Danny Boy- Beslenme ve Antrenman gunlugu :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Danny Boy tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    son 1 yıldır her antrenmandan sonra haşlanmış tavuk yiyen biri olarak her gün aynı şeyleri yemenin mümkün olabileceğini belirtmek istiyorum :D

ysr, Azi, Solwied ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Harbi helal olsun tavuk gördüğün zaman artık kusmuyormusun yaaav ;)

3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Fotograf cok güzel olmus, begendim. Gercekten motive edici. Kis mevsiminde hangi sebzeden yesek diye düsünürken baklagilleri hatirlatmasi sebebiyle de hos olmus ;)

1.84 boy icin 110 küsür kilo biraz fazla galiba, ama 5 yildir bu sporu yaptigina göre epey bir kas kütlen vardir, bu nedenle kilo konusunda BMI'i gözönüne almak yanlis olur. Neyse bu baslikta acilanlarin hepsini okumadim ama antreman ve beslenme konusunda basarilar dilerim, kolay gelsin.

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Tavuk görünce kusasım gelmiyor aksine tavuklara beni siz yarattınız diyesim bile geliyor :D

mma-, denizgnr97 ve ZeusS_ bunu beğendi.
  5. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    doğru aslında banada mantıklı geldi

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bende takipteyim. Annem her akşam baklagilden mutlaka bir yemek yapar. İşyerinde de sebze yemekleri oluyor. Bence baklagiller mükemmel bir besin kaynağı, faydaları tartışılmaz. Sadece et tavuk lapa ile olacak şey değil yani. :)

Danny Boy bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

aslında poz eklemek ıstıyorum ama cok yaglandıgım ıcın ne bılım cekınıyorum bıraz da :)

evet abı haklısın :( sakatlık daha yenı tam olarak gectı denebılır :( zaten antrenmanlara tam manasıyla eskısı gıbı bır asılma hala yok :(

ama ben kendımı ılesmıs olarak kabul edıyorum eskıye azda olsa gerı dondum :)

aslında her ogunumde karısık bır sebze corbası ve gunde 2 ogunumde brokolı yıyorum :)

kabak ve patlıcanı ıse bıraz usengeclıkten bırazda su an kendı evıme yenı tasındıgımdan dolayı yapmıyorum ama haklısın sebze az ve bır yemek gercekten mantıklı :)
    bu arada kepek ekmegı ymem mumkun degıl malesef :( cunku cölyak sorunum var malesef :(

ama bu gun annemlerden yanı eskı evımden ekmek yapma makınesını alıcam ozman mutlaka eskıden oldugu gıbı glutensız ekmek yapıcam ıns :)

ve onerını dıkkate alıcam yarından sonra en azından bır ogunumde bır sebze yemegı olucak :)

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
    Azi, themertyildiz, AngryHun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek problemini çözdüysen sıkıntı yok demektir ;)

Konunun kesinlikle takipçiyim Danny, kas kütle fazla olduğu için senin çok iyi bir yağ yakımı yakalayacağına eminim ;)

Tekrar geçmiş olsun sakatlığından dolayı Allah birdaha göstermesin, kolay gelsin ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    eskıden olsa bende evet haklısın kas kutlem cok derdım ama :( su an ole bır durumda degılım malesef :( skatlandıgım donemde aldıgım kortızon resmen benı mahfettı ve yaglandırdı oldukca :(

su ankı durumumu sole ozetlım baya yaglı bole vuctcu gıbı degılde sankı agırlıkcı gıbıyım :)

1 ay sonra foto eklıcem hem bıraz yol katederım hemde moral olur bana gelısmeyı gorunce :)

zaten hedefım su an ıcın tartıda mın kıloda maks kas kutlesını yaklamak :)

daha sonra ıse ıyıce kuruduktan sonra yag oranımı oldukca asagı cektıkten sonra temız bır sekılde kas ınsa etmek :)

hedef kılo olarak ıse su an ıcın 85-90kg tabı bunu zman da belırlıcek :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:19 ----------

bu arada bugun uzun sure sonra antrenmana gıttım :)

partnerım forumdan sultanmehmed dı :)

once bıkac dk uzay yuryusunde ısındıktan sonra 2.gun agırlık antrenmanını bırlıkte uyguladık :)

cabble puldownda guzel bır performans cıkardım bence :) dar tutus uyguladık :) maks sanırım ben 8 tekrar 90 kg ıle yaptım :)

dıger egzersızlerde pek ole ıyı bır performans gostermedım :) malesef :)

programa ek olarak ıse kalca da calıstım :)

beslenme olarak bugun oturdu beslenmem de uzun aradan sonra :)

gunun tum ogunlerını yaptım sukur kı :) bıraz tatlı da yedım de neyse ona gırmıcem :)

sabah yumrtayı bıraz kacırdım aslında kacırmadım :) cunku ben keskınoglu m boy alırdım hep onlar 60gr gelırdı ve 8gr vardı proteın marketten aldım sabah 6 gr var dıye yazıyordu :( boyutu da kucuktu bende 4 adet yedım mecburen :)

bu arada onerılerı hemen dıkkate aldım ve yıne uzun sure sonra ılk kez kozde patlıcan yaptım :) benı az ugrastrdı ama neyse :) mutfagımdakı elektrıklı magalda yaptım :)

bu arada pırasa yemegı yaptrıyorum su an kız arkadasıma :) kendısı uzun sure bana baskı yaptı sebze cok ye dıye olmadı :) burda onerılınce uyguladım artık sız dusunun burası benı nasıl etkılıyor :)

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
    Azi, themertyildiz, AngryHun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vardır kasın hala Danny fazla yağlandığın için sen biraz kendi kendine moral bozuyorsun bence...

Nedenini söyliyeyim; tamam kortizol kas yıkıyor burası tamam ama, kortizol yüzünden kası eriyip biten öyle 2-3 santim kas kaybeden bir adam ben görmedim bu günekadar...
    En basitinden kendimden örnek vereyim; bende mesela kız meselesi yüzünden yaklaşıp bir sene depressiftim. Sürekli stres altındaydım, sürekli depresyondaydım, ve sürekli kotizolüm tavan haldeydi...

Vücudumdaki değişimlere bir baktım, kas kaybım sadece bilek grubu kaslarda ve kalflerde idi. Yani oradan ölçü alsak rahat 1cm kaybettim bu bölgelerde, ama diğer bölgeler bariz aynıydı, ölçüye vursak kesinlikle 1cm e ulaşmaz!
    Yani vücut kendine göre bir kaç yere yoğunlaşıp oradan yiyor kası, öyle bütün kas gruplarından cm lerce yemiyor yani...

Sonuç olarak senin yağlanmanı bir kenara koyabilsek, sakatlıkdan önceki ve sonraki kaslarını ölçebilsek, hiç bir kas grubunda asla 1cm i geçmeyen kayıp olduğunu sende göreceksin ;)

Yani hala daha kas kütlen var merak etme ;)
    Bence tabii, ben kendimde de bir örnekle yola çıkarak genelleme yaptım, ama bence böyle ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet haklısın aslında :) ama ben skatlandıgımda omuz dan skatlanmıstım bu arada omuzum cıkmıstı arnold press yaparken :(

4 ay kadar hıc calısamdım agırlık :(

kollarım su an soguk 46 cm gelıyor :) ama tabı su var ole kalıtelı bır kutlem yok cunku dedıgın gıbı resmen her kasın ustu yag tabakası ıle ortundu :)

o donem antrenman yapamadıgım ıcın oldukca kas kaybı yasadım :(

su an toparlanma devresındeyım dıyebılırım :)

Azi, themertyildiz ve AngryHun bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    4aydan kimse ölmez yahu, biraz daha rahat ol bence...

Ama şöyle bir şey var; sen sonuçta bir sakatlıkdan çıktın, senin şuan yapacağın antremanlar aslında sakatlığının tekrar etmemesi için büyük önem arz ediyor! Yani biraz daha hafif yapıyorsun herşeyi zaten değilmi?

Bence bu kardio ya yoğunluk vermek için çok iyi bir fırsat, bunu fırsata dönüştürebilirsin ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  13. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    4 ayda vücut inanılmaz dağıtılabilir.Ben dağıttım ordan biliyorum.Yalnız benim durum farklı.ben sporu bırakınca kilo veriyorum.Çünkü yeterli miktarda protein almaya dikkat etmiyorum sporu bırakınca.3 ayda kollarımı 4 cm inceltmişliğim vardır :D

14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Tüm konuyu baştan aşağı okudum ...

Özürlerini kabul etmem için tek bir şartım var ; salı - perşembe - cumartesi - pazar olan antreman günlerinden bundan sonra hiçbirini kaçırmaman şartı ile..

Madem burası günlük , gelmediğin her antremanı gün gün ben buraya yazıcam , en azından bu seni motive eder thums:

Nisanda Yarışmaya girecek olan bir arkadaşımıza da kötü örnek olmaman için yapıyorum bunları ;)

Define olabileceğine ise hala inanasım gelmiyor benim açık konuşmak gerekirse (belki bu da gaza getirir )

Azi, AngryHun, hogan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet bende bu sekılde dusunuyorum :)

ve veet omuzum ıcın yanı saktlanan bolgedekı kaslar ıcın bazı ozel egzersızler yapıyorum guclendırmek amaclı ve evet agır gırmıyorum daha cok makıne agırlıklı calısyorum mesela gogusu :)

evet kacırmıcam soz bak artık :)

aynen bu arada cocugu yarısmaya ben hazırlıyorum ama ona ben kotu ornek oluyorum :)

defıne olucam hatta ole bole degıl parca pıncık olcam ama tabı senle bı kac antrenman fotosuda koyarız buraya :)

Azi, themertyildiz, mirzafidan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

zaten nisana bir şey kalmadı ..
    sıkılaştırmamız lazım ant.ları iyiden iyiye ...

bende sizinle birlikte sıkılaştırırım ant.ları ve beslenmeyi inşallah ...

Azi, AngryHun, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bize kötü örnek oluyorsunuz sultan..danny..daha özenli olun lütfen :)

18. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Valla okudukça gaza geliyorum. Rocky filmindeki olaylar geliyor aklima.. Bu safyanin takipçisiyim..

özellikle danyy boy un beslenme programini kendime çevirdim 2000-2200 kalori olacak şekilde... Et zaten pahali bitkisel proteinler daha ucuz hemde vucudu yormuyor.

Danny Boy bunu beğendi.
  19. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Yaklaşık 4 aydır aynı salondayız bir kere ant.kaçırdığımı gördün mü :D

Ben sıkılaştırmamız lazım derken "daha da " anlamında söyledim kendim için ;)

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yok Allah var görmedim...düzenli herşeyin...oda alışır zamanla ;)...neyse konuyu dağıtmadan koptum ben ;)

Sayfayı Paylaş