dövme fiyatları

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve TosSsi tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    arkadaşlar sırtıma full ensemden kuyruk sokumuna kadar bir melek çizdirmek istiyorum kalıcı dövme tabi vücudum biraz oturduktan sonra neyse fiyatını sordum 400ytl istediler ç.kalede böyle bir dövmenin fiyatı ne kadar bilginiz varmı ??

bide dövme konusunda bişi daha sorucam yapıldıktan sonra boy abdesti kabul olmuyor diyorlar araştırdım biraz yıkanması gereken söz konusu yer derimiz ve dövme derinin altında olduğu için abdest kabul oluyor yazıyor bazı yerlerde bunun hakkında bişi biliyormusunuz?

jmBlue bunu beğendi.
  2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kuzenimde koluna kalıcı dövme yaptırdı abdest konusuna gelince kabul oluyor.

jmBlue bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    valla şimdi abdest konusuna gireresek içinden çıkamayız herkesin dini kendine herkesten ayrı bir ses çıkar o yüzden orayı tartışmasak iyi olur

Fiyatlandırma olarak birşey demem için dövmenin boyutunu renkli mi siyah beyaz mı gölgelendirmeli mi değil mi sormam lazım, ama gene de 400 lira bana çok uygun geldi her dövmecinin açtığı fiyatı falan farklıdır,, ama şu da bir gerçek ki dövmede ucuza kaçmaman gerek

jmBlue bunu beğendi.
  4. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    hadi ya su serpildi içime ömür boyu abdesttsiz kalıcam diye vazgeçicektim :D

fiyatı ne kadarmış acaba biliyormusunuz?

jmBlue bunu beğendi.
  5. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    dövme siyah beyaz ve gölgelendirmeli boyutu tam sırtıma göre full dolduruyor yani sırtım nekadar hiçbi fikrim yok ama :D

bide bişi sorucam örneğin dövmeyi yaptırdım ve vücudum daha fazla gelişti dövme bozulurmu ?

jmBlue bunu beğendi.
  6. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    kol yada o bölge 10 15cm genişlemesi lazım dövmenin bozulması icin varmi gelecekte böle bi planın :)

jmBlue bunu beğendi.
  7. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    yok benim amacım kaslar belirgin bi şekilde ortaya çıksın birazda hacimlensin yeter sanırım pek fazla bozulmaz :D

jmBlue bunu beğendi.
  8. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    hayır vücudun 3-4 katı gelişmeyeceğine göre bozulma olmaz

fiyat bana o boyda ve gölgelendirmeyi de katarsak ucuz geldi açıkçası, işçilik boyut büyüdükçe ve gölgelendirme işe katılınca çok büyür ve benim bildiğim İtsnabul'da gerçekten bu işi kaliteli yapabilecek 2 dövmeci de 150 liradan açarlar ( taksimetre gibi oldu :D ). Çanakkale'yi bilemeyeceğim tabi ama önce stüdyoyu görürdüm. Burada Kadıköy Moda'da mesela leş yerler var sana onu 250'ye bile yaparlar ama evin hemen yanında kediler cirit atıyordur mesela ( cidden görmüşlüğüm var bu manzarayı )

jmBlue bunu beğendi.
  9. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücut geliştirme sporu dövmeyi etkiler mi?

VÜCUT GELİŞTİRME SPORU YAPMAK VE AŞIRI KİLO ALMAK YADA KAYBETMEK KALICI DÖVMEYİ ETKİLER Mİ?
    Dövmeyi yaptırdığınız zaman diliminden sonra (özellikle kol ve omuz için geçerli) dövmeyi yaptırdığınız bölge kaslarınız 2 yada 3 kat genişlemeyecekse herhangi bir problem yaratmaz. Zaten Vücut Geliştirme Sporu’na başlama yaş ortalaması 18 olduğu düşünülürse, o yaştan sonra vücut ölçülerinin spora bağlı kaslanma oranı profesyonel vücut geliştirme sporcuları dışında 2 kat ve üzeri olamaz.
    Ancak aşırı kilo kayıplarını ve alımları için aynı şeyler söylenemez. Dövme bulunan bölgedeki aşırı kilo alımı (özellikle göbek, kaba etler, boyun, baldır) ve kaybı estetik bozukluğa yol açabilir.

Kaynak: Kendi dövmecim Diagon Tattoo :)

http://www.diagontattoo.com/diagon/

jmBlue ve batuhanozboz bunu beğendi.
  10. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    hadi ya anca 2 sene sonra yaptırabilicem yani o parayı toplamam için ya 8ay body salonuna gitmemem gerekiyor :D yada okulu bitirip göreve başlamam gerekiyor

jmBlue bunu beğendi.
  11. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    tek sorun abdest karmaşası ve para yani

jmBlue bunu beğendi.
  12. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Abdest konusunda birşey diyemeyeceğim, para konusunda da şimdi sana yanlış iz bırakmak istemiyorum amacım pahalı dövme iyi dövme demek değildi ama sen de hak verirsin ki bu sanat gerçekten büyük el ustalığı, uğraş gerektiren bir sanattır. Maalesef her alanda olduğu gibi bunu da suistimal edenler var. Oturduğun yerde gez dövmecileri bak, dövme stüdyolarına bak hijyen mi değil mi devletten izin almışlar mı ( bu çok önemlidir ) araştır sor.

jmBlue bunu beğendi.
  13. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    demek istediğini anladım ama ç.kale okadar gelişmiş bir yer değil topu topu iki üç tane yer var döğmeci ben en iisi araştırıp istanbulda falan işi bilen birilerine yaptırim ömür boyu benmle durucak bişi sonuçta

jmBlue bunu beğendi.
  14. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İstanbul için sana 2 yer önerebilirim gerçekten bu işin hakkını veren, biri zaten yukarıda kaynak olarak belirttiğim yer ( dövmelerimi orada yaptırdım hep ) diğerini de pmle merak edersen sor bana cevaplandırırm

jmBlue bunu beğendi.
  15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    En iyisini yaparsın ayrıca ucuz veya pahalı diye de düşünme dediğin gibi ölene kadar arkanda olacak. Bide ilerde çocukların ve torunların olduğunda sadece görsel amaçla yapılmamış, bir anlam ifade eden dövmelerin olmasını tercih ederim. Sonuçta onlara iyi örnek olmak lazım:)

jmBlue bunu beğendi.
  16. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    2shae çok saol ama şuan yaptıramam zaten parasını biriktirim yine haberleşiriz..thums:

jmBlue bunu beğendi.
  17. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    sevgilimin adı melek dede bu ne dediklerinde derim bu ananenizin gençliği :D :D

jmBlue bunu beğendi.
  18. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bende önkolun iç tarafına isim yazdırmak istiyorum(nobredeki hatta tüm brezilyalı futbolculardaki gibi:p)
    Acaba ne kadar tutar merk ediyorum

jmBlue bunu beğendi.
  19. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben de sağ kolumda var, hatta r. carlos yaptırdıktan sonra bana sıra gelmişti az buçuk ingilizcesiyle muhabbet etmiştik :D 150 liradan açıyor dövmecim 250'ye yaptırmıştı üşenmezsen resmini çekip gösteririm boyut açısından :D

jmBlue bunu beğendi.
  20. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    İyi karar verin sonra bunalıma giren arkadaşlarım var sonuçta ölene kadar sizde kalacak sevgilinizin ismini resmini falan hiç tavsiye etmem..ön kola falanda yaptıracaksanız bunu taşıyabilseniz iyi olur çünkü bazı semtlerde herkes garip garip bakar ve rahatsız olabilirsiniz bunların hepsini gözden geçirerek en uygun kararı vermelisiniz 18 yaşında bir kurukafa yaptırırsınız 30 yaşında çok çocukça gelir bin pişman olursunuz öyle bir şey yaptırın ki ömür boyu pişman olmayın ..

jmBlue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş