Dövüş Sporları/Sanatları ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Draqo tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Biriyle teke tek atsam orada kendimi 3 ayla savunamam mı

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    karşındaki kişiye göre değişir bu dediğin örneğin genetik olarak zayıf dayanıksız biri çıkar box bilmesen bile devirirsin ancak birde genetik olarak sağlam dayanıklı biri çıkar hiçbir şey yapamazsın

3. ertukayaalp5

ertukayaalp5 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesim sen adam dovmek istiyirsan aylik 200 tl ye krav maga var taksim beyoglunda 3 ayda terminatorsun

GT-P7300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Kardes bende özgüven eksikligi var bu cüsseyle ya dayak yersem düşüncesi var 3 ayda boks işe yar mı

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yaramaz ayrıca dendiği gibi krav maga sporu yapsan daha iyidir savunma için kendinden çok güçlü bıçaklı silahlı insanlara karşı nasıl savunulacağını öğretiyor yok krav maga kursu veren bulamazsan aikidodada iş görür

6. Ahmet Semihih11

Ahmet Semihih11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    taekwondo sporuyla ilgileniyorum. MÜSABAKALARA hazırlanıyorm. Antrenörüm güç-kuvvet antrenmanına başlamam gerektiğini söyledi. tüm fitness salonlarına sorduğumda branşa özgü sporların programları yok, eğer normal body programına uyarsamda tekniklerimin yavalayacağını söylediler. Aranızda boks taekwondo muay-thai vb. ilgilenen varsa yardımcı olsun. Anlayacağınız sizden bir program önerisi istiyorum. yazın üç ayda güç-kuvvet-fitness antrenmanı yapacağım normal antrenmanlarımla beraber. Size şimdiden teşekkür ediyorum.taekwondo sporuyla ilgileniyorum. MÜSABAKALARA hazırlanıyorm. Antrenörüm güç-kuvvet antrenmanına başlamam gerektiğini söyledi. tüm fitness salonlarına sorduğumda branşa özgü sporların programları yok, eğer normal body programına uyarsamda tekniklerimin yavalayacağını söylediler. Aranızda boks taekwondo muay-thai vb. ilgilenen varsa yardımcı olsun. Anlayacağınız sizden bir program önerisi istiyorum. yazın üç ayda güç-kuvvet-fitness antrenmanı yapacağım normal antrenmanlarımla beraber. Size şimdiden teşekkür ediyorum.

7. denywar

denywar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    GÜZEL KARDEŞİM . ÖNCELİKLE PROGRAMI ANTRENÖR YORDAMIYLA YAPMALISIN VE ANTRENÖRÜNDE OTOMATİK OLARAK SANA DİREK İNTERVAL ANTRENMAN SİSTEMİ YAPMIYACAKTIR . HER SPORUN BİR BASAMAKLAMASI VARDIR . YENİ BAŞLANGIÇ İSEN SENİN HAFTADA 2-1 ÇEŞİTLEME YAPARAK İKİ SPORU YAPABİLİRSİN . DAHA SONRA PERİYODUN SÜRESİ BİTİNCE ANTRENÖRÜN GELİŞİMİNE BAKARAK SIRADAKİ PROGRAMINI HAZIRLAR VE UYGUN GÖRÜRSE HAFTADA KAÇ GÜN ÇALIŞACAĞINA O KARA VERİR . ANCAK KAFANA GÖRE YAPTIĞIN BU ANTRENMAN SENİ SÜRANTRE EDER . HAFTADA 1 GÜN DİNLENEREK HEMDE YENİ BAŞLAYAN İÇİN OLDUKÇA FAZLA . EN İYİSİ YAPACAĞIN İKİ ANTRENÖRÜN BİLGİSİ VE TAVSİYESİ DAHİLİNDE YAP YOKSA SAKATLANIRSIN VE İYİLEŞMEN 12 HAFTA GİBİ BİR SÜREYE UZAYABİLECEK DURUMA SOKARSIN KENDİNİ .İNTERNETTEN SÜRANTRE VE SPOR SAKATLIKLARI DİYE ARATTIR DEĞERLİ HOCALARIN YAZILARINI OKU VE KENDİNCE SENTEZLE VE ONA GÖRE HEDEF BALİRLE . YOLUN AÇIK OLSUN .

8. Brunei

Brunei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın alekyüm 17 yasındayım 18 den gün aldım 18 sayılır yani boksa başlamak istiorum devamında mma da yapmak istiyorum ama
    zayıfım 58 kilo 1.81 boyum var öncelikli hedefim kilo almak 2 ay sonra baslıcam bu nedenle rahat 8 kilo daha önce denedim kilo almayı zor değiil :D

Sizce geçmi kaldim ?
    Boksun beyni öldürdüğü söyleniyor ne kadar doğru ben aslında çevremdekiler zeki oldumu bilmesede :D cok zeki olduğumu düşünüyorum hack işlerinde cok iyiyim ztn projelerimi gören anlıyor herneyse :D

Profesnyonel olmak için bassedıom geçmi kaldim o yönden birde son olarak en önemlisi hergün gitmek istiyorum bir zararı olurmu bünyem kaldirirmi hergü ngidebileceğim kurslar varmıdır okullar acıldıkdan sonra baslıcam.Hergün giderek arayı kapatabilirmiyim ?

9. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    6 aylık olana kadar sağlam bi yumruk yemezsin. 6. Ay ve sonrası (yeteneğinede bağlı bu) antreman maçları yaparsın. Hocanla konuşursan 1 seneyi falan doldurduğunda amatör maçlara çıkarsın ama profluk çok zor. Zaten olsan bile 27 yaşında falan olursun

10. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    2.5 yil civari gerek minimum. hareket, kombinasyonlar, fiziksel yeterlilik , anca boksor olabilirsin. Ama antremanlardan taviz vermemelisin tabiki

11. Talha Duman

Talha Duman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abiler ben 15 yaşında 173 boyunda 61 kiloyum fitness veya kick boks yapmak istiyorum ama boyumun da uzamasini istiyorum sorum şu hem söyle ufaktan vücudum olmasi aynı zamanda boyumun uzamasini engellemeyecek olan hangisidir şimdiden teşekkürler

12. Efsane Komutan

Efsane Komutan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2014 ---

Drago selam,kickboksu mu önerirsin yoksa boks mu ?

Son düzenleme: 14 Temmuz 2014
  13. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kickbox çok zevkli bi spor kimisi kaldıramaz bodye benzemez sorumluluk altına yatmak ağırlık altına yatmaktan daha zordur bide stres ters bi tekme kolun kırılıyo ceneye yumruk bayıltabilio xd az cekmedim 2.dan ım tabiki kickbox ama birazda vucutyapına bağlı hafif gobekli iri yarıysan boyunda kısaysa direk box ama ince uzunsan esneksen dusunme sokakta tekmeler yumruklardan daha ağır basıyor kaldı ki mma gibi bi sporun nimetlerinden faydalanmamak olmaz xd okullar açılsın mma gitcem çok güzel bi spor turkıye de fazla gelişmemiş ama olduğu kadar xD

columbu bunu beğendi.
  14. bakici29

bakici29 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci-medikal
    Yer:
    istanbul
    İlk olarak yazı için teşekkürler çok faydalı bir yazı.

ama şunu anlayamadım mesela ben haftada dört gün badi miki gün boks yapsamda hafta sonu dinlenme koysam daha iyi olmazmı?

15. Ata0743

Ata0743 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kütahya
    sokakta adam dövmek için en iyi spor hangiidir amacım önüme gelene artislik yapmak değil fakat kavgada en iyi adam döebileceğim spor hangisidir önerilerinizi bekliyorum yaşım 15 ama kütahyada hangisini bulabilirim bilmiyorum malum kütahya imkanlar çok kısıtlı

16. bakici29

bakici29 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci-medikal
    Yer:
    istanbul
    o mantıkla spora gidersen istersen on spor birden yap bi parça ilerleme ede edemezsin.

17. fountaine

fountaine Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kickboxa gitmelisin

18. Ata0743

Ata0743 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kütahya
    bende o mantıkla gitmiycem ama sokakta inşalla gerekmez ama gerektiğinde işime yaramazsa boşu boşuna neden yapıyimki o sporu

19. bakici29

bakici29 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci-medikal
    Yer:
    istanbul
    her dövüş sporu bilmeyene arşı avantaj sağlarda artık herkes yapıyo yani işine yaraması için çok cidiye alman lazım

20. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    katılmıyorum çoğu kişi sıska yada şişman dövüşmeyi bırak 2 dakika hızlı bile koşamayan insanlarla dolu etraf dünya obeziteye koşuyor zaten dövüş sporları altın çağını 1970-90 yılları arasında yaşadı

Sayfayı Paylaş