Boy uzatma - Kol ve karin kas

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Maveraa tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Maveraa

Maveraa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy uzatmak icin neleri tavsiye edersiniz? Bayanım, yasım 20, boyum 1.66, kilom 50. Bildigim kadarıyla her iki tarafta da boy uzaması en gec 21-22 yasa kadar sürebiliyormus, tabi ne kadar dogru bilmiyorum. Barfiksin yararlı olacagını ögrendim, 2-3 haftadır barfiks calısıyorum. Ayriyeten (düzenli olmayarak) basketbol oynamaya basladım. Yüzmenin de faydası olacagını duymustum, bu konu da düsünceleriniz nedir?

Kol kas
    ı icin her gün aralıklı saatlerde toplam 100-200 dumbell calısıyorum (3 kg). Bazen 200'ü bile geciyor sanırım. Karın kası icin ne önerirsiniz ev icin? Kol ve karın kasları icin tavsiye ettiginiz calısma saatleri nedir? Farklı saatlerde calısarakta bir sonuc elde edebilirmiyim, yoksa hep aynı saatlerde mi calısmamı önerirsiniz?

Tesekkürler.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Boy uzatma ile onlarca başlık var. Lütfen arama yapmadan başlık açmayın.

Bayanlara özel çalışma programı :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layan-bayanlar-1-t19995.html

En çok sorulan sorular için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

S - Barbell'deki Bar Ağırlığını Hesaplamalı mıyız ?
    C - Olimpik Barbeller'deki bar ağırlığı 20 kg.dır. Normal ve Zigzag barların ise yaklaşık 10 kg. kadardır ve toplam ağırlığa dahil edilmelidirler. Fakat diğer istasyon türü makinelerde ise sadece plâkaların ağırlıkları hesaplanmaktadır. Bu arada dikkat etmeniz gereken bir husus da şudur; farklı spor salonlarında ağırlık setleri de farklı olabilir. Ayrıca istasyon türü makinalarda makara sistemleri de sürtünmeler nedeniyle ağırlığı etkiler.(1)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş