capoeira yapan var mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve muzduzgit tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. muzduzgit

muzduzgit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Capoeira başlamayı düşünüyorum. Şu anda araştırma aşamasındayım. Burada capoeiracı arkadaşlar varsa bir kaç soru soracağım.
    Fitness bırakılıp capoeira yapılır mı? Ben kilo almak için body yapıyordum ilk başladığımda çok zayıftım şimdi belirli bir forma ulaştım. Direkt body yapıp irileşmek gibi bir amacım olmadı. 1.80 boyunda 70 kg yim. %10 yağlıyım. 1 senedir yüzme body vs yapıyorum.
    Merak ettiğim Capoeira beni form koruma anlamında, eğlence olarak tatmin eder mi? Dans adına bir şeyler öğrenebilir miyim? 20 yaşındayım ne çok esneğim ne çok hantalım önceden dans etmedim başlamak zorlar mı?
    Ben Kocaelideyim (izmit), bir yer buldum. Daha gidip görmedim gerçi... Buradaki arkadaşların özellikle fiyat olarak da zorluk çektirmeyecek Kocaelide bildiği bir yer var mı?

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    daha dün bununla ilgili eski bir film seyrettim kendine özgü müziği ve hareketleri var filmdeki hoca serserilerle dolu olan bi okulda öğrencileri alıp bunu öğretiyordu bence çok güzel ve zevkli bir spor.Bende kocaelideyim ama böyle bi salon bilmiyorum:)

3. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Mark Dacascos filmiydi galiba.Ben de seyretmiştim.Çok güzel bir film...

4. muzduzgit

muzduzgit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Salonda değil de dans okullarında yapılıyor dediğim gibi daha gidip görmediğim için bir bilgim yok ama internet adresi şu: http://www.quizumbaturkiye.com/?s=kurslar&ln=tr

Sayfayı Paylaş