Ct Fletcher(Natural)

Konusu 'Erkek Sporcular' forumundadır ve Solwied tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53

[YOUTUBE]JHiKDa4ip_Q[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 28 Mayıs 2013
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    O kollar doğal mı şimdi?:)

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Naturel 22 inc yaklaşık 56 cm kol ölçüsü, yabancı forum ve sayfalarda çok tartışıldı kendisi, konuyu saptırmamak adına iyi genetik diyip geçicem :)

Phil_Heath bunu beğendi.
  4. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    kesin kaynak bulamadığım için paylaşamadım ama 32 senelik fitness geçmişi olan 50 yaşında bir sporcu olduğunu duymuştum

32 sene kısmı biraz abartı olabilir sadece duyduğumu yazıyorum ama pek doğru gibi gelmiyo :D

bu arada fitnessa başladığı ilk 1 sene sadece kol çalışmış

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Desenize bir de steroide bulaşsaymış 70 cm kol görecekmiş bu alem. :)

KMG bunu beğendi.
  6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    konuyu tam acıcaktım röportaj olarak ancak iyiyki aratmısım :D
    ct flatecher 6 kez dünya sampiyonu olan eski powerlifter daha sonra da vücut geliştirme antrenörlğü yapmıstır ve yapıor

dinlediğim bir röportajında videosunda overtraining hakkında sadece korkakların ve antrenmandan kaçmak isteyenlerin uydurduğu birşey olarak tanımlamıs kral adam.

CT Fletcher : “Benim hatalarımı tekrarlamayın, ellerinizi koruyun.”

“Gençlere söyleyecek olduğum, bu yaşlı adamı dinlemeleri, ben de sizin olduğunuz yerden geçtim. Benim hatalarımı tekrarlamayın, ellerinizi koruyun, eğer ellerinizi mahvederseniz yerine alabileceğiniz yenileri yok!”
    CT Fletcher

CT Fletcher, Kaliforniya Long Beach ten 53 yaşında bir powerliftingci ve aynı zamanda da şuan için bir vücut geliştirici. Long Beach te Chris Albert ile ortaklaşa sahip oldukları Metroflex spor salonunda eğitmenlik yapmakta. Çoğu yarışmada sadece tebeşir tozuna izin veriliyor olduğundan, CT hayatı boyunca çıplak elle antremanlarını gerçekleştirmiş bir powerliftinci.

Ancak CT şuan için vücut geliştirme ile ilgilenmekte. Geçtiğimiz günlerde “NPC Excalibur” yarışmasında master’lar kategorisinde ikinci olan CT ile sizler için kısa bir sohbet etme şansımız.

[​IMG]MUHABİR : CT öncelikle bize genel olarak geçmişiniz ile ilgili kısa bir bilgi verebilir misiniz? Nerelisiniz, neler yaparsınız gibi?

CT : Tabiki, aslen Arkansas Little Rock’lıyım ama 50 yıldır Güney Kaliforniyada yaşıyorum. 6 defa dünya powerlifting şampiyonu oldum ve şuan için de dünya profesyonel vücut geliştirme şampiyonuyum.

MUHABİR : Şuan 53 yaşındasınız, peki ağırlık kaldırmaya ne zaman başladınız? Ne zaman daha ciddi bir şekilde powerlifting ile ilgilenmeye başladınız?

CT : İlk ağırlık kaldırdığımda 22 yaşındaydım. Powerliftingi ciddiye almaya başlayışım ise 1983 yılında idi ve o zaman 1997 yılına kadar da devam ettim.

MUHABİR : Ama şuan vücut geliştirmeye geçmiş durumdasınız, hala devam ediyor musunuz ya da ilerisi için düşünceniz var mı?

CT : Şuanda antremanlarımın yarısı powerlifting ile ilgili. Çalışmalarımın büyük bir kısmını oluşturuyor. Neredeyse tüm başarılarımın hepsini yola powerlifting ile çıkmış olduğumdan dolayı kazandım.

MUHABİR : Powerlifting kariyerinizde öne çıkan başarılarınız hangileri? Özellikle hangileri ile gurur duyuyorsunuz?

CT : Üç defa dünya “strict curl” şampiyonasını kazandım ve üç defa da dünya “bench press” şampiyonasını. Ama kariyerimde ön plana çıkan bence 1995 yılında Amerikada düzenlenen bench press yarışmasında raw olarak 320 kg kaldırış denememdi. Kaldırışı yapamamıştım ancak kaldırışın hissini hala duyarım. Benim için en büyük başarı buydu ayrıca dünyadaki en iyi powerliftingcileri ile yarışmıştım.

MUHABİR : Sitemize gelen bazı ziyaretçiler bilmiyor olabilirler, bize powerlifting ile vücut geliştirmenin farkını açıklayabilir misiniz?

CT : En basit olarak şöyle diyebiliriz. Powerliftingte önemli olan squat, bench press ve dead lift’ten oluşan 3 disiplinde meydana çıkıp en güçlünün kim olduğu yani en ağırı kaldıran önemlidir. Ancak vücut geliştirmede ise önemli olan kişinin tüm vücudunu ne kadar geliştirmiş olmasıdır.

MUHABİR : Vücut geliştirme antremanlarında powerliftingten farklı olarak nasıl yapıyorsunuz ve powerlifting geçmişiniz vücut geliştirmede size gibi faydalar sağlıyor?

CT : Vücut geliştirme antremanları daha fazla tekrar ve hareket içermekte. powerlifting bana şuanki sahip olduğum hacmi kazandırdı. Hacimim powerliftingin kazanımı olmasına rağmen şuan içinde buna vücut geliştirme ile devam ediyorum.

MUHABİR : Şuan Metroflex salonunda vücut geliştiriyorsunuz ancak öncesinde yıllarca çıplak elle powerlifting yaptınız. Peki bu ellerinizi nasıl etkiledi?

CT : Hiçte iyi etkilemedi. Bir çok nasır ve leke var ellerimde. Gençken savaş yaraları olarak düşünürdüm onları ancak şuansa kız arkadaşımın yüzünü çizmekten endişe duyuyorum ellerimle.

[​IMG]MUHABİR : Tam anlamıyla bir çıplak el adamı olarak, Chris Albert için sizin bu özelliğinizi değiştirmek isteyişi ne kadar zordu? Biliyoruz ki eski özellikle kolay kolay terk edilmez.

CT : Başlangıçta ekipman denemek istemedim. 25 yıl çıplak elle antreman yapmış birisine yeni bir şeyler öğretmen kolay değildir çünkü.

MUHABİR : Size ne gibi avantajlar sağladığını fark ettiniz?

CT : Çalışmalarım sırasında barları daha iyi kavradığımı fark ettim ekipmanlı olarak. Ki bu tutuş probleminin çözülmüş olması çok önemli bir şeydir.

MUHABİR : Bu spor dalları ile ilgilenenlere neler söylemek istersiniz ellerin korunması konusunda?

CT : yaşça büyük olanlar için şunu söylemek isterim ki gittikleri okullar kadar eskiyim ben bu alanda, o nedenle maço – sert duruşlarının nedenlerini anlayabiliyorum. diğer bir yandan “Acı yoksa kazanç yoktur” sözünün bulucularından da biriyim, o dönemlerde tam olarak da yaptığım buydun. Ancak yaşla beraber insana bilgelikte geliyor. Ve bu bilgelikle beraber farkına vardığım şu ki kız arkadaşım zarar görmüş, yıpranmış elime nazaran daha iyi durumda olan elimi daha fazla sevmekte. O nedenle gençlere de söyleyecek olduğum, bu yaşlı adamı dinlemeleri, ben de sizin olduğunuz yerden geçtim. Benim hatalarımı tekrarlamayın, ellerinizi koruyun, eğer ellerinizi mahvederseniz yerine alabileceğiniz yenileri yok!

MUHABİR : Bu sorum direkt olarak ellerle ilgili değil, çoğu zamanını elinde halterle geçirmiş bir kişi olarak. Bu sporlara yeni başlayanlara ne tavsiye edersiniz, nedir sizin bu zaman zarfında öğrendiğiniz önemli şeyler?

CT : Yaşayabileceğiniz sadece bir hayat var ve bunun yanı başınızdan geçip gitmesine izin vermeyin. Pişmanlıklara yer vermeden yaşayın hayatınızı. Başarısızlıklarınız, yapamadıklarınız tabi ki olacaktır. Ancak oyundan kopmayın hiçbir zaman!

MUHABİR : Bir süredir spor yapan ve ne kadar süre devam edebileceklerini merak eden sporcular için neler söylemek istersiniz?

CT : Şunu söylemek isterim ki gençlik pınarının tüm gerçekleri tek bir şeyde bulunmaktadır. O da “Demir”, dambıl, olimpik barlar, halterler, demiz plakalar, benchler ve makineler hepsinin özünde.

MUHABİR : Gelecekte sizin için ne görünüyor, powerlifting ya da vücut geliştirme mi yoksa her ikisi de mi?

CT : Gelecek gayet aydınlık benim için. Mevcut en iyi 50 sporcudan birisiyim şuan için ve tartışmasız en iyi olana kadar da tatmin olacak değilim.

MUHABİR : Son olarak bizlere antreman programın hakkında bilgi verebilir misiniz, seçmiş olduğun sadece bir kas grubuna dair de olabilir?

CT : Kollar için çalışmaya genellikle dambılla “Single Arm Preacher Curls” hareketi ile başlarım. Çünkü bu diğer kas gruplarından kolunuzu izole eden bir harekettir. Bu hareketi yaparken kaya kütlelerini düşünürüm, pazu çalışmalarımın en gözde hareketidir.

Ardından Ez Curl hareketini geçerim ve nizami bir şekilde 6 set olarak tamamlarım.

Bundan sonra ise T Curl’e geçerim, bu hareketi yukarı eğimli bench press sehpasında olabildiğince hızlı bir şekilde yaparım.

Son olarakta Cable Curl’e geçerim. Ortalama her hareketi 5-6 set şeklinde ve her seti de en az 10 tekrar olarak yaparım
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mayıs 2014 ---
    bunun dısında yanlış anlamadıysam ameliyat gecirmiş kilo kaybı yasamıs sonra bırakmıs powerlifting i filan bir videosu vardı bulursam atarım
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mayıs 2014 ---
    bu arada da hulk(keven washington ta ct abimizin yetiştirdiği bir elemandır da hulk adınıda vermıstır

Son düzenleme: 16 Mayıs 2014
    arnoldtr0694 bunu beğendi.
  7. VolkanAlagoz

VolkanAlagoz Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Bu konuyu açan arkadaşı cesaretinden dolayı kutluyorum inanılmaz ötesi bir disiplin ile tam 1 yıl yani koca 365 gün! geçirdikten sonra küre giren (geç bile kalıyorlar 10.günden girmeleri en ideali) profosyonel arkadaşlarımızın bu konuya saldırmamış olmasıda şaşırttı beni burda 50 tane asla doğal olamaz tarzı yorum gormeyi bekliyordum :)

8. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    En büyüklerle antrenman yapan bir adam (Dana Linn Bailey, Kai Greene, Kali Muscle) şu anda kime sorsan kendisini antrenör olarak biliyor adamın başarılarından haberdar değiller arkadaşlar :D idolümdür kendisi en sevdiğim sözü ; "F*CK AVERAGE ! BEAST OR B*TCH , İTS YOUR CHOİCE." :)

Ekli Dosyalar:

9. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Adamın Sadece Kolu sağlam öbür taraflar öbür pro sporculara bakınca geri gibi sanki abartı yok kol dışında vucutta

10. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Adamın vücudunda abartı olmayabilir ancak belirtmek lazım ki adam birincisi 54 yaşında. 40 küsür yaşında olup tek derdi vücut ölçülerini kaybetmemek olan insanlar tanıyorum. Ayrıca bu adamın 54 yaşında 56 cm kola doğal yollardan sahip olması ise tamamiyle genetikle alakalı bir durum. Çünkü bu adam spora başladığımda 40 küsür cm bicepslerim vardı tarzında bir açıklama yapmıştı videolarından birinde. Öte yandan bu adam Mr.Olympia'larla çalışmış, Dünyada ünlü fitness modellere hocalık etmiş bir adam. Her sene küre gidip bu adama bok atanları da anlamıyorum. O da apayrı birşey zaten.
    Bu adam hakkındaki genel düşüncem ise, gaza gelmek istiyorsanız 1 doz motivasyon videosu izlemenizi öneririm. Acayip öz güvene sahip ve insanları da bu yönde eğiten bir adam olduğundan zaten yukarıda bahsedilmiş. Felaket derecede de ekrana yakışan bir yüzü var. İdol olarak gördüğüm ancak kesinlikle onun gibi olamayacağımı bildiğim bir adam. Bu yüzden de tebrik ediyorum ve bok atmıyorum :D

11. atlyalgn

atlyalgn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bu adamın doğal olduğunu düşünen var mı? Hala genetik diyenler falan olmuş. Ayrıca steroid'in yanında kollarında synthol var bile diyebilirim. fotoğraflar öyle gösteriyor

MonsterMMORPG bunu beğendi.
  12. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    10-Commandments-to-Muscle-Growth-Ct-Fletcher-8.jpg imagesU36ZYAYI.jpg
    Motivasyon kaynağım genelde Ct Fletcher olmuştur ...

13. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
  14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bence overtraining olayı kişinin iyi beslenme ve dinlenmesiyle alakalı.

Sayfayı Paylaş