Creatin ve Kilo verme..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve baskan87 tarafından 24 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. baskan87

baskan87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Bu sporun içine ciddi bir biçimde gireli 3 ay oldu. Antreman+beslenme+dinlenme üçgeninde bu sporu icra ederken forumunuzu okuyup bilgileniyorum, kitaplar okuyorum vs. Bu spor dışında full-contact ve jiujitsu'yla ilgileniyorum. böylelikle haftanın 6 günü sporla geçiyor.
    Günlük beslenmemde yeterince protein alamadığım için whey protein aldım ve yaklaşık bir aydır bunu kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Bunun yanında da weider cure %100 creatinde aldım. Neyse bu ikisini yoğpun spor tempomdan ötürü son 1 aydır kullanıyorum ve bulk dönemdeymişim gibi 2-3 kilo aldım ve bel bölgemde yağlanma oldu. Zaten whey protein ve creatinin birlikte alındığında kilo yaptığını biliyordum.
    Şimdi de gelelim soruma:
    Ben bir kaç hafta sonra cardio çalışmalarına ağırlık verip bir kaç kilo vereceğim. Ve biraz zayıflayınca kaslarımın daha dolgun ve estetik görüneceğini düşünerek bu dönemde creatine almayı düşünüyorum. Sizce bu benim kilo vermemi zorlaştırır mı? Çünkü creatin sayesinde vücutta oluşan enerji atılamayınca bunun yağlanmaya neden olduğunu biliyorum ve vücuttan su atmakla define bir görüntü sağlanacağını duymuştum. Bir de yağlanmadan yeterli protein alabilmek için whey protein almaya devam edeyim mi?
    Kısacası sizce bu dönemde creatin ve whey protein alımına devam etmek doğru mu olur yanlış mı?
    Sorularıma vereceğiniz cevaplar için de şimdiden teşekkür ederim.

Faramir bunu beğendi.
  2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Acikcasi creatine, ozellikle agir kilolarda ekstra güc saglayan bir takviye maddesi.
    Bu sebeple, kardiyo agirlikli calisirken kullanmani pek onermem sana, ayrica dedigin gibi su tutmasi nedeniyle cok iyi bir definisyon yapmanada engel olabilir.
    Creatine bir kosede bulunsun, bence simdilik whey protein, az dinlenme araligi ve 10-15 tekrarli setler yaparak iyi bir sonuc alirsin.
    Creatine'i gercekten agir kilolara girdigin hacimlenme dönemine sakla, dumbbell curl'de 16 yaparken 20 kiloya cikmani saglayabilecek kadar etkili bir ürün, ama nisbeten yüksek tekrar ve az dinlenme esnasinda cok fayda saglayacagini sanmiyorum.
    Gerci diet yaparken kullanan arkadaslar, deneyimleri sonucunda fikir yurutebilirler, ben sana teorisini soyluyorum, diette deneyen arkadaslar varsa, birseylerde onlar ilave etsin.

3. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    anlayamadğım proteinle creatine birlikte kilo yapıyormuş bu doğru mu?

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet kilo yapar enerji verir

benim karasanın söylediklerine katılıyor ve ekliyorum whey protein cardio dönemimde kullanabilirsin ancak unutulmaması gereken bir nokta var aşırı protein alımıda yağlanmaya neden olur sen cardioya başlamadan önce günlük alacağın değerleri hesapla proteşn karbonhidrat kaç kalori almalısın bu hesaplardan sonra daha sağlıklı kilo verecek ve estetik olacaksın creatini bir kenara bırak olmadı yardımcı supplament olarak l-carnitine al veya cla

5. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    yanlız şöylede bir şey var anaerobik sporlardan çok aerobik sporlarda mesela futbol-basketbol-atletizm kreatin kullanımı daha yoğun, vücuda su tutturması dışında, düşük glisemik indeksli bi diyet uygularsan yağlanmaya sebep olucagını sanmıyorum. Whey i de diyette kullanabilirsin, kimi hatunlar diyet yapıyolar protein tozuyla, yemek yerine toz içiyolar, protein ihtiyacını karşılayıp enerjiyide vücuttaki yağ yıkımından sağladıklarını fln söylüyodu geçen televizyonda bi program ama ne kadar doğru orasını bilemiycem , kaslarda yıkılabilir belli olmaz :D :D

6. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    creatine ve diyet..

ben diyette creatine - l-carnitine - l-glutamine - amino kullanıyorum cok etkili oluyor..
    özellikle dusuk karbonhidrattan dolayı enerji azalması minimuma iniyor..

Sayfayı Paylaş