Boy uzama sorunu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve MertArsln tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 15 yaşımdayım boyum 1.61 sınıfta en kısası benim artık sinirlenmeye başladım arada bir bu yaz boyunca benim boyumun uzaması için ne yapabilirim yardım edin

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sinirlenme,üzülme ve stres yapma ilk başta. Stres, büyüme hormonlarının yavaş salgılanmasına neden olabilir.
    En geç 21.30 da yatakta ol. 9-10 saat arası uyu. Uzamana en büyük katkıyı uyku sağlayacaktır. Beslenmene de dikkat edersen uzarsın.

3. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9-10 saat fazla olmaz mı ayrıca beslenmeme nasıl dikkat edebilirim kilom 56 ama çok yağlı yiyecekler yiyorum her sabah 1 yumurta 1 bardak süt ve 1 kase yoğurt yiyorum başka nasıl dikkat edebilirim önerebilidğin bişey var mı
    stres yapmamaya çalışıyorum ama yinede stres oluyor

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Hayır, 9-10 saat anca yeter. Büyüme hormonları en çok 22.00 ile 02.00 arasında salgılanıyor. O yüzden 21.30 da ağır ağır uyumaya başla.
    Uzamayı sağlayan en büyük etkenler, uyku, genetik ve beslenme.
    Yemek seçme sakın.
    Bu işin 2 sihirli değneği var.
    1-Aşırı kısa olan ya da cüce olanlara, ergenlik çağında verilen büyüme hormonları
    2- Ameliyatla boy uzatma

Bu 2 sini de sana yapmazlar. Kısasın ama aşırı kısa değilsin. Genetik bir engel yoksa, daha da uzayacaksın sanırım. Ameliyat ise, ergenlikten sonra yapılıyor.
    Spor yapmak boy uzatmasa da, ellerden ve ayaklardan uzun süre asılı kalmak, uzaman için fayda sağlayabilir. Belki tabi.
    Yaklaşık 15 yıldır(senin yaşın kadar bir süredir) bu uzama konusunu araştırıyorum. Hem Amerikada doktora öğrencisi iken hem Türkiyede iken uzunca süre, hep boy nasıl uzar diye araştırdım.
    Ben kısa değilim. 1.90 a yakın bir boyum var ama lisede iken kız arkadaşım çok kısa idi ve çok kompleks yapardı. O zamanları bu konu üzerinde kafa yormaya karar vermiştim.Bıkmıştım onun komplekslerinden:)

Sana dediklerim haricinde boy uzatacak bir şey yok. En azından şimdilik yok. Ama eğer çok uyursan, uzarsın. En etkili silah bu. Bence henüz geç değil senin için. Bu fırsatı kaçırma.
    Erken yatağa gir, bol bol uyu. Uyurken, yer çekimin baskısına karşı yatay durumdasın. Daha az etkileniyorsun yer çekimi kuvvetinden.
    Astronotlar, uzaya çıktıktan 1 yıl kadar sonra, Dünyaya indiklerinde 5-10 cm uzamış olarak inerler. Çünkü uzay mekiğinde, yer çekimi hissedilmeyecek kadar azdır. Yani, kısaca yer çekimi yoktur. Bu sayede uzarlar, yetişkin olmalarına rağmen. Ama uzamaları kemiksel değildir. Dünyada yer çekiminden dolayı baskıya uğrayan dokulardır esneyen...Bu yüzden, Dünyaya geldikten sonra kısa sürede eski boylarına inerler.
    Mesela, sen Marsa gitsen, ya da Ay a gitsen ve oralarda yaşam olsa, çok rahat yaşarsın.Çünkü, sen Dünyada doğdun ve büyüdün. Mars ın ve Ay ın yer çekimi kuvveti daha düşüktür.
    Ama yer çekimi kuvveti Dünyadan çok çok büyük bir gezegen, hayata elverişli olsa bilse, ya ağır hastalanırsın ya da ölürsün. Çünkü, bedenin, Dünyadaki yer çekiminden daha ağır yer çekiminde, çöker.Bel rahatsızlıkları yaşarsın, kamburun çıkar belki de aşırı baskıdan ölürsün.
    Her ne ise, anlatmak istediklerimi anladın sanırım. En az yer çekimi baskısına , uykuda maruz kalırız ve büyüme hormonları uykuda bol bol salgılanır.
    Bol bol uyu kardeşim.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2016
  5. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bilgilerin için genetik olarak babam benden 3 4 cm uzun ama dayım benim yaşımdayken kısaymış sonradan uzamış şimdi boyu uzun ona benzersin diyorlar doğru mu

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Valla genetiğin kime çekmiş bilemem ama sonradan uzama olayı var. Benim kardeşim, bana göre kısaydı, benim yaşlarıma geldiğinde hep benim o zamanki boyumdan daha kısaydı, 17 yaşından sonra hızlı uzadı,18-19 da devam etti. 20- 21 yaşında da az da olsa uzaması devam etti. Ve boyu benim boyumu geçti.
    Sen sadece yemek seçme, soğanlı-sarımsaklı diye ayırma...20-21 yaşına kadar evde yapılan her şeyi ye. Bol bol da uyursan, uzarsın. Zaten sen şimdi halterde yapsan, uzarsın. Daha 15 indesin...

7. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam yok zaten yemek seçmem günde 1 yumurta 1 bardak süt 1 kase yoğurt yiyorum haftada 1 de ton balığı

8. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam 2 ayda 7 8 cm uzar mıyım ?

9. Emreclk52

Emreclk52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    haftada bir veya iki kere balık ye sabah ve akşam sütünü iç ihmal etme yoğurdu her öğününde eksik etme ve esneme hareketleri vb. yap barfiks mesela barfiks iyidir sonra ip atla oda iyidir eğer gidebilirsen basketbol veya yüzmeye git bana sormadın gerçi ama herşey sana ve genetiğine bağlı bunu bize değil vücuduna sorman gerekir sen 2 ayda 7-8 cm uzayacak kadar çalışacak mısın yoksa çalışmayacak mısın diye herşey sende biter unutma

10. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Allah bilir genc bunlari...

11. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ip atlayamıyorum ki ipte mi sorun var acaba[/QUOTE]

12. Emreclk52

Emreclk52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    [/QUOTE]
    neden atlayamıyorsun onuda yazsaydın keşke ipe takıldığın için mi ayak/bacak ların yorulduğu için mi onu yazsaydın iyi olurdu internette ip atlamayla ilgili birsürü video var izleyebilirsin unutma basketbol veya yüzme senin uzamanı daha çok tetiklyecek ailenle konuş

13. MertArsln

MertArsln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ipe takılıyorum o kadar da video izledim yapamıyorum , basketboll yerine fitnessde boy uzama antremanları yapılıyormuş fitnesse gitmeyi düşünüyorum sizce gideyim mi

14. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Boy uzamasi egzerzislerle mumkun degil, saglikli bir yasam aktif hayat guzel uyku ve beslenme ...gerisi genetige bagli...anlamak senin elinde..

Sayfayı Paylaş