Düşündüren Özlü Hikâyeler ve Özlü Sözler

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve sthammer tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

2. sthammer

sthammer Guest

Dünle beraber gitti düne ait ne varsa, bugün yeni şeyler söylemek gerek. (Mevlana)

3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  4. sthammer

sthammer Guest

Çünkü insan bir kerede ölmeyecek kadar güçlüydü. Bu yüzden Tanrı, küçük ölümler yarattı. Hayal kırıklığı gibi, aşk gibi..

5. sthammer

sthammer Guest

Ağaca Bağırmak

Solomon adalarında yaşayan yerlilerin ilginç bir ağaç kesme yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Elektronik testere gibi teknolojik nimetlerden mahrum olan yerliler, baltayla kesemeyecekleri kadar kalın bir ağacı üfleyerek deviriyorlarmış..Evet, yanlış duymadınız, üf-le-ye-rek.. Baltayla deviremeyeceklerini düşündükleri ağacın karşısına hep birlikte dizilip bir ağızdan ağaca kötü sözler fısıldıyorlarmış. Bunu yaparken her bir ağacın içinde bir ruh taşıdığına inanıyorlarmış. Kötü fısıltıların bu ruhu güçlendirip ağacı terk etmesini bekliyorlarmış. Ve haklı da çıkıyorlarmış. Bir süre sonra ağaç kurumaya yüz tutuyor, ardından da devriliyormuş..İnanamayabilirsiniz.. Ancak Solomon adası yerlilerinin ağacın içinde farz ettiği ruhun insanlarda da olduğuna bir inanabilsek.. Ve onları baltadan çok, kötü sözlerin devireceğini..Söz baltadan daha yaralayıcı olmalı..

boksbody bunu beğendi.
  6. sthammer

sthammer Guest

Dönüp geriye bakma.. Unutma ki pişmanlıkta bir duygudur ve duygular yaptırım uygulamaz..

Balboa7 bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

Rüzgarın yönünü değiştiremiyorsan eğer; yelkenini rüzgara doğru çevir. Dünya senin karşılaştığın fırtınalarla değil; gemiyi limana yanaştırıp yanaştıramadığınla ilgilenir..

8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bir insanda olmaya edep ,
    Ne eylesin onu medrese ile mektep ,
    Okusa alim dahi olsa ...
    Yine merkep , yine merkep ...
    Mehmet Akif Ersoy.
    Günümüz nesli bu yazıyı çerçeveletip duvara asmalı.

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2014
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    zenginlik gurbeti vatan,fakirlik vatanı gurbet yaparmış
    öğrenmenin sonsuz olduğu dünyamızda üstad kelimesine inanmam
    ne kadar değil nasıl yaşadığımız önemlidir
    cahille tartışmaktansa alime taş taşımak daha iyidir
    birde benim sözüm bodyci adamın fitnessçı kız arkadaşı olur :)

sthammer bunu beğendi.
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    dr yanlış anlaşılmasın benim sevdiğim sözdür diye paylaştım ben bu konuda biraz genişim kolay sinirlenmemde ama gerçekten sinirlenirsem kayra beyin dediği gibi ölümcül silaha dönüşüyorum:) ortamı yumuşatalım
    el barı ile bench press yapılmazmış
    hardroce bodybuilding yapmak için bicepsiniz tricepsinize denk gelmesi gerekir
    eceli gelen bodyci aşırı derece dnp kullanırmış

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2014
  11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    savaşan kaybedebilir savaşmayan çoktan kaybetmiştir
    medeniyet insanı sevmekle başlar

sthammer bunu beğendi.
  12. sthammer

sthammer Guest

Sen vurursun üstüne dikiş atarlar, ben vururum üstüne toprak atarlar..

Ölümcül silaha dönüşüyorum diyince iyi gitti üstüne bu atarlı söz @Balboa7 :)

Balboa7 bunu beğendi.
  13. sthammer

sthammer Guest

Dünya üzerinde yaşamak için mükemmellik önkoşul değildir. Yaşadığımız sürece hatalar yapmaya ve onlardan ders almaya devam edeceğiz. Hepimiz hayatımızı mahvettik fakat hiçbir şey, devre arasındaki skor kadar önemsiz değildir. Başarısızlıklarımızı kabul etmek, zaferlerin en büyüğü olabilir.

14. sthammer

sthammer Guest

Belli oranda zorluk büyük bir yardımcıdır. Uçurtmalar, rüzgârla birlikte değil, rüzgâra karşı yükselir..

15. sthammer

sthammer Guest

Zaman değişim getirir ve hatta şu anki görüşlerimizin birçoğunu tersine çevirebilir. Bu nedenle, kendimizi önemli meselelerin yargıcı olarak görmekten çekinmeliyiz..
    (Platon)

16. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Taare Zameen Par diye bi hint filminde geçiyordu bu hikaye. Filmi tavsiye ederim izlemenlere.

sthammer bunu beğendi.
  17. sthammer

sthammer Guest

Bende o filmde rastladım bu söze, tam bir başyapıt.. aamir khan mükemmel iş çıkarmış..

18. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Aamir khan cok iyi ya. Ghajiniyi de tavsiye ederim zaten 3 idiotsi dememe gerek yok

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

sthammer bunu beğendi.
  19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Aamir Khan 50 yaşında şu anda. Adamdaki fizik olsun, tip olsun, oyunluk olsun her şey üst seviyede.

20. sthammer

sthammer Guest

En büyük korkumuz yetersiz olmak değil. En büyük korkumuz akıl almaz derecede güçlü olmak. Karanlığımız değil, ışığımız korkutuyor bizi en çok. Kendimize soruyoruz; ben kimim ki parlak, muhteşem, yetenekli ve mükemmel olayım? Aslında nasıl olmazsın? Sen Tanrı’nın bir evladısın. Küçük oynaman dünyanın işine yaramıyor. Etrafındaki insanlar kendilerini güvensiz hissetmesinler diye sinmenin aydınlatıcı hiçbir tarafı yok. Hepimiz parlamalıyız, aynen çocuklar gibi. İçimizdeki görkemi sergilemek için doğduk. Bu sadece bazılarımızda değil hepimizde mevcut. Kendi ışığımızın parlamasına izin verdikçe, farkında olmadan diğer insanları da aynısını yapmaları için cesaretlendiriyoruz. Kendi korkularımızdan özgürleştikçe, varlığımız kendiliğinden diğerlerini de özgürleştiriyor.

-M.Williamson

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş