Bu görüntü beni hayattan soğutuyor..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve uzzman tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.Yaklaşık 6 ay önce 95 kiloyken spora başladım, kilo verme ve kas kütlesi kazanma olarak kendime göre çok iyi yol katettim,şuan 70 kiloyum.3 aydır evde çalışıyorum, 10dk 10km hızla koşu ve 1,5 saat ağırlık şeklinde.
    Ama Karnımdaki bu görüntü değil çalışma, yaşama hevesi bırakmıyor.Oturunca 4 kat oluyor.Şınav pozisyonunda yumruk şeklinde sarkıyor.Resimdeki gibi avucumdan taşıyor.
    Bunu görünce çok disiplinli devam ettiğim beslenmemi bozmaya başladım, yağlı ve şekerli şeyler yiyorum nasıl olsa düzelmeyecek diye.
    Kilo verip vermeyeceğimi de bilmiyorum.Herkes 65 kiloyum 70 kiloyum kilo almam gerek diyor ben 70 kiloyken bu durumdayım.Göbek gitsin diye 60lara düşüp sırık gibi kalmak da istemiyorum.Boyum 185, belim göbek hizasından 84cm.Hesap makinesinde yağ oranım %17 çıkıyor.
    Yapabileceğim tek şey sizden yardım istemek.Bana ne tavsiye edersiniz?Neye ağırlık vermeliyim? Sabırla devam et demeyin lütfen, bir şeyleri yanlış yapıyorum ki uzun süredir bu şekildeyim.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum :eek:

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    1) Göbek olayını takıntı yapmış gibisin ama neyse senin hissettiklerin daha önemli. Çalışma tarzını değiştir.

2) Bazen doğru hedefe yönlendirmek için genelde verilmesi gerekenin tersine öneriler vermek lazım. Yani, kilo al. Güzel, yavaş ve temiz bir bulking dönemi geçir. Bu süre zarfını adam gibi değerlendirirsen kas kütleni arttıracaksındır. Hemen ardından gelecek doğru ve yavaş bir kilo kaybetme (cutting) safhası daha iyi bir sonuç verecektir. Senin asıl sıkıntın kas kütlenin az olması eminim.

3) Diğer bir seçenek recomposition. Uzun sürer. Kilonu sabit tutan bir seviyede yemen lazım. Bu süre zarfında yağ yakarken, cüzi oranda da kas kazanacaksındır. Ancak ben klasik bulking ve cutting safhalarını öneririm sana.

3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bak ben 187 boyundayım 92 cm belim seninkinden daha kalın ama böyle görünmüyor ben sporla göbek yaptım herneyse :D ciddi kilo vermeye baglı sarkma olmuş spora devam et mekik cekmiyorsan cek kardiyoya devam et zamanla gergin olacaktır beli 80 cm indir. aslında çok iyi yol kat etmişsin buda bi süreç yani düzelecektir

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1.85 boya 70 kilo iyi bence dostum bende sana benzer durumdayım. 1.86 boy , 76 kiloyum.Şınav pozisyonu durduğunda vücud yere baktığı için orda sarkması biraz normal şuan için.Seninde bildiğin gibi o vücud yağ oranını %17den %12 lere ordan %10 altına çekme hedefi olarak ilerle öncelikle beslenme programın doğurum şeker li şeyler yemelisin vbz birçok özellik var bunların hepsini forumumuzun beslenme kısmında okumalısın.Ayrıca salona gitmiyorsun galiba? evde çalışıyorsan.Karın antremanını yenile ve karın antremanını maximum zor seviyeye ve hacimlenmeye yönelik çevir belli zaman sonra karnı sıktığında orda kasların olduğunu farkediceksin ama üstünde bi yağ tabakası olabilir buda onun görünmesine engel olabilir.Ama hissediceksin kaslarının olduğunu o yağ tabakasını azalttıkca ve kas oranını (karındaki) arttırdıkça görünme payı hep büyüyücek bu yüzden evde çalışıyorsan antreman programını ve beslenme programındaki hataları gözünden geçir.70kgde kal ama cardioya aban ama ağırlık antremanlarınıda azaltma çünkü aslında ağırlık antremanındada yağ yakıyorsun.Çalıştıkça hedefine yaklaşıcaksın dediğin gibi yanlış yaptığın şeyler olabilir neler yaptığını salonda çalışıyorsan antrenör ile evde çalışıyorsan sitemiz ile paylaş...

5. Cod4ever

Cod4ever Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen banada yardımcı olun 3-4 ayda yaklaşık 15 kiloya yakın verdim şuan kilom 71 72 1.78 boyum var diyet yapıorm yaşım 16 göğüs bölgesi karın bölgesi kalça bölgesinde deriler sarkmış bulunmakda afedersiniz o kadar çok sarkıkki deriler kadın göğsü gibi duruyor yardımcı olun yarın hastaneye gidicem maddi durumum iyi deyil sigorta karşılamıyor galiba deri sıkılaştırma amiliyatını hergün 1-2-3 saat haftanın 5 günü spor salonuna gidiorm cardiomu yapıorm protein agırlıklı besleniyorum bazı arkadaşlar diyorki 4-5 senede yerine oturmaz bazıları amiliyatsız hiçbirşey olmaz diyorlar bu forumda 2-3 gündür arıorm flex hocam cogu mesaja yönlendiriyor ama mesajların cogu kapalı o mesajlardan ayn mesajlara çıkıyor bu konu hakkında iyi bir bilgi bulamadım lütfen yardımcı olun bana bu mesajı okuyup benim için 1-2 satır yazan herkeze teşekkür ederim.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş