Cardio Sorunu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alican12 tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce 3 ay duzensiz body yaptım 1.5 ay ara verdim ve 1 hafta once yeniden başladım boy 183 kilo 88 yağ oranım %25 ancak buna rağmen spor salonundaki hocam program çıkardığında cardio yazmamış bunu sordum cardio yapmıyacakmıyım diye hadi bi 12 dk dağ bisikleti vereyim iyice yaksın yağlarını dedi..sizce bu yeterli mi? gecen gun ise bisikletler doluydu koşu bandına çıkayımmı dedim yok onu yapma 3x80 daha twiss yap dedi..twiss in ne faydası var onuda merak ediyorum..sizce neden bu kadar yağlıyken koşu veya yürüyüş yapmamı istemiyor olabilir?şimdiden teşekkürler

2. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Bence hocan yanılmış. Asıl derdin yağlarınsa(ki yağ oranın öyle olduğunu gösteriyor) tabi ki önceliğin kardiyo olmalı.
    Ayrıca 12 dakkayla olacak bir iş değil. Kardiyo yazıp arat forumda. Özellikle interval kardiyo.

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Benzer bir durumdayız sanırım, yağ oranı ve kilo olarak. Benim programımda her antreman öncesi 15dk koşu (5dk hafif 10dk tempolu) ve hemen ardından 10dk bisiklet veya cross-trainer var. Hedefim Ocak ayına kadar yağ eritmek olduğundan ağırlık çalışmadığım günler 1km yüzüyorum. Yakında bunu düşük kalorili diyetle de destekleyeceğim.

Eğer senin de amacın yağ oranını azaltmaksa mutlaka kardiyo yapman gerek. Eğer ağırlık ve kardiyo aynı gün zor geliyorsa, 1gün ağırlık, 1 gün kardiyo şeklinde de çalışabilirsin

4. Knight_eagle

Knight_eagle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Boy:1.84 m
    Kilo: 71
    Düşük kalorili diyetle beraber Haftanın 3 günü ağırlık ve 25 dk hafif tempolu koşu 5-6 dk tempolu koşuyorum.İlk başladığımda 78 Kg idim şu anda 71 Kg'a kadar düştüm.yaklaşık 1,5 aydır bu şekilde spor yapıyorum.

5. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ağırlığı şuan için azaltıp cardio oranını çoğalt. Yağ oranın 18% üzerinde olduğunda çok fazla hastalık sıkıntın olacaktır onu makul seviyeye indirmeden ağırlığa gitmek biraz riskli olur, vücudun kaldıramaz okadar fazla eforu.

Beslenme dikkat edip kardio yoğunluklu hareketler yapmanı tavsiye ederim. Daha sonra ağırlıklara yönelirsin bence.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet konu fazlasıyla tartışıldı kilit ve çöp

Konu Durumu: