Coenzyme Q10

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dlue tarafından 30 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. dlue

dlue Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar,

GNC firmasının ürünü olan Coenzyme Q-10 adlı çok kuvvetli antioksidan olduğu söylenen bu suplement'i kullanan veya etkilerinin ne olduğunu bilen var mı?

(Forumda aradım bulamadım, varsa kusuruma bakmayın.)

2. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    antioksidan kısaca vücudda bulunan zararlı toksinlerin atılmasını sağlayan (serbest radikaller) ve bu sayede daha sağlıklı ve uzun ömür sağlayan bir maddedir...gnc güvenilir bir firmadır ürünün içeriği antioksidan yani gayet güzel bir birleşim...fiyatın pahalı olması senin için sorun değilse hiç düşünme al, yok pahallı dersen gnc Antioxidant (60 kapsül) 40 ytl'den düşünebilirsin...

Malebolgia bunu beğendi.
  3. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar Coenzyme Q10 ve diğer antioksidanlar hakkında daha detaylı bilgilerinizi paylaşır mısınız?

4. emre18

emre18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Öncelikle konuya yanlış yere açdıysam affınıza sığınarak konuma girmek istiyorum.

İnternetten bir ilacı araştırırken bu foruma denk geldim.18 yaşında oğlum var.5 yaşından itibaren genetik bir rahatsızlığı yüzünden kasları her geçen zaman güçsüzleşiyor.Gitmediğimiz doktor kalmadı malesef tıpda şimdilik çaresi yok ama gelecek 5 yıl içinde ilacının çıkacağını söyliyorlar.EN son gittiğimiz professor 'Coenzyme q10 100 mg' ürününü kasları koruma amaçlı önerdi.Malesef ürünü ne sigorta ödüyor ne de kutu başı fiyatı 65 lira olduğundan alınabilir.Her hafta bir kutu kullanmamız gerekiyor günde 3 tablet.

Bu ürünü ucuz fiyatlara alabilmek için önerisi olan arkadaşımız vardır diye tahmin ediyorum.( yurtdışından getiren veya getirttiren arkadaşlarımız varsa cevaplarını duymak istiyorum )

Kendi araştırmalarım sonucu aynı ürünü aynı firma tarafından çok uygun fiyata satıldığını gördüm. http://www.amazon.com/Solgar-Coenzyme-Q-10-100mg-30Sg~/dp/B00016XFMS/ref=lh_ni_t

Ben bu ürünü nasıl alabilirim.Sanırım Türkiyeye kargolamıyorlar .Veya en uygunn fiyatlara alabilmem için neler yapmam lazım.

Son düzenleme: 26 Eylül 2011
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yurtdışına çıkan tanıdık eş dost akraba kimi bulursan getirteceksin. hele bu insanlar abd'ye gidiyorlarsa 3-5 kutu isteyeceksin. şu an için başka çaren yok gibi...

6. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    VitPlus Coenzyme Q10 + Carnitin diye bi ürün kullanıyorum günde 300 kalori fazla yakarsınız falan diyor...aşağıdaki etkileri var..

Her kapsül, Coenzyme Q10, L-Carnitine fumarat, soya lesitin, soya fasulyesi yağı, bitkisel yağ, gliserol, balık jelatini, balmumu, boyar madde, demiroksit, titaniumdioksit içermektedir.

* Gün içerisinde enerjiniz azalma sinyalleri mi veriyor?

* Merdiven çıkarken ya da orta derece egzersiz yaparken çabuk mu yoruluyorsunuz?
    * Yeteri kadar sağlıklı besleniyor musunuz?
    * Kalp sağlığınıza dikkat ediyor musunuz?
    * Karaciğerin; yaş ilerledikçe ve düzensiz yaşam koşullarıyla belli bir yaştan sonra daha az çalışmaya başladığını biliyor musunuz?
    * Yaş ilerledikçe kilo kontrolünün zorlaştığının farkında mısınız?
    * Tüm bunlar için Coenzyme Q10 ve L-Carnitin bileşiminin size destek olabileceğini biliyor musunuz?

Hem kalbinizi hem formunuzu korumak için; her gün mutlaka Coenzyme Q10 + Carnitin!
    Coenzyme Q10 + Carnitin içeriği
    Her kapsül; CoenzymeQ10, L-Carnitine fumarat içermektedir.Kapsüller balık jelatininden yapılmıştır.
    Etken madde bilgileri literatüre kayıtlı olduğu üzere aşağıdaki gibidir.

L-Carnitin
    Atletik performansın arttırılmasında1-2-3-4, fiziksel performansın arttırılmasında1-2, vücutta yağ yakımının desteklenmesinde7,kolesterolün düzenlenmesinde5-6 kullanılabileceği literatürde kayıtlıdır.L-Carnitin, büyük yağ moleküllerinin enerjiye dönüştürülmesinde yardımcıdır7.Gün içinde yapılan düzenli egzersiz programlarında L-Carnitin takviyesiyle yağın enerjiye çevrilmesi mümkündür. Bu yüzden L-Carnitin, kilo kontrolünde etkili olan bir madde olarak literatürlerde kayıtlıdır.
    L-Carnitin et ve süt ürünlerinde bulunduğu için vejeteryanların besin desteği olarak almaları edilir..

* L-Carnitin, fiziksel performansı arttırmaya destektir. 1-2-3-4
    * L-Carnitin, büyük yağ moleküllerinin enerjiye dönüştürülmesinde yardımcıdır7.
    * Düzenli egzersizle L-Carnitin takviyesiyle yağın enerjiye çevrilmesi mümkündür. Bu yüzden L-Carnitin kilo kontrolünde etkili yardımcı bir maddedir.
    * L-Carnitin, egzersiz sonrası dinlenme süresinin kısaltılmasında destektir . 4
    * L-Carnitin kalp sağlığının korunmasında yardımcıdır. 21
    * L-Carnitin kolestrolün düzenlenmesinde destektir.5-6

L-Carnitin et ve süt ürünlerinde bulunduğu için vejeteryanların besin desteği olarak almaları tavsiye edilir.

HEM KALBİN HEM FORMUN İÇİN

Coenzyme Q10, tüm hücrelerde bulunur ve etkinlik gösterir, dolayısıyla tüm hücreler için önemi vardır. Hücrelerin yeterli enerjiyi üretebilmesi için gereklidir.Fakat ilerleyen yaşlarda ve bağışıklık sisteminin zayıf düştüğü durumlarda vücuttaki Coenzyme Q10 seviyesi azalır.Günlük yaşam kalitesinin korunması için dışarıdan takviye olarak kullanılabilir.

Güçlü antioksidan özelliği olan CoQ10 vücudu; yıkıcı serbest radikallerin kötü etkilerinden koruyarak bağışıklık sistemine ciddi anlamda destek verir. 8-9 CoQ10 takviyesi yorgunluk hissini azaltmaya destek olur. 20

Fiziksel performansın arttırılmasında 10,
    Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde 8-9,
    Kalp sağlığının desteklenmesinde11-12-13-14-15
    Hipertansiyonun düzenlenmesinde16-17,
    Dişeti sağlığının desteklenmesinde 18-19
    Bağışıklık sisteminin desteklenmesinde 8-9
    Yorgunluk hissinin azaltılmasında20

yardımcıdır.

Coenzyme Q10 + Carnitin’in bir arada bulunmasından doğan etki

CoenzymeQ10 ve L-Carnitin birbirlerini tamamlayıcı iki etken maddedir.

Yumuşak kapsül içindeki jel formulasyonuyla L-Carnitin ve Coenzyme Q10 bugüne kadar var olan formullerden farklı olarak patentli bir formülasyonla bir araya getirildi ve Vitplus Coenzyme Q10 + carnitin geliştirildi.Böylece her iki maddeden ayrı ayrı ve fazla miktarlarda kullanmak yerine patentli bir formülasyon oluşturuldu.

Bu patentli formülasyonda her iki etken maddenin bir arada ve sıvı formda olması kana daha hızlı karışmalarını ve optimum etki sağlanmasını desteklemiştir. 22-23

KULLANIM ÖNERİSİ
    Günde 1-3 kapsül yemeklerden önce alınması tavsiye edilir.
    Dikkat edilecek hususlar
    Hamilelerin ve emzirenlerin kullanılması tavsiye edilmez. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişilere önerilmemektedir. İlaç kullanan kişilerin doktora danışması tavsiye edilir. İçindeki maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilerin kullanması önerilmez. Bu ürün herhangi bir rahatsızlık, hastalık teşhis, tedavi veya önleme amacı ile kullanılamaz, ilaç değildir.

7. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    bu ürünü bilen yok mu?

8. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Bende Merak ediyorum 2 saat önce kadar siparişi verdim 60 kapsül 70 tl .

9. oguzcan344

oguzcan344 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kullanan yokmu bunu hiç

10. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Kısmetse çarşamba günü kullanıcam :D

11. xxsezerxx

xxsezerxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Elimde solgarın Qten 100 mg ı mevcut istesen 1 ay oldu alalı içinden 5,6 tane icilmistir rahatsizlandigim için kullanmiyorum ihtiyaç sahibi arkadaşa istanbul içi elden satabilirim

12. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    supradyn all day in içinde de bulunuyormuş ne kadar doğru bilemem

Sayfayı Paylaş