Boy uzaması hakkında?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ares237 tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar selamlar ,
    Öncelikle kusura bakmayın konuyu nereye acacagımı bilemedigim için buraya actım.

Boyum 1.77 yaş 18 büyüme kıkırdakları daha kapanmamış.
    Boyumun 1.80 ustune cıkmasını istiyorum Ve bu yuzden 15 gundur aşşagıdakılerı uyguluyorum:

1-Hergün 500 ml süt
    2-Seven Seas Omega 3 balık hapı, multi vitamin hap ,ve mineral adında demir,çinko saglayan hap
    3-Hergün 100 ip atlama,her sabah acma germe,haftanın 4 günü yüzme(1 er saat tempolu)

Bunları yapmam yeterlı mı uzama için?Evde barfiks demiri takıcak yer yok ki annem de ızın vermıyor kapılara takmama.Yani salona yazılıp uzama programına girmem gerekir mi?Sırf onun ıcın de bu sıcakta salona gıt gel yapMak ıstemıyorum.

Ayrıca aklımda kalan soruda mesela genetigimizde 1.85 olmak varsa biz spor yaparak bu genetik boya hızlı mı ulasmasını saglıyoruz.Yani mesela hiç spor yapmayayım ama hergun sutumu ıcıp duzenlı besleneyım boyum enınde sonunda genetıgımde yazan kadar olur mu?

Dipnot:Baba 1.88 , annem 1.68 , abim 1.82

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Genetıgın zaten cok ıyı baban 1.88 ve abin 182 yken senin 180 olma ıhtımalın %90larda bence..

3. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Babam da oyle diyor sen daha uzayacak gibiydin diyor ben 3 sene once yasıtlarımdan felan uzundum ama 3 sene ıcınde cogu arkadasım geçti beni.3 senedir boyum nerdeyse hiç uzamadı belki 1-2 cm üstelik saglıklı beslenmeme ragmen.Artık 18 yaşına geldim ve büyüme kıkırdakları kapandı kapancak nerdeyse 3 senedir fazla takmadım nıye uzamıyorum diye cunku babam abım annem uzun nasıl olsa ben de uzarım dıye ama bu yaşa geldim ve boyumun bu kadar da kalması benı endıselendırıyor.O yuzden ben de bir an once basladım yuzmeydii ip atlamaydı vitamin hap,balık yagı,çinko,demir takviyesi bile alıyorum.Umarım 1.80 uzerıne cıkarım.Sakal durumuyla alakası yok dıyolar ama ben yıne soylıyeyım yanaklarda tuy var daha ama bogaz bolumunden baya cıkıyo:D

4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Her insanın ergenliğe girişi ve buna bağlı olarak hormonal değişiklikleri ile boy uzaması doğal olarak farklı oluyor.
    Benimde orta okuldayken belime gelenler, lise sondayken ya solladılar yada hemen hemen aynı boya geldiler.
    Senin bundan sonra yapacağın iş sağlıklı beslenmeye devam etmek ve sporla uğraşmak.. (Yüzme, basketbol gibi..)
    Birde barfiks çekebilirsin, bir yere zıplayarak tutunabilir ve bir süre öyle kalabilirsin...

5. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm anladım hocam tesekkurler cevabın için.Bir de birşey daha soracagım bu boy meselesınde bız saglıklı beslensek ama spor yapmasak enınde sonunda genimizde kodlu olan boya ulasır mıyız?yanı spor yapmak sadece bu boya daha hızlı ulasmamızı mı saglıyor?

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Bende boy işlerine sardım .. esnetme egzersizleri yapıyorum. bu egzersizler falan destekleyicidir gibi geliyo bana genetiğe falan fazla güvenmeyip spora devam bence en azından ilerde ben elimden geleni yaptım dersin keşke yapsaydım falan demezsin yani ..

7. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen hocam.Hatta suan bile diyorum keşke o 3 seneyi bos gecirmeseydim ama içimde spor için hiç heves yoktu yanı sımdı dusunuyorum da ıstedımmı de yapmadım ıstemedım yanı boyu fazla takmıyordum.Şimdi akranlarım benden kısayken cogu uzun 4 5 cm.Şimdi kafaya dank etti.Valla o acma germeler boyuma fayda etmese bile yüzmeye baya fayda saglıyor esnek bacaklar ve govde daha yavas yorulmanı saglıyorthums:
    Bu arada sizin yaş , boy , kilo kaç? bi de boy uzaması biraz da kiloyla alakalı diyorlar fazla kilolular kiloyu verince uzuyormus ama kilom normal zaten

8. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    yaş 18 kilomda 56 falan, ben 173 gentiğin sınırındayım :( bende şu 2 3 aydır boyu sıkıntıetmeye başladım önceleri bende de bi boy karamsarlığı yoktu ama bu sporla ilgilenmeye baslayınca ortaya cıktı.3 haftadır falanda süt tüketip esnetme yapyorum.Genetik yüzünden işe yaramıcak belki ama benim cok hafif bi omurga eğikliğim var.kanbur yürodum ama bu sıralar aileminde dikkatini cekmiş baya dik yürümeye başladım teselli en azından :)

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş