Creatine Monohydrate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve boby tarafından 31 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 83 üye.
  1. boby

boby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bi arkadaşım creatin kullanarak müthiş kütle artışı sağladı.kolları 39 dan 42 ye cıktı.2 ayda.madem bu kadar ii bişey,neden yaygın diil? gözlerimle görmesem inanmazdım.benimde suan 39.bakalım 42 yi bulucammı? kullanan ve verim alan arkadaşların yorumlarını ve nası kullandıklarını anlatmalarını bekliyorum...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bence 3 santim biraz abarti onun altinda farkli seyler yatiyor olabilir :!:

halil98 bunu beğendi.
  3. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    creatin temel olarak, kasların daha fazla su tutmasını sağlar...bundan dolayı da kaslar daha iri ve dolgun durur...ancak kas kütlesi artışı demek değildir bu durum...creatin kullanımı bırakıldığında vücut bu suyu atar....creatin elbette dolaylı olarak kas artışına neden olur...ama kısa zamanda değil...

creatin ile ilgili mesajlar var forumda...daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz orada...o kısımlara bir göz gezdirin...

murat-ciftci bunu beğendi.
  4. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Eyeseeyou dedikleri aynen dogru..... Creatin den daha iyi etki almak icin Glutamin ile beraber kullanmak

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    glutaminli protien tozu + creatin
    bence baya etkili...

6. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Zaten Creatin in en iyi kombine kullanimi GLutamin ile olandir..

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    whey protein tozları içerisine her servis için, enaz 5gr creatin, 5gr glutamine katsalar ne güzel olurdu :D

8. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarsanız sevınırım

ben seyı anlamadım..glutamın mıdır nedır onu creatınle bırlkıte kullanın dıyosunuz ya..o ne....yoksa proteın tozunu creatınle bırlıkte kullanmak dogrumu?cunku bende creatın vede proteın tozu var...ama onlar mıdemde karısmasın dıye yarım saat arayla ıcıyom.mesela antremandan yarım saat sonra creatın(vısne suyu ıcıne 5 gr)ondan yarım saat sonrada (sutıcıne proteın tozu)bana ıkısınıde aynı anda almam gerektıgını soylemeyın :) cıddı ben mıdem temız olsun karısmasın dıye aralıklarla alıyorum..yanı creatını emsın sonra bos mıdeye proteın dıye dusundum ne dersınız?

9. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    glutamin bir amino asit...forumda daha evvel yazılmış mesajlar var,aratabilirsiniz...protein ve creatinin ikisini ayrı ayrı alabilirsiniz...aynı anda almak gerek diye bir durum yok....

Serhat#24 ve halil98 bunu beğendi.
  10. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ben protein tozunun içerisine creatini karıştırıyorum, bazende sadece suyla creatin alıyorum. Bazen meyve suyuyla. Sürekli aynı şekilde kullandığımda iyi olmuyo.

halil98 bunu beğendi.
  11. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bazi ureticiler Creatin kullanirken favori proteininiz ile birlikte alin tavsiyesinde bulunur.bu protein tozu da olabilir amino asit te glutamin de..
    Ama idman oncesi icin glutamin+creatin cok iyi...normal sekilde ise protein tozu ile creatin de aliyorum!!!

halil98 bunu beğendi.
  12. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu konuda bir tereddut olustu bende, biraz kilo fazlam var kas kutlemi arttırabilmek icin whey protein ve creatin kullaniyorum, diger taraftan yesil cay ve form cayıda iciyorum. creatin su tutarak kutle artısı saglıyor ise ben yesil cay / form cayı ile bu suyu mu tuketiyorum? :?:
    Creatin ile form caylarının bir arada kullanımı konusundaki goruslerinizi bekliyorum.

13. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    aynı anda hem kütle yapıp hem de kg vermek zaten vücudun doğasına aykırı, istisnai durumlar haricinde vücut bunu yapamaz....yeşil çayı abartıya kaçmadan kullanabilirsiniz, creatin ile aynı anda olmamak şartıyla...amacınız kütle ise, form çayını bırakın....zira su kaybettirirler....

14. boby

boby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet beyler!!! creatine hakkaten manyak bişeymiş:)))

bu yazıyı yazdıktan hemen sonra gnc ye ugradım ve creatine kürüme başladım.öyle yükleme fln da yapmadım.zannedersem 6 yada 7 hafta oldu.kollarım soguk 38 den 39 a geldi.yaza kadar creatine devam edicem.tabi bunu ilerki günlerde whey le takviye edicem.bakalım nasıl olucak? arkadaşlar alabileceğimiz cok ii suplementler varken stereoidlerden olabildiince uzak duralım...

15. dlue

dlue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu konuyla birlikte buradaki ilk mesajımıda atmış oluyorum...Bu spora bir süre devam edip bıraktıktan sonra bu sefer daha iyi bir başlangıç yapmak istedim ve ilk olarak daha önce çok methini duyduğum keratin'e yöneldim...15-20gr x 5gün yüklemeyle başlamayı denedim ancak,ilk günün son 4 saatlik periodundaki dozuda içtikten sonra kulağım fln tıkandı ve burnumdan kan geldi,sanırım basınç artışı gibi birşey oldu,tam olarak anlayamadım,ama kesinlikle nedeni keratin çünkü yanında başka birşey kesinlikle kullanmadım,ayrıca egzersizede başlamamıştım daha,ayrıca hayatımda ilk kez böyle birşey oldu...

şimdi benim merak ettiğim,acaba bu yükleme nedeniylemi böyle bir reaksiyon veriyor benim vücudum yoksa spora başlamadan alıma başladığım için olabilir mi?

bu arada eğer gerekirse marka yıda söyleyebilirim(merak edenler için 700mg lik tabletleri olan firma olduğunu söyleyeyim şimdilik).

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler beyler :roll:

16. anıl

anıl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    creatin kullandığın sürece iyi bir ilaçtır bıraktıktan sonra eski haline dönersin ilacıda uzun süre kullanamıcağına göre bence gereksiz
    :!:

17. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Ekbeslenme ürünü ilaç değil :x

18. dlue

dlue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sanırım gözden kaçtı,ama çok önemli bir konu bence,affınıza sığınarak mesajımı öne taşıyorum...

19. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    1-neden uzun sure kullanılmasın 6 haftalık aradan sonra ,2 hafta ara verildikten sonra devam edilebilir.
    2-ilaç degil dogal takviye edici gıda maddesi..
    3-ayrıca bıraktıktan sonra eski haline dönebilecegin eylemlerin gereksiz oldugunu düşünüyorsan,vücut geliştirme de tamamıyle gereksiz..

dlue senin sorununun kreatin den dolayı olduğunu düsünmüyorum,daha önce hiç boyle birsey duymadım..acaba aynı zaman icerisinde kreatine kullanmasaydın aynı sey olurmuydu bide bu sekilde düsünmek gerekir.bence senin sorunun sporda yeterli bir gecmisin olmadıgı icin ,ilk gün cok fazla zorlamıs olabilirsin kendini buna baglıı olarakta bu tip sorunlar gelişmiş olabilir.

20. dlue

dlue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum cevap için teşekkürler, banada öyle geliyor, çünkü yaklaşık 2 yıldır çalışmam olmadı,şimdi tekrar başlama fırsatı olunca sağlam girmek istedim ağırlıkların arasına,o bakımdan SPORA BAŞLAMADAN yüklemeye çalıştım ve vücud reaksiyon verdi diye düşünüyorum...ama tabi BURUN KANAMASI ne derece ciddi bir reaksiyon öğrenmek isterim bilgili ark'lardan,biraz tırstığımı söylemem lazım :shock: ,neticede ne kadarda ek besleme ürünleri olsada tabletler insanı biraz korkutuyor kullanırken...

o halde günlük 15-20gr yüklemesi yerine 4-5gr ortalamasıylamı devam etsem acaba?fikri olanlara sonuna dek açığım beyler :roll:

Sayfayı Paylaş