Cengiz Semercioğlu'dan Bodybuilding'e hakaret

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve quattrageus tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. quattrageus

quattrageus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bodybuilding ne olduğunu bilmeyen ve hakaret eden bu adama tepkimizi gösterelim. http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/14550850.asp?yazarid=105&gid=225

ınsan mısın sen
    Muscle&Fitness dergisi Türkiye’de de yayınlanmaya başlandı.
    Hiç ilgimi çeken bir konu değil kaslı vücutçular.
    Sporcuların aşırı vücut çalışıp her yerinden kas fışkırtması ve görüntü itibariyle insanlıktan çıkması son derece aptalca gelir bana...
    70 ülkede yayınlanan bu derginin Türkiye’de yayınlanan ilk sayısını bana da gönderdiler, fikrimi söylemem için.
    Madem sordunuz söylemeyeyim, yazayım.
    Dedim ya, ben bunu spordan saymıyorum. ılaçlarla, vitaminlerle şişirilmiş hormonlu vücutlar olarak görüyorum bu adamları.
    Ama dünyada büyük bir sektör oluşmuş durumda.
    Vücutçu sporcular için ilaç ve vitamin üreten şirketler bu işi pompaladıkça pompalıyor.
    Dergiyi okurken gördüm, zamanında vücutçu olan Arnold Schwarzenegger ve 70’li yılların sporcuları çok daha doğal görünüyorlar, bugünkü vücutçular gibi sentetik değiller...
    Dergiyi okuyunca Jay Cutler diye bir adamla tanıştım.
    Dünya şampiyonluğu sayılan Olympia’yı üçüncü kez kazanmış.
    Bu unvanı geçen yıl kaybettikten sonra bu yıl yeniden kazanarak bir ilki başarmış.
    Bugüne kadar kaybettikten sonra kazanan hiçbir sporcu yokmuş.
    Jay Cutler’ın ve Olympia’daki rakiplerinin fotoğraflarına baktım.
    Ürkütücü! ınsan mısınız siz dedim...
    Çevremdeki kadınlara sordum, “Böyle erkekleri nasıl buluyorsunuz” diye, tamamı ‘iğreeeenç’ dedi...
    Yoksa bu da bir kadın yalanı mı?
    Kas yığını erkekleri gizliden gizliye beğenip, sorulduğu zaman inkar mı ediyorlar?
    Amerika’da dergi standlarında Cutler’ın kapak olduğu onlarca dergiye rastladım.
    Biz lisede vücut çalışan arkadaşlarımızla, “vücudunuzu çalıştıracağınıza kafanızı çalıştırın” diye dalga geçerdik.
    ış tersine döndü galiba...

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

Sayfayı Paylaş