DEĞİŞİK BİLEK AĞRIM.YARDIMINIZI İSTİYORUM.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bib0697 tarafından 25 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bib0697

bib0697 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Alanya
    Selam herkese.Vücut geliştirme sporunda 6.ayım fakat son 2 aydır bileğimde bir ağrı hissediyorum bu ağrıyı genellikle barbell curl yaparken hissediyorum hatta bazen ağrıdan kaldıramıyorum.Barbell curl bi şekilde ağrıya ağrıya yapsam bile daha sonra dumbellları bile kaldırırken ağrıyor ve bu sol bileğimde değil sadece sağ bileğimde var.

Bu resimde size ağrının tam nerede olduğunu göstermek istedim.

Bu kırmızı daire içine aldığım bölgede bir ağrı hissediyorum ve sadece bu ağrı sağ bileğimde oluyor.

Yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum.Salondaki hocaya tanıştım fakat bilgisi yetersiz olduğu için bir yorum yapamadı.

Şimdiden Teşekkürler.

2. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    son bir haftadır (ilk 3-4 günü çok yoğun olarak) aynı bilek ağrısı bende de var. hatta araştırıyordum internetten. zaten ilk aklıma gelen karpal tünel sendromu ydu. şu anda da var ağrı ancak ilk günlere göre daha iyi. Sadece ağrı olsa iyi. serçe ve yüzük parmaklarında hafif uyuşma ve karıncalanma da vardı. şimdi o yok. Benim de sağ bileğimde. Bilgisayar başında çalışıp sürekli Mouse kullanıyorsan en başlıca sebeplerinden biri karpal tünel in.

Bir doktora görünmen lazım diyorum ama ben işlerden hala gidemedim ne yazıkki. hatta o ağrılarla 4 antrenman da yaptım üzerine.

Karpal tünel sendromu, karpal tünelin içinden geçen sinirlerin sıkışması sonucu ortaya çıkıyor. ilerlemiş durumlarda cerrahi müdahale ile tünel çapını baskı yapmayacak şekilde genişletiyorlar. Bilgin olsun, geçmiş olsun

3. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklasik 1 buçuk ay önce bench pres yaparken bileklerimin 2 sinede çok feci bir aci saplandi ve o gün bu gündür elime 5 kg dumbell dahi alamiyorum . bileklerimi yukari asagi oynatirken aci yok ama sağa sola oynatirken o senin gosterdigin bölgede aşiri agri oluyor . sakatligimin 2. Haftasında doktora gittim bileklik verdi bilegini kipirdatamiyorsun takinca . 4-5 haftadir bilekleigi kullaniyorum fakat hala agirlik kaldirinca ilk günkü gibi agri oluşuyor. Kalici olmasindan korkuyorum . :/ bilek çok hassas yer dikkat etmek lazim ...

4. bib0697

bib0697 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Alanya
    Son bi kaç gündür ağrılarım geçti fakat yeniden olması durumunda direk doktara gidicem.Yorumlarınız için teşekkürler.

5. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O agri bende de oldu , doktora gittim aldigim cevap , tendonun kasa yapismis oldu . Cok agir kaldirdiysan veya zorladiysan olmustur dedi . Zorlamayacaksin bekleyeceksin gececek dedi .

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş