Cuts,carnitine,diet ilk definasyonum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Bossverdi tarafından 5 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Antreman programımı ve beslenme seklimi nasıl buldunuz ?

1. İkiside iyi.

25,0%
  2. Antreman iyi,beslenme değiştirmelisin.

25,0%
  3. Antreman değiştirmelisin,beslenme iyi.

25,0%
  4. İkiside kötü

25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bossverdi

Bossverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar öncelikle sizlerle ilk definasyonumu paylasmak icin üye oldum uzun süredirde forumu takip ediyordum yaşayacagım tecrübeleri yazarken önerilerinizi degerlendirmek ve sorularınızı cevaplamak icin burdayım
    1.83 boyunda 85.5 kilo 17 yasındayım
    bundan önce 9 yıllık yüzme kariyerim var ve 2.5 yıldır vucut geliştirme ile ugrasıyorum bu sürede ne kadar calısıp dengeli beslensemde son bulk dönemi sonrası belde ve kalcada fazla yaglanma oldugu ve hocamında hep anabolik olmaz biraz katabolik dönemede girmeli vucudunu toparlamalısın demesiyle definasyona girmiş bulunmaktayım
    1 haftadır düzgün bir diet ve kardio ile 87 den 85.5 a düştüm ve supplement ler ile önümüzdeki 1 ay sonunda 77kilonun altına düşüp yag oranımı %10-12 lere düşürmeyi amaclıyorum

Ölçülerim(cm):
    kol:41.7(sag) 41.5(sol)
    bilek:34
    göğüs:113
    omuz:52(düz uzunluk) 130(cevre)
    calf:43
    Bel:83
    kalca:99
    yağ oranı:%17(yaklasık 2 ay onceki deger suan 16 civarlarında diye düşünüyorum bu hafta tekrar olcturmeye gidecegim vede 1 ay sonunda)

Antreman porgramım ; 3on 1off 2on 1off şeklinde olan
    1.gün: gögüs 2.gün:sırt 3.gün: omuz 4.gün: dinlenme 5.gün: biceps-triceps 6.gün: bacak 7.gün: dinlenme
    ilk hareket 4 set 12 10 8 6 tekrar aralarında 2dk dinlenme
    ikinci hareket 4 set 15 tekrar 1dk dinlenme
    ücüncü hareket 4 set 15 tekrar 1dk dinlenme
    dördüncü hareket 3 set 15 tekrar 1dk dinlenme (genellikle tekli hareketleri dördüncü yapıyorum ve sag/sol basına 12 tekrar)
    besinci hareket 3 set 15 tekrar 1dk dinlenme
    -kol günleri genellikle süperset yapıyorum ve set,tekrar,dinlenmeyi durumuma göre ayarlıyorum
    -dinlenme günleri evde karın , cardio ve 10dklık genel bir vücüd calıstırıyorum (barfix sınav squat ve cesitli kol egzersizleri(aşırıya kacmadan))

Kullanacagım destek ürünleri ise ; animal cuts , carnibolic , izole whey
    sabah 7 de kalıp animal cuts 1 paket kullandıktan sonra 15-20dk lık bir sabah cardiosu (seri adımlı kum torbası calısması) sonrasında
    3 yumurta tek sarı,5 zeytin cok azda karbonhidrat olacak sekilde kahvaltı(bazı günler kahvaltıyı atlıyorum) yapıp okuluma gidiyorum
    saat 12 de 2. cuts pakedini alıp
    saat 1 de ise 150gr(pişmiş hali) tavuk ve pilav ile ögle yemegi ardından
    saat 3 te 1 ölcek carnibolic
    saat 3.30 da genel bir vücüd ısınması ve calısacagım bölgeyide ısındırdıktan sonra yukarıda belirttigim antremana başlıyorum
    saat 4.40-5 gibi biten antremanın ardından 15-20dk lık 10-12 arası bir koşu (5-6dk da bir 6 ya indirip 1dk yürüyorum) üstüne protein tozumu alıp
    antreman sürecini bitiriyorum
    saat 7 gibi protein-sebze agırlılı aksam yemeginin yanında az(gereken miktarda 0 degil)karbonhidrat ve yeşillikten oluşan(zeytin yaglı) salatam ile ögünleri bitirip
    saat 11-12 gibi uyuyorum

ocak ayının sonuna kadar bu planı uygulamayı planlıyorum kullandıgım supplementler degişebilir bunları size gün geçtikçe olayları yaşadıkca daha net(yedigim ictigim) anlatacagım bu sabah ilk cuts paketimi aldım ve bu yazıyı yazarken cardio yapar gibi terledim bakalım ileriki günlerde neler olacak...

not:sizden ricam merak ettiklerinizi veya benim icin uygun gördüklerinizi uygun bir dille cekinmeden yazmanızdır (öyle yapılmaz yanlıs,o yaşta gerek yok) gibi sözlerle eleştirmenizi istemiyorum ben bu sporda profesyonel olarak ilerlemeyi düşünüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Aralık 2015 ---
    Tekrar vücüd ölçülerini 21 günün sonunda kiloyu ise her hafta cumartesi sabahı kontrol etmeyi planlıyorum ay sonu ise güzel bir before after resmi ile sizlerle olacagım tabiki hergün yedigimi ve antremanımıda yazacagım

Son düzenleme: 5 Aralık 2015
  2. Bossverdi

Bossverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gün 1

8:00 kalktım
    8:10 animal cuts*
    8:15-8:45 cardio
    11:00 1adet muz
    13:00 animal cuts
    14:30 80gr pilav 150 civarıda nohut
    16:30 carnibolic carnitine
    17:00-18:10 omuz antremanı**
    18:10-18:25 koşu (3dk 12de,2dk 6da)
    18:30 muscletech nitrotech (protein tozu)***
    19:30 200gr tavuk 100gr civarı pilav

*animal cuts gün içinde terletmeler yaptı en cok hapları yuttuktan sonraki 1 saat içinde ve bütün gün kalp atışımı hissettim(kontrol etmeden nabız alabiliyordum) ve bende aşırı iştah kesti diyebilirim ilk paketten sonra hiçbirşey istemedim yiyecek olarak 1 muzu zor yedim akşam yemegini ise zorunluymuşum gibi yedim daha az pilav alabilirdim hatta ama tabaga koyarken ne kadar tokta olsam gözüm doymadı
    **yukarıdaki programı yaptım db omuz press,değişik açı ile squat machine omuz press,db lateral,arka omuz ve sonuncu hareketede plate ile trapez ekledim
    ***ilk kullanışım yag ve karbonhidrati cok az 30g protein var ve tadıda baya güzel
    23:45-24:00 şimdi ise bunu yazıp uyuyacagım

3. Bossverdi

Bossverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gün 2

8:00 uyanış
    8:00 cuts
    10-11:00 az peynir 1 kaşıkta çilek reçeli
    13:30 animal cuts
    15:00 dürüm (planımı bozdum biraz dışardaydım 100gr et 3 parmak patates ve 1adet lavaş en azından yağlı değildi)
    16:30 carnibolic carnitine
    17:00-18:30 gögüs antremanı*
    18:30-18:40 koşu
    18:40 protein tozu
    20:00 1 meyve tabağı (3 kişi yedik yaklaşık yarım portakal yarım armut)
    21:10 200gr tavuk ve salata(beyaz peynir,zeytin,marul ve 1 kaşık zeytin yağı)
    00:00 uyku

* db flat bench press,barbell incline press,db fly + barbell bench press(hafif agırlık 40+bar)(compound çalışma),dips(geriye dogru gögüs için),plate pullover
    dayanamadım kilo ölçtüm 83.7(saat 17:00 spora başlamadan)
    antremanlarda güç eksiklikleri bayağı belli olmaya başladı eski drop ağırlıklarımla 15 tekrarı cıkaramaz oldum (2. hareket incline bench press te eskiden 8 tekrar yapardım(80-90kg) sonra 60 a droplar 5 tekrar daha yapardım suan 4x15 60 cıkaramadım 50 de yaptım)

4. Bossverdi

Bossverdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gün 3

7:00 uyanış
    7:00 cuts
    12:00 animal cuts
    13:00 250 gr tavuk 1 dilim ekmek
    14:50 carnibolic carnitine
    15:15-16:00 bilek-karın-calf*
    16:00-16:15 cardio
    16:15 protein tozu
    20:00 2 tatlı kaşıgı fıstık ezmesi
    00:00-01:00 halısaha macı
    02:00 uyku

dün gec döndügüm icin yazamamıstım bu gece bugünüde yazacagım ciddi anlamda iştahım kesildi en sevdigim yemekleri düşününce dahada tok hissediyorum bi garip oldum
    *aslında bugun off günümdü ama biraz kan dolaşsın birazda bilek ve calf kaslarınıda çalıştırayım dedim

5. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    proteini biraz daha arttırmalısın bence

6. IsmailOrhon

IsmailOrhon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    SUPERSIN KARDES MUKEMMEL BIR PROGRAM DAHA IYISI OLAMAZ, BOYLE DEVAM ET MR OLYMPIA YOLUNDA BASARILAR DILERIM.

Sayfayı Paylaş