DİMES %100 Üzüm Suyu

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve ozpirik tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. koçero

koçero Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar üzüm suyunun body de diğer meyve sularına göre nası bi yararı var,bi portakal suyu ya da nar suyu içsek nası olur,özellikle nara çok faydalı diyolar.

2. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    boş mideye değilde , öğlen akşam arasında sıkılmış nar ve greyfurt çok güzel oluyor

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bir dergide okuduklarımdan sonra kafam karıştı,o yüzden buradan sormak istedim.%100 ilave şekersiz meyve suları yüksek glisemik indeks sınıfına giriyor değil mi ? Düşük glisemik indeksi olanlar %100 meyveden yapılan meyve suları.Yoksa ben mi yanlış biliyorum ?

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ben meyve suyu içmeyi bırakalı çok oldu meyveler yenmek için :) posalarıyla beraber yenmeli ağız ve midede sindirilmeli. sizede meyve sularını tavsiye etmiyorum üzüm olsun portakal olsun.

5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Basit seker icerdigi icin, antrenman sonrasindaki yikimi, glikojen depolarini doldurarak yapima cevirdigi ve kesme seker gibi abuk subuk seylere gerek birakmadigi icin post-workout olarak yayginca kullanilabilir.

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

üzüm suyu o 2-3 kesme şekerin yerini tutmayacaktır :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Letsev yerini tutmasada rafine sekerden dogal uzum suyu cok daha iyidir.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    orası öyle ama amaca hizmet açısından 2 kesmeşeker 1litre üzüm suyuna bedel ve mideyi doldurmuyor. artı belirtiğim gibi meyvelerin suyunu sıkmanın faydalı olduğunu düşünmüyorum. üzüm çok tüketirim özelikle siyah üzüm. siyah olan her meyve faydalıdır:) ama idman sonrası değil sabah kalkınca yiyorum o üzümleri güzel oluyor.

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürünün güncel fiyatı nedir acaba sanki 2,89 liraya görmüştüm biraz pahalı değil mi? Elma konsantresini 1,80 gibi fiyata alıyorum 1 lira fazla geliyor bana.

10. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    yüzde yüz olsa nolur, bugun aldım yüzde yüz şeftali-üzüm suyu altında kısmen konsatreden üretilmiştir yazıyor gidip geri vericem
    artı benim anlamadıgım yüzde yüz olsada ne kadar doğal olabilir ki? bunların açılmadığı sürece raf ömürleri 8-9ay hangi üzüm hangi şeftali portakal 8-9 ay dayanır, hadi attın buzhane dondurdun besin değeri gitti kayboldu, kimbilir hangi kimyasal maddeyi katıyolar içinede o kadar dayanıyor.
    şahsi görüşüm hepsi kandırmaca para tuzağı, sağlık ve doğal beslenme düşmanı..
    meyveler içinde kana en çabuk karpuz karışıyo suyunu sıkıp içtim bugün, ondan sonrada muz geliyo glisemik indekse göre onuda antreman bitmesine 15 dak kala hüplettim psikolojik olarak etkili olucanı düşünüyorum, ağır antremandan çıkmama rağmen zımba gibiyim gidip 1 saatte yürürüm şimdik

11. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    bu kavaklıdere üzüm suyu nu nerede bulabiliriiz, konya da yaşıyorum

12. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    sormadan önce sanal ortamda araştırarak bulabilirsin
    sanalmarketten sipariş edebilirsin, yada herhangi bi siteden
    yada varsa eğer konyada kavaklıdere satış mağazasını bulupta alabilirsin
    yada gross marketlerde hipermarketlerde migros vs
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2014 ---
    öyle çokta takılmamak lazım şu veya şu meyve suyu diye
    meyve sularının hemen hemen hepsi aynı işlevi görür, meyveler belli miktarlarda su ve liflerden oluşur
    kalori ve karbonhidrat değerleri içindeki lif-posa miktarına göre değişsede çok fazla oynamalar olmaz
    posasının herhangi bir besin değeri yoktur, yersek eğer içindeki lifler bizi biraz daha fazlaca tok tutar kana karışımı daha geç olur
    suyunu içtigimizde posayı devre dışı bıraktıgımız için kana karışımı daha çabuk olur
    bu yüzden derlerki meyveyi kabuguyla lifleriyle beraber yiyin kan şekerini yükseltmesin diye, posasız suyu içildiğinde mide çabuk sindirir kana çok daha çabuk karışır
    mesaj sayım az oldugu için inandırıcı gelmeyecektir ama ufak bi araştırmayla tatmin olacagına emin olabilirsin ben şahsen varsa eğer evde sıkma karpuz suyu yoksa portakal suyunu tercih ediyorum. hiç değilse ne oldugunu biliyorum o şişelerin içinde ne oldugunu bilebilirmiyiz?

Son düzenleme: 18 Ekim 2014
  13. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kavaklıdere üzüm suyunu şuanda uyguladığım diyette kullanabilirmiyim ?=

Sayfayı Paylaş