom daha yüksekti

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Abı sen deri sarkması durumunu nasıl halleediceksin

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkay7743 bunu beğendi.
  13. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    hımmmm anladım dosdum ne diyim yolun acık olsun amma vücüdünü fazla yorma dikkat et bak kilo cok fazla ben 100 kg yim gecen idmanda depar calışmasında gaza geldim 5inci turda bacak attı o zaman kilonun ve yaşın önemini anladım kardeşim insan yaşlanınca eskisi gibi olmuyor malesef onun için ilerisi içinde hazırlanmak lazım sen yürüyüş yerine bisiklet bin 110 kg ye filan düşüncüye kadar eklemlere fazla yuk bindirme kardeşim ben boksa başladıgımda 105 kg idim 1 ayda 8 kg verdim amma eklemlerimde agrıyı net hissediyordum hemen 1 hafta ara verdim sonra tekrar başladım şimdi iyiyim allaha şukur amma eklemlerimdeki acıyı tarif edemem sonra öğrendimki 100 kg üstündeki sporcularda pilometrik antrenanlar sıkınıt cıkartıyormuş önerilmiyormuş onun için bence önce kilo düş ona odaklan kas kaybını bir kenara birak zaten istesende kaybedemezsin kas sen 150 kg sin dosdum kasların zaten doğal güçlüdür anladın bak gör 100 kg ol daha cok kaldıracaksın ;)

berkay7743 bunu beğendi.
  14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    az önce diyetisyene gittim kışın vucut yağ toplar dedi 800 gram daha yağ yakmışım son durum kilo 150.150 yağ oranı %38.1 kilonun fark etmesinin sebebi kas kütlem artmış
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2016 ---
    daha önce hızlı kilo vermiştim 2009 yazında body ye başlamadan çok önce en ufak sarkma olmadı

15. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    170 dakikalık kardiyo azminin 3'te 1'ini bana yollasana ya. Vallaha helal olsun ayakta alkışlıyorum , umarım bundan sonra hiç sağlık sorunu yaşamadan hedeflerine ulaşırsın dostum. Birde nedir bu kardiyo motivasyonunun olayı nasıl sıkılmıyorsun 170 dakika ?

berkay7743 bunu beğendi.
  16. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Baldırda ki tıkanma kasılma vs.. mi ? magnezyum alımına dikkat ediyor musun ? eklemler konusunda ise sıvı vs.. baktırdın mı ? çünkü gerçekten garip bir durum .

berkay7743 bunu beğendi.
  17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    200 dk olduğuda oluyor

benim motivasyonum bu müzik tekrar tekrar çalıyor ve sıkılmıyorum işin sırrı bu müzik:)

sergen turaman bunu beğendi.
  18. KurtBoZ

KurtBoZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İstediğin hedefe ulaşıcaksın kendinden emin ol yeter abicim
    buarada ben 1.78 boyundayım - sana tavsiyem 90 kilo olduktan sonra onu 75'e çekip crossfit çalışmandır, başarılar :)

berkay7743 bunu beğendi.
  19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kas kütlesi buna müsaade etmez hocam 90 kg altında kas eritirim hedef şu anda podyum:D
    savaş kardeş baldırdaki tıkanma olayına gelince omega 3-6-9 efa milk thistle supradyn saw palmetto b12 çinko magnezyum kalsiyum düzenli hergün alıyorum:)

20. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Berkay sen arabayı iterken millet neden içinde oturuyo öyle bi anlatmışsınki he man okuyom sandım.

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş