dayanıklı ve sağlam kaslar

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve qwerter tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. qwerter

qwerter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben iri vücut yapısından çok atletik sağlam dayanıklı ve aşırı güçlü bi kas yapısına sahip olmak istiyorum. Hantal olmayan bi vücut elde etmek istiyorum. Setler halindemi yapmalıyım yoksa çekebildiğim kadar çekmelimiyim tek seferde. (zararı varmı?) yada az setle çok sayı yada tam tersimi bi diğer soruda cimnastiksiler dünyanın en güçlü atletleri fakat gördüğüm kadarıyla set sayısı ve hareket sayı hiç değişmiyor yıllarca aynı sayıda yapıyorlar doğru olan bumu ?
    bu setler ve sayıları konusunda kafam çok karısık geniş bi şekilde açıklarsanız sevinirim.

2. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    ozman dostum body buıldıng değilde judo teakevando veya kick box tarzı sporlarla uraşmalısın body sporu bedeni ağırlaştırmaktır

3. By_MaLi

By_MaLi Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    boks istiyorsun belli.

4. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sadece kick boks boks ta kas yapılmıyor varolan kaslarda uzuyor bu sporlarda body vucudu agırlaştırır bu dogrudur. atletik bi vucuda sahip olmak isteniyorsa sıkı bi vucut isteniyorsa karete boks yapılmalı ama yanında da fitnees yapılmalıdır.

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bak sen su ıse, nasıl uzayabılıyormus kaslar acaba?..

Kas liflerinin boyları degısmez, enlemesine buyurler ve kalınlasırlar.. ;)

6. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bak sen :D BEN BOKSÖRUM ve hocalarımızda bunu diyor blraz araştırma yap lutfen.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Olur olur hemen sozunu dınleyıp arastırma yapmaya baslıyorum ama sen once uzerınden su cahıllıgı at.. ;)

Ben boksorum'ude buyuk harflerle yazmıssın ya korktum yanı, dovme dıye hemen arastırmaya baslıyorum.. :D

Dalgayı bırakacak olursak en basta dedıgım gıbı su cahıllıgını yen de bıraz sen aratırma yap, her duyduguna ınanma.. Bununla ılgılı cesıtlı atasozlerımız var.. ;)

8. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    merak ediyorum şu iki cümle arasındaki 7 farkı bana anlatırmısın genç arkadaşım

1. "BEN BOKS SPORUNU YAPIYORUM."
    2. "BEN BOKSÖRÜM."

9. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    herşeyi biliyorsunuz tamam:D yiyorsa kendinizde guveniyorsanız boks yapın devletin açmış oldugu yerlerde ama bakalım cusseniz işe yarıyor mu:D siz istiyorsunuz milli takımda hocalık yapmıs adama degil sizlere inanıyım. üstünüzden bilmişligi atın bilmeden laf yetiştirmeyin.bilmeden bilmişlik yapmayın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:00 ----------

boksör olmak için lisanslı maça cıkmış sporcu olmak lazım. boks sporunu yapan ise bu sporu meslek olarak yapmıyandır.ogrenmek için yapandır.

10. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    bak senin için bi kaç link buldum, bence sen bu forumlarda takılarak kendine daha çok şey katarsın BOKSÖRlük kariyerinde.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-kavgada-ilk-ve-en-t18406.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sokakkavgas-parmak-k-rma-t25617.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hangisi-daha-g-l-yumruk-t27639.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/normal-d-v-te-hangisi-t26014.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yumruk-g-c-n-artt-t14083.html

ha bir de öyle 2 yumruk sallamayla, 1-2 yıldır bu sporu yapıp tüy siklette maça çıkınca boksör olunmaz, boksörlük ciddi bir spordur, öyle herkes yapamaz, hele çoluk çocuk hiç yapamaz.

tabiki yaşına ithafen yazıyorum, lisedeyken yani yaklaşık olarak 10 sene önce amatör bir takımda (cam spor) futbol oynuyordum ve aylık 100 lira alırdım hatta 100 milyon lira (daha sıfırlar atılmamışken), lisanslı sporcuydum ama bir gün de kalkıp ben futbolcuyum demedim.

neyse konudan uzaklaşmamak ve forum kirliliği yapmamak adına, polemiğe girmeyeceğim.

van_damme34 bunu beğendi.
  11. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    güzel söylemişsin katıldıgım yerler var kendime hakim olamadım haddimi aştım özür dilerim. ama ben işin uzmanı olmuş hocalardan duyduklarımı yazdım.arkadaş beni cahillikle ödüllendirdi. lisanslıysan ve başarılıysan ben boksör degilim sadece hobi olarak boks yapıyorum demekte abes bence.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Senın hocan bır sporla ılgılı uzman, anatomı ve vücüt ıle ılgılı temel konulardan bırını bılmıyor demekkı..

Ben cahıllıgını yuzune vurmazdım ama sen dalgaya vurur gıbı anlamsız bır sekılde kendınle ve hocanla ovununce yamak zorunda kaldım..

Emın ol senın bymerdo ıle yasıt oldugunu sanıp yas bolumune bakmıstm profılındekı.. bu da senın yorumalrınla nasıl bır ızlenım olusturdugunu gosterır.. ;)

Sen bır kere bıle bu konuyla ılgılı arastırma yaptın mı?.. Elının altında net var, oku ogren.. ;)

13. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    peki güzel kardeşim hocalarım ve spor salonunda istanbul türkiye şampiyonlukları olan boksörler hepsi yanlış biliyor. bu konuda araştırma yaptım ordaki bilgilerde yanlış ne mutlu sana bizler cahiliz.

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Nereden arastırma yaptın Allah askına goster bızede, nerede kas lıflerı calısma ıle uzar yazıyor?..

Son kez soyluyorum madem cahıllıgı kabul etmıssın okuda ogren, kas lıflerı boyca uzamazlar ence buyuyup kalınlasırlar..

Ha mesela benım bıcepsım kısa dersen de uzatmak ıcın degıl o dırsege dogru olan bolgeyı daha ıyı vurup orayı hacımce buyutmek ıcın calısırsın.. O alt tarafta hacım kazanınca sana uzamıs gıbı gelır kasın.. Daha da anlamıyorsan, duzgun kaynaklardan arastırma yapmaktan acızsen ben bır sey demıyorum sana.. Daha da kendımı yormayacagım senın ıcın.. ;)

15. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Kas uzamaz.Tartışması bile olmaz.

O güvendiğiniz hocalarınız emin olun sizin kadar bile araştırma yapmıyorlar.O da duyduğunu söylüyor.İnsanın dereceli boksör olması bu işi %100 doğru yaptığını da göstermez.Haa tabi kimseyi de aşağılamak değil bunu yazma amacım.Ama kas yığını olduğu halde bilime dayanmayan bilgiler veren hocalar da gördüm salonlarda.Sonuçta bu iş bilim işi,araştırma işi.Hepimizde eğitimli bireyleriz.hocam öyle diyor devri kapandı artık.

Devir bilgi çağı.Ben bu forumdaki kıdemli adamların bile yazılarında aklıma yatmayanı araştırıyorum.

Sizde hocalarınız söylediklerini genede araştırın sonuçta iyi niyetli de olsalar yanlış bilebilirler.

16. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    3) Dövüş sanatlarıyla ilgileniyorum. Vücut geliştirme yapmak bana ne gibi yararlar ve zararlar sağlar ?

Çok dikkatli olmalısınız. Dövüş sanatlarında en önemli şey esneklik ve hızdır. Bu yüzden vücut geliştirme yerine fitness'ı tercih etmeniz daha hayırlı olur. Bunun dışında kaslarınızı çalıştırdıktan sonra esneme hareketleri yapmaya çok dikkat etmelisiniz. Kaslarınızı geliştirirken esnekliği sağlamak çok zor ve acı vericidir. Ama başarabilirsiniz. Bu kaslarınızın gelişimini oldukça yavaşlatacaktır. Çünkü esneklik sağlayıcı hareketler kaslarınızı uzatacaktır. Kaslarınız uzadıkça yayılacaktır ve hacimlenmenizi yavaşlatacaktır. Sağladığı yararlar ise kesinlikle güç olacaktır. Şunu unutmayalım. Güç oyunu bozar. Ama hem güçlü olmak , hem oyunu bilmek , oldukça avantajlı olur.

drago arkadaşımızın yazmış oldugu yazı bu bu forumda bunu yazmış öyle bakarken buldum bunuda.

boks veya dövüş sporu yapmamışsın tecruben yok oturdugun yerden konusuyorsun umur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:51 ----------

her antrenman sonrası esneme hareketleri yapılıyor kasları esnetiyoruz. buda kasların toplanmasını engellemek için yapılıyor iri boksörler vardır vucutta çalışsalar esnektirler boksörün kasları sadece vucut çalışmış adamla aynı OLABİLİR Mİ mümkün mü bu :D

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Drago arkadasımızı yazdıgı bır mesaj yuzunden sırf senınle aynı ıddıada bulunmus dıye kendıne uzman belırledıysen ne dıyeyım kı sana..
    Bir dusun bakalım senınle aynı ıddıa da olan bır kısı senın bu yazılarını alıntıladıgında yıne aynı mantıga gelmeyecek mı?..

Sen dıyorsunkı kas lıflerı uzar, hayır oyle bır sey yok senın ıskelet sıstemın buyurken evet uzarlar ama senın kemıgın kac cm ıse kas fıberlerınde ona orantılı bır uzunluga sahıp olurlar ve kemıgını 10 cm daha uzatamayacagından uzerındekı kasında aynı uzunlugunda kalacaktır..

Madem o kadar heveslısın forumda bu konuda gorus bulmaya gercek hocalarımızın yazmıs olduklarını arastır..

Haaa tabi sen simdi arama nasıl yapılır onuda bılmıyosundur.. Al ben senın yerıne 2 anahtar kelıme yazdım ve karsıma cıkanların ıcındekı en ıyı 2 konu..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kas-uzatma-t3343.html?t=3343&highlight=biceps+uzatma

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uzun-kasl-lar-n-ve-t26245.html?t=26245&highlight=biceps+uzatma

Alıntı mı ıstıyorsun al sana.. Dıez'ı veya hsd'yı tanırsın herhalde..

18. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    biz birbirimizi yanış anladık kas görünüm olarak uzardan bahsetmemiştim ben toplu durumda olan kas bu sporları yapınca esner ve kendi içersinde yayılır demek istemiştim. kas elbette uzunlugu neyse odur bicepsin uzatmak filan degil benim söyledigim body ile boksu bir arada yapınca kasta hiçbir esneklik degişiklik olmayacagını savundugunu zannetmişim.

19. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kasların esneme kapasitesi artar........mesela herkes 180 derece bacaklarını yana açıp duramaz.........küçüklükten çalışmalaşla esneklik kazandırılır.......uzama olmaz

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Boyle ilginc dusuncelere nereden kapıldın, mesajımdakı hangı bolumden cıkardın anlayabılmek guc..

Ayrıca haksız oldugunu anlayınca da lafı cevırme, kusura bakma ama her turlu sert cıkarım ben bu mesajda cunku sana duzgunce anlatmaya calısmısım bak bakalım kac mesaj yazmısım..

Yanlıs dusuncende ısrar edıp sonra hata yaptıgını farkedınce yanlıs anlamısım deme, dogrusunu ogrendım de anlayayım senı..

Al bak sen ne demıssın ve dıger mesajlarında neyı savunmussun..

Senın ılk basta dedıgın cumle bellı ve o konu hakkında da tartıstık, yenı bıseyler ogrendıysen bundan utanıpta yanlıs anlamısım deme.. ;)

Sonuc olarak sana bır seyler kazandırdıysam ne mutlu bana.. Basarılar boks karıyerınde..

Sayfayı Paylaş