C vitamini tavsiyesi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve coder tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Çok sık soğuk algınlığına yakalanıyorum. Bunun için c vitamini kullanmak istiyorum. Hangi markayı ve günde kaç mg kullanmamı önerirsiniz ?

2. mmuurraatt__90

mmuurraatt__90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doğal yollardan almayı denesene

3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    2 kilo limon suyu mu içeyim ? doğal yollardan iyi besleniyorum bu bana yetmiyor. takviye almam şart. çok şükür bunu düşünecek kadar bizimde zekamız var.

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kompleks vitamin alman daha mantıklı olacaktır tek başına c vitamini almaktansa diğer vitaminlerlede komplike etmek daha etkili olacaktır..
    ben biotech one a day kullanıyorum 100 tablet 35 m kullan kullan bitmiyor xD..
    ve tabiki birde animal pak var ama dozları çok yüksek antreman olmayan zamanlarda kullandığımda bende böbreklerimde hafif bir sıkışma sezdim o yüzden bıraktım onu..
    biotech 1 tabletinde 120mg c vitamini var buda günlük ihtiyacın %200 ü ediyor..
    tavsiye ederim..

5. tolgaozc

tolgaozc Yeni Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    normal insanın günlük ihtiyacı 120 mg olabilir yenileme için vg sporcuları 2000 mg a kadar alıyorlar çünkü vücutta en fazla o kadarı sindiriliyor ben her idmandan sonra ca-sandoz alırım 10 adet 3 lira Bu arada kalsiyum c vitamininin emiliminide artırır ve yenileme olayını kısaltır.
    İyi sporlar..

OsmanSon bunu beğendi.
  6. mmuurraatt__90

mmuurraatt__90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sana günde 2kilo limon suyu iç diyen mi var soğuk algınlığın için kullanabileceğin fazlasıyla doğal ilçalar var o zekanla aklına gelmedi mi doğal ilçalar

7. tranceaddict

tranceaddict Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    C vitamini suda eriyip, vücutta uzun süre kalmadığı için, küçük parçalar halinde ve sık şekilde almak gerekir.

Piyada 500-1000 mg dozlar halinde bulunuyor.

Tablet, çiğneme, ve ester-c şeklinde satılıyor genelde.

Ester-c hem suda hem de yağda eriyen formu. Vücutta 4 kat daha uzun süre kaldığı söyleniyor.

Günlük 3 parça halinde alınabilir. Ayrıca bağısıklık için çinko da çok önemlidir.

8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    normalde yediklerinle zaten vücudun ihityacı olan C vitaminin fazlasıyla alıyorsun, kalp doktorumun bana vitaminlerle ilgili söylediğini aynen aktarıyorum: "limonlu bir salatadan günlük vitamin ihtiyacının büyük bölümünü karşılayabilrsin". ayrıca başka bir doktor da "mevsim değişiklikleri yani bahar ayları hariç vitamin desteğininin yararının fazla olmadığını" söylemişti bana...ayrıca şunu da unutmamak lazım "A-D-E-K vitaminleri hariç diğer tüm vitaminler suda çözünür ve fazla alındığı takdirde vücuttan aynı gün içinde atılır".

Osman müftüoğlunun söylediği gibi: eğer illa ki kullanmak istiyorsanız %100 karşılayan mültivitaminleri tercih edin...

Ben yaz ayları haricinde "one-a-day weight smart" kullanıyorum. içinde yeşil çay da var, hem antioksidan hem tüm vitamin ihtiyacını karşılıyor. yani toplamda ihtiyacında fazlasını almış oluyorsun :)

gün içinde yediklerinde zaten C vitamini var, günlük ihtiyacın "60 mg" ve bu tek tablet de zaten bunu karşılıyor...

Yok ben bunu bile yetersiz görüyorum dersen, çiğneme-emme tabletleri kullanmıştım bir ara, özellikle soğuk aylarda iyi geliyordu, en azında psikolojik olarak :) solgarın var, 120 tablet 20 lira, her tablette 500mg C vitamini var. fiyatı tablet sayısına, table tiçeriğine ve tadına göre çok iyi. bilgin olsun.solgar satan eczanelerde rahat bulursun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:54 ----------

alalı o kadar uzun olmuş ki hem tablet adedi, hem de fiyatı değişmiş :)

http://www.solgar.com.tr/products.aspx?type=alone&code=5E85BEF3-D179-441A-8600-1F017EBF5CCE

10. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İstersen 25 Kilo limonata iç Yinete Vücudunun Alabileceği C vitamini Miktarı aynı olacaktır. C Vitamini Depolanamayan vitaminlerdendir ve Ayrıca Soğuk algınlığına falan iyi gelmediği yapılan araştırmalar sonucu ispatlanmıştır. C Vitamini Eksikliği diş eti kanaması ve enfeksiyona yol açar doktor tavsiyesi haricinde C vitamini gibi Vitaminleri tüketmek SAĞLIKLI DEĞİLDİR.
    Eğer ille vitamin tüketeceğim diyorsan düşük mg. lı multivitaminlere yönelebilirsin.

Sayfayı Paylaş