dövüş sporu seçemiyorum yardım edin

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve kapşonlularıseverim tarafından 9 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kapşonlularıseverim

kapşonlularıseverim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ashihara karate en çok istediklerimden ama uzak
    Krav maga daha görüşmedim kağıt üzerinde yakın duruyor, etkili gibi ama bilmiyorum sanki dövüşmeyi ogrenmiyomusuz gibi geliyor
    Jujutsu bi kaç gün önce keşfettim cidden hoşuma gitti kursunu bulamadım, bjj değil ama farklı şeyler
    Muay thai ilgim yoktu sadece son günlerde kafama takıldı yakında hem ulaşım kolay
    Kenjutsu dövüş değil ama güzel duruyor ilgim var bu tip şeylere
    Okçuluk buda dövüş değil çocukluğumdan beri severim mezunken yapmıştım yine baslayasim var kursa ulaşım nasıl ona daha bakmadım
    crossfit geçen sene 1 ay yaptım herhangi birisiyle kombinlersek iyi olur diye düşünüyorum

bunlar dışında bi sorum daha var okçuluk yapıyorsak çekme hareketinin dışında yani tersi olan itme hareketini yapamayız yoksa okçulukta ilerleyemeyiz demek istediğim yaya çekmek güç ister ve sert yumruk atmak içinde güç gerekir ikisini aynı anda götüremem bu yüzden emin olamıyorum dövüşmeyi ve dinç bir vücuda sahip olmak istiyorum ama ok atmanın yeri de bende başka bu yüzden boks hem biceps şişirdiği için hemde dediğim gibi diğer dallara göre yumruk atmaya daha çok odaklandığı için hayatta olmaz sevmiyorumda zaten ilgim sıfır boks ve kikboks olmaz

2. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Dalga amacli mi actin amacin neydi bilemedim. Biraz konu acarken dusunulmeli ya

3. kapşonlularıseverim

kapşonlularıseverim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    neden böyle dediniz bilmiyorum dalga geçmek gibi bir amacım yok ve ne zamandır kafamı kurcalıyor

4. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aikido düşündünüz mü hiç ya da güreş? Her ikisini de yaptım eğer hem antremanlarım zevkli geçsin hemde daha kısa sürede kendime bir şeyler katabileyim diyorsanız kesinlikle güreş ama bir felsefeyi tanıyayım onun verdiği sabır içinde bu sporu uzun yıllara yayayım diyorsanız aikido. Güreş güç odaklıdır aikido ise karşındaki kişinin gücüne odaklıdır onu kendi gücüyle etkisiz hale getirmeye yönelik diyebiliriz. Benden bu kadar iyi forumlar :)

Sayfayı Paylaş