Boyumu sorun etmeye başladım.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhabalar, bu forumda gerçekten değer verdiğim üyeler olduğu için bu derdimi de paylaşmak istedim.Önceleri boyumu sorun etmezdim ama artık kendime bir hedef belirledim Amerika'da okuyup profesyonel güreşçi olmak, boyum 171-172 civarı yaşım 15 şimdi benim için 190 olmak önemli değil 1.78-183 bana gayet yeter ama tabi istemekle olmuyor şimdi aklıma takılan sorular var tamam genetik önemli ama sporculara bakıyorum alayı uzun boylu mesela boksörler şimdi diyebilirsiniz onlarda heavyweight cruser weight falan var ama yok öyle değil işte cruserweight şampiyonları bile 186-187-197 civarındalar şimdi basketbol desek tamam derim adamların boyu uzundu onun için seçmiş olabilirler avantaj olsun diye ama boks,güreş ve diğer sporlar öyle değil ki boksa adam başlıyor genç yaşında başlıyor bakıyorsun uzun boylu olmuş sizce beslenme-spor düzenli uyku gibi şeyler insanın boyunu uzatmaz mı gerçekten(bir yerden sonra), asıl sorum şu mesela doktora gidip genetiğimde kaç boyunda olacağımı öğrenebilir miyim? ve diyelimki öğrendim 173 olacaksın dedi tamamdır bitti mi artık daha da birşey beklenmez mi? açıkcası kısa boylu olup başaramam korkusu var içimde.

2. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Şöyle söyleyeyim, büyüme hormonun salgılandıkça uzarsın. Akşamları yatmadan(En geç 22.00-22.30) önce 0.5Lt süt ve 100-200 gram arası lor peyniri yiyerek büyüme hormonuna katkı sağlamış olursun.)

Neden 22.00? Nedeni şudur Ergenlik çağında uykuda büyüme hormonu 22.00 ve (sanırım) gece 2.30 arasında vücutta salgılanıyordu. Ondan ötürü.

Genetiğine bakılarak kaç boyunda olabileceğini öğrenebileceğini zannetmiyorum.

İyi forumlar. Artık bende uyumalıyım 1 saat geç kaldım :(

"FURKAN" ve Ocensers bunu beğendi.
  3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38

anlıyorum uykumda genelde problem yoktur ama çoğu zaman 23 gibi yatardım artık düzeltmek gerek, beslenme konusunda zaten bir sorunum yok çok şükür.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Yatmadan önce içilen sütün growth hormon (büyüme hormonu) üzerine etkisi nedir?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g...-t19871p2.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/c...06073&langid=1
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g....html?p=324476

ADANAyberk sana saygım var yanlız sütü önermiyorum sana karşı çıkmıyorum yanlış anlama ama sütün sindirme problemi var ve süttekş kalsıyum cok az ve emilmiyor araştırmalara göre ise süt içenlerde daha fazla kemik erimesi oluyormuş

sütten çok daha fazla kalsıyum ıceren sebzeler var oeynır yogurt aynı sekılde tuketılebılır.

Son düzenleme: 6 Şubat 2012
    onbir, Ocensers, Zerk ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Yok canım benimde sana saygım var. Herşeyi doğru bilemem değil mi? Ben süt sayesinde groft hormonunun daha iyi salgılandığını, artı olarak uykumu getirdiği için önerdim.

Şimdi ben yatmadan önce aşağı yukarı 200g lor peyniri ve yarım litre; yarım yağlı süt içiyorum. Yanlış mı yapıyorum. (Malum öğrenci adamım, lor peyniri daha ucuz.)

Edit: 500ml süt yerine, kaç gram yoğurt yemeliyim.

Konu hakkında bilgisi olanlar varsa konuşsun, çok karıştı kafam "süt konusunda" çok...

Cidade de Deus ve Ocensers bunu beğendi.
  6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    süt içme.lor peyniri yeter hem neden 200 g ben yemem ama 100 g yaklaşık 20 g yokmu zaten? 500 ml süt ile 200 g lor almak? direk 55 g protein bunun 30 g rahat işersin sabaha.

süt icersen gh salgılanmasıda gecikir karbo malum.

22 de lor ye 23 te uyu 60 70 g yeter san****olay gelsin...

Cidade de Deus ve Zerk bunu beğendi.
  7. zgr

zgr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    O sporcularda erken yaşta başlıyor diyorsun da çocukken de bir boy kıstası vardır.Yaşıtlarından uzun olduğun için bazı sporlara yönelebilirsin.(yaşıtlarından uzun olmam ilerde gene uzun olucağın anlamına gelmez).Güreşte ideal boy kaçtır fln bilmem zaten sporda ideal boy görecelidir tarzınla avantaj yakalarsın(belli standartlar vardır tabi)örnek olarak c.ronaldo ve messi alakasız fiziklere sahipler.Doktorların sana öyle bişiy diyebiliceğini sanmıyorum(bilen varsa yönlerdirir zaten)annenin babanın boyları temel etkendir.(çevre şartları önemlidir ama çocukların açlıktan öldüğü afrika yaşayabilenlerin hepsi kısa değil yani geneteğin temel faktör).Daha yaşın 15 takma kafana çalış motivasyonunu kaybetme karşılığını elbet alırsın.

8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    değerli yorumlarınız için teşekkürler, süt olayını ilk kez duyuyorum, şimdi kafamda sorular var biraz araştırma yaptım boy için işe yarayabilecek gerinme haraketleri buldum bunlar hakkında neler düşünüyorsunuz?birde şunu sorayım sağlık beslenerek ama hakikaten sağlıklı beslenip spor yapıp ortalamayı geçmek mümkün müdür?

zgr yorumun için teşekkür ederim, zaten önceleri kafaya takmıyordum ama bir süredir takıntı oldu nedendir bilmem.

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bak bu boy konusu genç yaşta iseniz ki sen öylesin hic takılmasın kendi gözümle gördüm denedim.bir arkadasım 1 75 178 falandı baskete başla dedim 2 3 sene beraber oynadık cocuk 191. babası annesi dayısı halası vs.max 180.aileyle tabiki alakası var ama basketbol voleybol gibi sporlar uzatır.

10. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    kendiniz söylüyorsunuz 180 max boydalar diye fakat benim babam 165 cm annem 155 cm boyda sülaleye bakacak olursam sadece bir amcam 180 civarı.keşke her basketbol oynayan 190 olsa.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Basket boy uzatmaz öyle olsa her kısa basket oynar uzardı basket oynayanlar uzun oluyor düşüncesi basketbolcuların uzun olmasından kaynaklanıyor onunda nedeni basketbola gnelde uzun boylu çocukları almaları kısa adamı baskete takıma almazlar

basketin ğek boya faydası yok olsa hereks gider tek anne baba boyu etkılemez genetıgı ailede çok çok eski nesillerinde uzun boylu varsa ondan almış olabılır

"FURKAN" bunu beğendi.
  12. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    evet milletimizde öyle bir düşünce var, basket oyna uzarsın gibi. tek umudum da o açıkcası ama şu an galiba aile ortalamamın üzerindeyim umarım daha kısa kalmam bakalım daha 5-6 sene var zaman neler gösterecek. birde sütü gün içinde içersek o zaman da zararlı etkisi devam ediyor mu bunu merak ediyorum?

13. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Boy uzatma kürünü kullansana? forumda arama yap bulursun

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hayır sütün faydası yokki sütü kalsiyum için içiyorsan süt kalsiyumdan fakir yeşil sebzelerde kat kat fazla kalsiyum vitamin ve minarel bulunur hemde sindirime faydalılar lif içeriyorlar süt hem kabızlı kyapıyor hemde içindeki kalsiyum vücüt tarafından emilmiyor araştırmalara göre süt içenlerde daha fazla kemik erimesi oluyor

sütteki kazain yüzünden oluyormuş bu

yoğurtta peynirde bu yok onları gönül rahatlığınla yiyebilirsin

ek olarak boy için omega 3 önemli kuruyemişlerde ve deniz ürünlerinde daha fazla bulunuyor
    D vitamini özellikle kemikler için yazın bol bol çık plaja git

şeyede inanmıyorum güneş yüzünden kanser olmalarına hepsi uydurma afrikada insanlar sabahtan akşama kadar güneşin altında hiçbiri deri kanseri olmuyorda burda kansermi oluyor millet

hepsi güneş kremi satmak için yapılan reklamlar internette araştırabilirsiniz güneş kremi kanser yapıyor güneş değil

20 yaşıma giricem nerdeyse hayatımda güneş kremi kullanmadım ailem hep kullandı hiçbir işe yaramıyor 1 kere yanınca yazın siyah oluyorsun bidaha yanıp kızarmıyorsun

Son düzenleme: 8 Şubat 2012
  15. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu forumda denemeden bazı bilgiler bilimsel falan diye hic ugrasmayan üyeler var....

laf atmıyorum yanlış anlamayın cok arkadasım var basketci anası babası beline geliyor...

hurafe degil bunlar ergenligin var önünde

kısa adamları baskete alırlar ted ankara kolej 1.ligdeyken 1.65 boyunda marquess green di yanlış hatırlamıyorsam o vardı...

yani diyecegim şu ki denemekten zarar gelmez

barfix çek uzar derler dene

herseyi yap voleybol oyna baktın olmadı o zaman bana de ki ya birader senin bana dediklern hurafeymiş ya..

amacım kırmak laf atmak degil umarım yanlıs anlasılmaz iyi sporlar :)

16. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    @Emre94 onu biliyorum bende duydum ama gram inanmadım zaten o çıkıp tv de konuşan adama da hiç güvenmem, zaten 3 ayda 20 cm uzayacak olsaydık türkiyede boy ortalaması böyle olmazdı.

@Cidade de Deus demekki yıllardır bizi sütle uyutuyorlar hadi bakalım o zamn yoğurt ve peynire daha çok önem vereyim peynir zaten tüketiyorum ama yoğurt hiç tüketmem peynir ve yoğurtta ne tür tükkettiğimiz hangi marka tükettiğimizin çok önemi var mıdır?

kuruyemişlerle aram iyidir yalnız balık çok tüketmiyorum sadece 3-4 ayda bir kez ya tüketiyorum ya tüketmiyorum.
    Güneşi severim bende çok fazla güneş yağı türü şeyler kullanmam zaten güneşe çıkan kanser olsaydı işimiz var demekti, biyoloji derslerinde bile güneşten gelen ışınların kemiği geliştirmekte etkisi olduğu söylenir.

@onbir 1. si zaten şu ana kadar denemediğim şey kalmadı ortalama 8 ayda 167-168 den 172 lere çıktım bodybuilding'in yararı çok oldu bunda.
    Basketbolun uzatağını düşünmüyorum zaten uzmanlar bile eğer genetiğinizdeki boydaysanız en fazla 1 cm artırrır diyorlar, ama bunu yanında eğer genetiğimin bana 190 lı boylara çıkamam izin verceğini bilsem onuda oynardım ama onun yerine yapılacak şeylerde var.Zaten spor yetenek işidir şimdi ben basketboldan anlamam dövüş sporlarına yatkınım nasıl başarılı olayım ki basketbolda? sadece boy uzatmak için bir spora başlamak çok yanlış geliyor bana.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    orta okulda 2 sene baskete gittim sokakta oynamıyordum ciddi olarak salonda uzasa uzardı ha ne oldu kolum bırcok ınsana gore daha uzun buda iğrenç birşey ne gıysen kısa gelıyor kolları ama boyuma katkısı olmadı

baba uzun amca uzun hepsı uzun baba taraf bende onlar gıbıyım babamın veya amcamdan uzun olmadım neyse boyları öyle oldum

denesın tabı ama uzman tv de uzman bıle basket oynamanın boya faydası olmadıgını söyluyor ılla uzman olmamızmı gerek

Kemik gelişimi için yüzmek en iyisidir ne baskı yapıyor omurgamıza ne birşey tüm vücudu çalıştırıyor ama genç yaşta başlamak gerek kemikler gelişirken

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09.02.12 01:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08.02.12 23:46 ----------

Bilindik markaları tüketinki içiniz daha rahat olsun merdiven altı ürünlerden kaçının içine birçok şey katıyorlar oeynir diye yutturuyorlar

peynride hem proteın hemde kalsıyum var ayrıca yeşil sebzelerde beynırden sütten cok daha fazla kalsıyum var googlede araştırın istersenız

"FURKAN", Zerk ve onbir bunu beğendi.
  18. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    biraz araştırma yaptım ve yapacağım sporlar için illa ki 190-200 cm olmam gerekmediğini gördüm şu an için 178 boya ulaşırsam gayet ideal bir boy oluyor,esneme haretkerlini de yapmaya başladım sütü kestim,yoğurt ve peynire yüklendim, umarım etkisi olur 178 olmayı çok isterdim.birde bazen şunu düşünüyorum benim boy-kilo orantım yok body ye ilk başladığımda 167 boyda ve 45 kiloydum şimdi 172 boy ve 55 kiloya çıkabildim ama hala az geliyor acaba bununda boya etkisi oluyor mudur? tabiki etrafta zayıf olup 180 olan adam da var ama genetikler aynı olmyor. birde tv de bu günlerde bitkiler mode oldu bir takım kendine prof. diyen adamlar çıkıp çay için boyunuz uzasın şu kürü yapın boyunuz uzasın diye sıkıyorlar, birde balık demezler mi bitiyorum yahu çıksa deseki bunlar sadece takviyedir garantisi yoktur tamam diyecem gelişime katkısı var ama adam %90-%100 diyor balıkla olsaydı bu işler Japonlardaki boy 2m den az olmazdı.

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    FURKAN yanlız yoğurdu peyniri çok abartma iğrenirsin sonra istediğin kadar ye tüket zararı yok faysası var elbet hemde proteinde içeriyorlar.

kalsiyum en fazla yeşil yapraklı sebzelerde var sebzede tuketın salata yapın yemeklerin yanında tüketin hem yemeklerin faydası artar emilimi vs.

hemde mınarel vıtamın alırısnız hem lif kaynagı bunlar bagırsaklarınız ıyı çalışır hemde tok tutar sizi.

taze balık yemeye özen gosterın haftada 1 kere bile olsa balık gununuz olsun barfıks te çekebılırsınız varsa elınzıde ımkan hem vucuda katkısı olur hemde boya

"FURKAN" bunu beğendi.
  20. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    balık tüketmeye başlamayı düşünüyorum normalde günde 1 kutu ton balığı yiyorum bunu yanında diğer balık türlerinide tüketmek gerekiyormuş. sebze severim aram iyidir. tüm yorumlar için teşekkür ediyorum bakalım umarım işe yarar bu şeyler.

Cidade de Deus ve Zerk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş