cardio dan önce meyve suyu alımı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kfks tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar , body antremanımdan sonra yarım saatlik kardio yapmadan önce kas yıkımını engellemek amacıyla meyve suyu( basit şeker) alınması doğru mudur?

geçen gün böle bişey dediğimde hocam bunu yaparsam belimin su toplayacağını yağ yakımı olmayacağını söyledi...daha sonra salonda satılan 'fayrouz' içeciğni verdi bana...

ikinci sorum ise 'fayrouz' içeciğinin antremanlardaki kullanımı nasıl olmalı ve ya olmalı mı ?

tşkler.

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet alman dogru olur ozellıkle de uzum suyu cok ıse yarar

hocan bellıkı sana gazos satmak ıcın bahane aramıs fayrouz dedıgın sey meyvelı malt gazozdan baska bırsey degıl ve ıcıde de seker var bunasıl tezat anlamdım

bole gazosmus kolaymıs asla programında olmamalıdır

ve asla ıcıcegın uzum suyu yada sekerlı su belınde su toplamaz

kfks ve CEW!Q bunu beğendi.
  3. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük antremanımın %65 ine yada %70 ine geldiğim zaman sade(adpzr)maden suyu içiyorum, gerçektende çok ferahlatıp rahatlatıyor, motivasyonda sağlıyor. Bir sakıncası varmıdır? :)

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

meden suyu zaten yararlı bırsey ıstedıgın zaman ıcebılırısın

burda onemlı olan hocanın para ıcın o gazozu satmak adına yanında meyva suyu getırme demesı

5. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tşkler sezer ...

yani cardio dan önce meyve suyu almamız yağ yakımını hızına bi etkisi olmaz de mi , yani hiç birşey içmeden body den sonra direkt cardio ya geçmek daha zararlıdır ?

dediğine katılıyorum hocam gazoz satmak istemiş oalbilir...kendisi meyve suyu konusunda içinde konsatre var gibilerinden zarazlıdır tipinde konuştu ..bu ne kadar doğrudur...?

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Antremandan once meyve suyu almanizi tavsiye etmiyorum ben. Bunun yerine antremandan 2-2.5 saat once basit karbonhidrat agirlikli hafif bir ogun yapin. Antremana bir saat kala 500-600 ml su icin. Basit sekeri (meyce suyu) antreman bitiminde kalp atis hiziniz normlade dondukten sonra mumkunse 15 dakika sonra (en gec yarim saat icinde) icin. Boylece toparlanma sureniz kisalacaktir. Ayrica, bunlar forumda konusuldu. Lutfen baslik acmadan once forumda arama yapin.

kfks ve bonatschi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş