Damaklık kullananlar :S ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve enter33 tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadaslar abiler, üst dislerim arasında ufak boşluklar var ve dişçi bunları kapatmak için diş teli kullanmadan damaklıkla halledebileceğini söyledi. Bu damaklıklar ne kadar oluyor ? Ve kullanışlı bi şeymi :confused:

2. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Dişçi mi yoksa ortodontist mi bunu söylüyor? Sonuçta bu mesele ortodontistlerin uzmanlık alanına giriyor.

Küçükken kesici dişlerimden bir tanesi yamuktu ve dişlerden bir tanesi yer bulamadığı için yukarıda duruyordu. Ailem beni bir dişçiye götürdü. Dişçi bir dişimi çekti. Yukarıdaki diş yerine oturdu ve diğer yamuk diş için damaklık kullandırdı. Sonuç başarısızlık oldu. O diş yamuk olarak kaldı senelerce.

2 sene evvel bir ortodontiste muayene oldum bu sorunla alakalı. Damaklıkla böyle bir problemin düzelmeyeceğini ve tel takılmasının şart olduğunu söyledi. 6 aylık bir tel tedavisiyle sorunlu tek dişimi düzelttik.

Dişler arasında boşluklar varsa büyük ihtimalle tel tedavisi gerekecektir. Ufak ufak boşluklardan söz ediyorsak tedavi muhtemelen 6 aydan uzun sürer. Bununla birlikte tam süresini bilemeyiz. Ortodontist muayenesi öneririm.

3. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Dişçim aynı zamanda bi ortadontist. Ve özellikle tel kullanmadan yapabileceğini söylediğini aktardım. TEL olmadan damaklıkla boşlukları 1 sene içinde kapatabileceğini söyledi. Zaten küçük boşluklar ve sadece üst çeneede

4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Başarılar o halde.

Sayfayı Paylaş