Canan Karatay dan VG ci Karataycılara Uçan Tekme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aphelion tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. xzgrx

xzgrx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlara çok şaşırdım.

Dukan`ın lisansının iptal edilmesinin sebebi "öğrencilerin sayıf olanlarına, şişman olanlarına nazaran daha fazla puan verilsin" demesi sebebiyle başlayan tartışmalardır.
    Bu tartışmalar sonrasında Dukan, lisansının iptal edilmesi için kendisi başvuru yapmıştır.

Karatay hoca, şekere, ekmeğe, pekmeze, doğal olmayan herşeye zehir diyor.
    Yani kısaca insanlara doğal beslenin ve kötü karbonhidratlardan uzak durun demek istiyor.
    Hemen şarlatanlığa, vurgunculuğa vs vurmayın bu işi.

Muhtemelen oradaki 35 yumurta değil de 3-5 yumurta demek istemiştir.
    Spordan sonra protein tozu yerine 3-5 doğal yumurta taktir edersiniz ki çok daha sağlıklıdır.
    (Ben protein tozu kullanıyoprum :) )

Bu protein tozları yurt dışında, çeşitli hormonlar vs verilerek yetiştirilen hayvanların sütlerinden yapılıyor.
    Bu hormonlar sütlerine de geçiyor.
    Çeşitli çalışmalarda süt ürünleri kullanımı ile bazı kanser ve hormonal hastalıklar arasında bağlantı bulunduğu gibisinden birkaç yazı okumuştum.
    Protein tozlarının sütten çıkmış ak kaşık olduklarını düşünmek bence çok yanlış.
    Doğal olmayan, işlenmiş herşey vücutta problem yaratabilir bunu bilmek lazım.

Spora yeni başlayanlara birkaç sözüm olacak;
    Protein tozu aslında pahalı bir supplementtir.
    Sadece spor sonrası veya protein eksikliği olan zamanlarda kullanılırsa muhtemel zararı aza indirilebilir.
    Çoğu kişi, insanların bu tozla kas yaptıklarını zannedip, etini, tavuğunu, yumurtasını, lorunu vs yemeden direk bunlara yöneliyor.
    Ayrıca bu tozları kullanıp kullanıp sonuç da alamayınca üstüne sporu da bırakıyorlar.
    Aldıkları kimyasalla kalıyorlar (hormonlar, aromalar, tatlandırıcılar vs vs)
    Bu zor sporu yapacaksan, antrenman yanında yemek ve uyku düzenini de düzenleyeceksin arkadaş.
    Miden kaldıramasa da yemeyi göze alacaksın.
    Ben kafama göre takılırım, 4-5 defa da protein tozumu içerim kas yaparım demeyeceksin.
    Toz olmadan yapılabileceğini, ama güzel beslenmeden yapılamayacağını bileceksin!

Azi, Metal_aslan, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ahahahaha konuyu kest, iyi güldüm gerçekten ;)
    Konuyu açan yanlı bakışa sahip arkadaş "tek soruda evrimi çürüttüm" diyenler gibi nirvanaya ulaşmıştır sanırım.

Prof Karatay hocanın bütün öğütülmüş-hızlı sindirilen gıdalar gibi protein tozlarını da doğru bulmadığını bizzat bende kendi başlığımda yazdım zaten.
    Okuma zahmetinde bulunmayanların bunu yeni bir şey zannetmesi gayet normal.

Ama bunu yazmama rağmen biz Vg yapıyoruz diye kullanmayalam mı, kahrımızdan ölelim mi yani "eyvah sağlıklı biçimde Vg yapılamıyormuş" diye.
    Sanki hiç bilmediğimiz bir şeydi :D
    Gerçek şu ki yaptığımız sporda zaten sağlık hep 2. planda.
    1. planda ise istenilen kas ağırlığına ulaşmak, istenilen hacim ve şekillendirmeyi sağlamak var.
    Kürlerde tehlikeli, onlarda sağlıklı değil, iyi o zaman hiç kürde yapmayalım.
    Biz natural bb akımıyız, çok yaşa naturel deyip naralar atalım :D

Olay şu ki, bana göre amaca ulaşmak da her yol mubahtır.
    Kimsenin "cı/ci" si değiliz.
    Ve kimsenin aklından bilgisinden yararlanmamak için kulağını kapatanlar değiliz.
    Ben karatay hocanın aklından yararlanırım fakat bu onu her şeyin merkezi yapmamı gerektirmez.
    Ben ne biliyim karakaşın, sultanmehmedin vb. aklından bilgisinden tecrübesinde de yararlanırım, fakat onlarında söylediği her şeyi ilah gibi merkez yapmam gerekmez.
    Çünkü benim Vg anlayışımda amaca giden her yol mubahtır, böyle bir görüşe sahip olmamın sebebi ise bu sporun tamamen zaten bu görüş üzerine kurulu olduğunu görmem.
    Yani amaçlarımız zaten insan standartlarının üstünde!

Şu başlıkta; ulan nasıl yakaladık ama diye aleyhte ileti yazan adamların yarısına baksan, başka başlıklarda kür kullanımı için kısır yapar ne gerek var şeklinde öcü yorumları yapmışlardır.
    Komik başlık cidden.

Ben artık olayı birazda şöyle görüyorum.
    Vg yeni başlayan arkadaşlar çok daha ince ayrıntıcı oluyor, rahat ve relax olamıyorlar.
    İşte keto karşıtlığı aklına yatmışsa ise milimine kadar kalori hesabı yapıyor, keto-paleo aklına yatmış ise milimine kadar insüline dikkat eden yada ne bileyim natural bb tarzı katı kuralları takip etme gereksiniminde görüyor kendini.
    Halbuki senesini deviren, belirli bir süre zaman harcayan adamların çok daha yüzeysel olaya baktıklarını, çok daha yüzeysel kendini ayarladıklarını görürsünüz.

Mesela Karakaş yanlış hatırlamıyorsam 5 seneyi aşkın süredir uğraşıyor, sorsanız sen nasıl besleniyorsun diye, doktrin gibi takip ettiği özel bir beslenme programı yoktur, sadece neyi yemesi gerektiğini bilir, neyi yememesi gerektiğini bilir, rahattır yani ince ayrıntılı inci cincik bir programı yoktur.

Başka bir örnek; müsabık arkadaşlardan MK7!
    Adam resmen çıktı yazdı, benim özel bir diyet listem olmadı Kh miktarını kafama göre ayarlayarak duruma göre şerbet veririm dedi resmen.
    Bence çok devrim bir ileti idi, kimse fazla üstünde durmadı...
    Onun yerine üstad şöyle bir beslenme programım var, ne diyorsun bununla olurmu? tarzı yaklaşım sergilendi hala daha adama...

Yani kasmayın bu kadar arkadaşlar, Vg sporu zaman işi.
    Öyle aslında çok karmaşık, çok ince ayrıntı isteyen bir yanı yok, amatörsünüz sonuçta.
    Pro olsananız hadi neyse bunu anlarım, o adamlar gerçek den de yeri geliyor dk sını bile ayarlamak zorunda kalabiliyor hele de gelişim döneminde ise.

Ama amatörleriz be yahuuuuuuu...
    %99umuzun öyle pazar poşeti taşısa bile yarayan fellah gibi bir genetiği de yok!
    Eeee neyin kasıntısı o zaman bu bu kadar cidden anlamakta güçlük çekiyorum ;)

MK #7, AngryHun, Azi ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    aynen benim demek istediğimi aktarmışsın teşekkürler :)
    zaten kaynatarak öyle bişey yapılamaz dediğin gibi lazer filtre sistemi olacaktı ilk mesajımda yanlış aktardım :)

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu devirde yediğimiz şeylerin hangisi doğal sağlıklı,kışın ortasında cam gibi domatesmi...yoksa durdukça büyüyen salatalıkmı...gdolu olmayan ne kalmışki...
    ama benim bir düşüncem var;
    evrim yaşam boyu süren bişeydir,bugün zararlı olan bu hormonlu ve doğal olmayan gıdalara karşı insan zaman içinde evrim geçirip belki bir iki kuşak sonra zararlı olmayacaktır,ateş bulunmadan önce apandist bir organmış mesela ateş bulununca işlevini yitirmiş ve evrim gerçekleşmiş.zamanla kanserojen olan biçokşey bu özelliğini kaybedecektir,bu benim şahsi fikrim.

5. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Sen bu mantikla fazla yasamassin diyim
    Soludugumuz hava zehir diye sigara icelim ozaman yada ictigim su pis diye alkol icelim hersey sagliksiz diye sende sagliksiz olan ne varsa yapmak zorundami hissediyosun kendini ayrica saglikli diyipde makarna yiyelim ozaman demen gercekten on numara allah kolaylik versin

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    su ,bu da aslında ilginç bir konudur...))))

türlü olaylar mevcuttur su konsunda ...)

Azi, Phil_Heath ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    aynen hocam danny ile de konuştuğumuz gibi tüketilen markaya dikkat etmek gerekiyor bu konuda da...
    derste bizim üni hocasının içinde birikmiş olacak ki adam tüketmememiz gereken markaların isimlerini bile açıkladı ; gerçi bunları bir çoğumuz zaten biliyorduk ; ama tüketim için olumsuz olan engelin ne olduğunu tam olarak bilen yoktu...

Danny Boy bunu beğendi.
  8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bence asıl olay bu birisi yazmış arnold schwarzenegger gibi olmak istiyorum idolüm o yazmış aşağıda biri arnold idol olacak biri değil terbiyesizdir diye resimler koymuş ya bize ne bundan? biz herkesin sevdiğimiz özelliğini alırız idolümüzünde zaten insanın idolünün yaptığı her şeyi yapmaya kalkması işkence olur çünkü aynı zevklere sahip olmayabiliriz.

ne alakası olduğunu tam anlayamadım ? yada benim dediklerimi sanırım ters anladın ben diyorum ki her şeyde bi şey var GDO lu tüm besinlere zehir DERSE SADECE LOR VE MAKARNA YİYELİM O ZAMAN diye sadece dalga geçmek amaçlı söyledim gerçekliği yoktur her şeyde biraz kötü etki var ama tüketmemizde gerekiyor protein tozlarıda günlük proteinini alamayan az yiyenler için bulunmaz fırsat ben tercih etmiyorum o farklı

hasanateş bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bizim hanım kilolu ...randevusunu anca temmuz bilmem kaça almış ...)))

bu arada canan hanım hemşeriymiş ve belki de kuvvetli ihtimal uzaktan akrabayızdır ?! (efendigiller ?!)

NOT: TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZMİŞ !...)))))))))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:35 ----------

----------

su konusna gelince muhtelif dünya şehirlerinin "şebeke suyu yapılarına " ait bi sürü (!!!) dehşet verici fotolar mevcut...istanbul suyu da bi felaket ...her ne kadar olmadığını resmi ağızlar ifade etseler de !...

su konusnda dikkate edilmesi gereken noktalar:

**saf su , yani damıtık su insan için sorun oluşturur...ayrıca, birçok mineralin eksikliği de cabası...

**kar suyu ...kar suyu içinde bulunan "dötoryum " yani d20 (ağır su , atom bombası yapımında da kullanılır) uzun süreli içmek gayet sakıncalıdır...

**özellikle şu yabancı usa orijinli multınational geçinen meşrubat şirketlerinin suları son derece sakıncalı olabilir...su prosesten geçirilip daha sonra bir sürü malzeme ile "ph ve lezzet "sınıflandırılmakta...

**en lezzetli ve temiz su "quarsit tabakalrından" süzülerek oluşmuş sudur...

**ayrıca insan günlük su ihtiyacının 2/ 3 ünü yiyeceklerin konvertasyonundan sağlayabilir...

Azi, deist190, hasanateş ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    en sağlıklı su kuvarsit , granit gibi tabakalardan çıkıyor dediğiniz gibi...
    mermer tabakalarından çıkan sular kireçli oluyor bu nedenle sağlıklı değil ancak kaynağı ucuz olduğundan bazı firmalar tercih ediyor arıtılarak sunulabiliyor....

ancak ben şebeke suyunun kirli olduğuna kısmen katılıyorum ; kirliliğin asıl sebebi evlerin altlarında suyun yukarı pompalanmaya hazır durduğu kirli depolar ve genel su toplama kabinleri ;onun haricinde şebeke suyu iskiden (istanbul için konuşuyorum) ideal seviyelerde dağıtım yapılıyor ; tesiste incelemelerde bulunmuştuk hatta su içilebilir seviyelerdeydi ; ancak dediğiniz gibi evlere ulaştığında malesefki musluktan akan suyun temiz olduğunu söyleyemeyiz...

biri markaları yazmamı istemiş ama reklam olacağından buraya yazmayı doğru bulmuyorum ancak bir kola üreticisinin sularını buna örnek verebiliriz hatta şu sıralar soğuk çay üretimine de el atmışlar kim bilir o nasıl üretiliyor...

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
  11. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Kimse kusura bakmasın ama adeta sazan avı olmuş burası. Biri Kadının adına hesap açıp 35 yumurta "yeyin" gibi gramerinden fonetiğine, 35 yumurta garipliğine kadar saçma sapan bir cevap vermiş ve herkes atlamış.

Bunun haricinde yok Eylül e randevu veriyormuş filan, bugün en basit diyetisyen bir ay sonrasına randevu veriyor. Reklam olsun diye kitap yazdıysa bu onun ayıbıdır ama dahiliye Profesörü bir kadının günde 35 yumurta "yeyin" diyeceğine burada da inanan olmuş hayret. Şu cevap üzerine atıp tutanlar da görünsün bence doktora.

ZeusS_ ve NoPainNoGain! bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen!
    O gramer hatası benimde gözümden kaçmadı, Karatay hocanın böyle ilk okul çocuğu gibi gramer hatası yapıp "yeyin" yazamayacağı ilk gözüme çarpan şeydi ama o siteye girip şahsa gerçek den Karatay hoca olup olmadığını tespit ettirmeden burada yazmayı uygun görmedim ;)

Phil_Heath bunu beğendi.
  13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kimsenin sazan falan olduğu yok tabi ki ...ama , konu hala ilginç, eğlenceli olduğundan ve gelişmelere açık olduğundan yazıyoruz...)

Phil_Heath, Azi, NoPainNoGain! ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ne cok seveni varmış bu canan hanımın:)

as55 ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Karakas

Dukanın lisansını iptal etmisler ? Neden diyetinden dolaymı hayır ? kisisel sorunu yüzünden kendi basvurmus iptal edilmis. Bunu burda anlatman acizlik bel altından vurmaktır. O konuyu biliyorsan dürüstce anlat

Canan Karatay hoca universite kurucusu bir prof sokaktaki bir doktor degil kariyerine bakın.

Evet protein tozları zehirdir eroin kokain gibi bagımlılık yapıyor demekte haklı Protein tozlarının icinde tatlandırıcılar yok mu ? Bunlar saglıklı mı ?

Tatlandırıcılar insan vucudunda bagımlılık yapmıyolar mı ? Eroin kokain den ne farkı kaldı sadece daha az uyusturur daha az bagımlılık yapar.

35 yumurta yese bir kisi nolur ? ölür mü 35 yumurta yeseniz bile birsey olmaz

Yanlıs bildiginiz seylerin dogru olduguna kendinizi o kadar inandırmıssınız ki yanlıs oldugunu duymak zorunuza gidiyor

tıpkı ekmegin insanı ahmak sütün kemikleri erittigini meyvenin gut yaptıgını ve saglıksız oldugunu duymak istemediginiz gibi

oturun yiyin icin :) afiyet olsun hastahaneler 50 sindeki insanlarla dolu her yer seker hastası

bu doktorun paraya ihtiyacı yok oyle bir sahıs degil Ahmet Aydın da oyle eger para icin bir isler yapsa ilac sirketlerinin kucagına otururdu margarin yemek saglıklıdır diyen turk kardiyoloji dernegi gibi...

Azi, TürkYurdu, Dynamo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Heldric sen uyuşturucu ve kokaini tatlandırıcılarla bir tutuyorsan ne denilebilir. Uyuşturucu ve kokain bu kadar basit bir şeymişte bunca yıl halk uyutulmuş o zaman. Boş yere bir sürü genç uyuşturucu ve eroin yüzüne hayatları sönüyor yada ölüyorlar. Dimi ne ki ya eroin kokain ne de olsa az daha uyuşturuyor az daha bağımlılık yaratıyor.

Canan karatayın biyografisini bilmiyorum. Ama hangi üniversite kurucusu paylaşır mısın ? Cidden bilmediğimden soruyorum bunu. Ki üniversite kurucusu mu yoksa bir bölüm kurucusu mu ?

Yeme içme konusuna gelince insanların uzun süre inandıkları şeylerden bir anda vazgeçemez. Bunu herkes bilir. Böyle bir beklenti içinde olmak sadece vakit kaybıdır. Karşıt görüşlerin kalıcı etkiler yaratması için uzun bir zaman geçmesi gerekmektedir. Ki ilerde belki dediklerinde olacaktır.

Ekstra olarak bu kişilerin paraya ihtiyacı olup olmadığını nereden biliyorsunuz. Cidden merak ediyorum ilaç şirketlerinin kucağını otururdu diyorsunuz. Ama başka alternatifleri gözden kaçırıyorsunuz. Aklıma ilk gelenler;

-Bakın ben ilaç şirketleriyle çalışmıyorum, sadece sizi düşünüyorum. Daha fazla bilgi istiyorsanız kitabımı alabilirsiniz. => Kitap satışları patlar
    -Özel bilgilendirmek isteyenler için randevu alabilirsiniz => Geliri artar
    -Bir kaç programa katılır. Programdan para kazanır => Geliri artar

Yani bir sürü farklı yolda vardır bunun. İnsan sadece ilaç şirketleriyle anlaşarak para kazanmaz ki :)

AkrepHan, Azi, themertyildiz ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  17. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu 35 yumurta olayı,sadece beyazını hesap edersek 5x35=175gr protein eder.yani alerji yapmadıktan sonra yenmiyecek kadar çok değil ortalama 100kg gelen biri için normal abartılı değil bence.
    ben 82kg geliyorum,günde 10 yumurta beyazı yiyorum,geriye kalan protein ihtiyacımı farklı hayvansallardan alıyorum,bende alerji falan yapmıyor.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hastanelere 50lerde hareketsiz yaşamdan ve kötü beslenme alışkanlığından giden insanlardır yoksa meyve yedi diye şeker hastası olunmaz abur cuburlar tamam onlar zaten sağlıksız şekerle uyuşturucu ne alaka yahu ona bakarsan köylerde hatta şehirlerde bile 90 yaşında meyve ile sütle beslenmiş hareketli yaşam sürmüş bolca insan var hemde sağlıklı

Azi, Phil_Heath ve hasanateş bunu beğendi.
  19. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Bu forumda şeker krizine girdim vs. gibi onlarca mesaj gördüm. Markete süt almaya gidip, abur cubur gofret alıp yiyen sonra pişman olan bir sürü insan yine bu forumda okudum. + Çevremde dolusu var.

İnsan neden bişeyin krizine girer? Bağımlı olduğu için olmasın?

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    abur cuburlar zaten sağlıksızdır bağımlılık yapar doğrudurda uyuşturucuyla bir tutmak yalnıştır abur cuburun vücuda etkisi ayrı uyuşturucunun ayrı

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
    Phil_Heath bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş