Boks vuruş yapmamak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve swcos tarafından 16 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Boksa rakibe vurmuyorum , mesafe ayarlayamiyorum. Her boksörde oluyormuş zamanında sanırım.

Atak yaparken atak almaktan korkuyorum. O yüzden yapamıyorum. Hemen köşeye sıkışıyorum
    Yumruklar yetişmisyor ne onerirsiniz ne yapabilirim?

2. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dayak yeme korkusundan kaynaklanıyor eğer çözmek istiyosan rakibinin üzerine yürü solla korkut kaçınca aparkat at

3. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Rakiplerim genelde solak oluyor ve çok saldırgan oynuyorlar.

Karşılarında kum torbası gibi kalıyorum.
    Normal şartlarda rahatça dovebilecegim kişileri bile dovemiyorum hemen köşeye kapaniyorum

4. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dal ne olacak enfazla 2 yumruk yersin unutursun köşeye kapanirsan senin için daha kötü izleyenler işe yaramaz bu der
    .

sol elini guclendir biraz sert.dal hızlı ol garddan çok eskiv yap

5. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ALLAH'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerine olsun hayırlı ramazanlar ve akşamlar dostum,bana çıplaklığı olmayan selamlama şekli eğilerek olmayan bir dövüş sanatı önerirmisin ?(savaş değil dövüş lütfen)

6. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Antremanlarda giyinme şeklinin pek fazla önemi yok ama maça çıkıyorsan eğer amatör boksta federasyonun belirlediği şort ve atlet vardır.
    Resimde gördüğün gibi giyinirler profosyonel boksta sadece şort vardır.

Rakibe zarar derken nakavt ederek yada puanla maçı alabilirsin. Zarar yoktur tabi yumruk yiyorsun canın elbet yanacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2017 ---
    Boks böyledir sana boksu öneriyorum. Boksta o 4 köşe küçük ringlerde hayat savaşını verirsin o ringe döktüğün kan ter hepsi senin kaderindir kendi kaderini çizersin o ringte. Antremandan çıkarken kaderin için ağlarsın onun için gözyaşı akıtırsın. Bazen gece yarıları uykudan kalkarsın düşünürsün ağlarsın belki tekrar uyuymazsin Kaderin için dans edersin

Sana bokstan başka bir şey önermiyorum. Git ve cok çalış kardeşim çok çalış

7. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    antrenmanda giyinme şeklinin önemini sormadım zaten dostum şimdi ben bacağımı kolumu filan açmak istemiyorum eğilerek selamlaşmakta istemiyorum böyle bir tane varsa lütfen söylermisiniz ? güreş diyoruz adamlar çıplak kickbox diyoruz ayak tabanı ve parmak uçları açık boks diyoruz gövde meydanda,karate diyoruz eğilmek var yani biz öylece dayakmı yiyeceğiz beya ?

8. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Sen erkeksin dinen bunun bir sakıncası yok.
    Seni anlamadim ben. Ayak parmağı felan gidin dininizi geleginizi adam gibi öğrenin

Senin dediğin gibi bir spor yok.ninja ol sen ama önce din bilgisi öğrenin geleginizi öğrenin.

Saygıdan ve selamdan eğilirsin kimseye boyun eğmiş sayilmazsin vücudun eğik olur ama kafan her zaman dik olur gözün her zaman rakibin gözünde olur

9. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim şimdi bir şöyle düşün tabiki erkeğim ama örneğin erkek bacağını açamaz Hz.Muhammed bacağı açık şekildemi gezmiş ? böyle bir hadisi şerif varsa lütfen beni aydınlat,Fatih Sultan Mehmet Han,Bilge Kağan nereleri açık gezmişler ?,yani erkeklikle bir ilgisi yok erkekle kadının giyim farkı şudur kadının yüzü ve elleri sadece açık olur,erkek komple kafa kısmı ve elleri olay budur,bunu geçtik ben eğilerek bir selamlama şekli bulunan bir spor istemiyorum,o sebeple inan kb su bıraktım bildiğin,saygı ve selamla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü eğildiğim kişilere saygım veya sevgim yok tabiki onlarında bana yok,belden yukarsı eğik oluyor dostum kafamız dik olamaz ki,rakibe karşı niye eğilelim ? kavga bu sonuçta ben sadece eğilmek istemiyorum ve sadece ellerimle yüzüm gözüken bir spor istiyorum.

10. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum senin yaptığın şey kavga değil sadece ve sadece spor! Bu sporları kavga olarak görme lütfen.

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    senin zaten eğildiğin kişi hocan hocana saygın ve sevgin yoksa senden sporcu olmaz ellerimle yüzüm gözüksün diorsun Muhammed Ali kötü bir müslüman mı oluyor senin dediğine göre yine saçmalamışsın sana uygun bjj olabilir gerçi sarılmalı falan dersin onuda yapmassın

12. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kavga olarak görmeyeceksen ne diye gidesin ? ben bacağımı 0 açtım orada müthiş bir acı vardı,gerçekten salondaki iyilerdendim,salondada acemi vardı acemiye pek iyi davranmıyordu öğrenciler tabi,salonda bizden uzun boylu birkaç kişiler var,onları en uzun ben oyalayabiliyorum,kendine güvenen birisi var orada senelerce kb yapmış adı barış abi diyoruz biz ona,2 ye 1 çıkardı hoca bizi biz 2 kişi barış abi tek en fazla ben oyalıyordum onu o anki heyecan yokmu sokakta daha kötüydüm,halen öyleyim,kb bilindiği gibi spor değil ALLAH izin verirse bir kamera alırsam ben yayınlayacağım ilk youtube da görmedim şuana dek hocamın bana öğrettiği hareketleri tekmeyi aldıktan sonra binbir türlü fırlatma yere düşürme vb.hareketler var,gerçi şöyle ben prematüre biriyim,oradakiler baya sağlam benden,yumrukları fena yani,tabiki darbelere alışman için sana vuruluyor bence orası saçma olmuş,ve şunuda diyeyim kendi yorumum değil darbe aldığın zaman zaten yüzünü korusanda gardını istersen Muhammed Ali gibi al yinede canın yanacak en iyisi kendini eskiv kaçış gibi hareketlerle geliştirmen...,
    saygıyla sevgiyle bir ilgisi yokki kardeşim ne biliyorsun hocaya sövmediğimi :D?(sövmüyorum zaten öylesine yazdım gerçi,ama eğilmek saçma sa,as de gitsin işte bu kadar basit zaten bu sporları müslüman bulmadı onun için eğilme var hepsi kendi dinlerince yapıyor hristiyanlar bile eğiliyor bizene hristiyanlardan ? tamam din ayrımı yok tabi ama herkezin din öğretisi farklı şeyler anlatabiliyormuyum ? ben babamın annemin önünde eğiliyormuyum ? tabiki hayır gidersin sarılırsın bitti,2.derece yakınlarda öyle olmaz işte selamını verirsin tamam yerine geç bu kadar basit,sporcu ile dövüşçü arasındaki farkı anlayamamışsın galiba kardeşim sporcu herşeyi her hareketi yapabilir hareketten kastım birçok şeyler var öğrenebilirsin,dövüşçü farklıdır esneme hareketlerini öğrenir esnek olur birşeyler bilir teknik bilir geliştirir öğrenir ve uygular ne öğrenirse öğrensin hepsi güce dayalıdır gücün varsa yenersin gücün yoksa kaybedersin olay budur,benim gitmek istediğim 7 spor var:kb(mt),aikido,hapkido,juijitsu,güreş,sambo,judo.

13. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    direk hapkido eğitimi veren yer yok çoğu şehirde tekvandocular katılıyor genelde

14. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Tam burnuna indiriceksin yumruğu çoğu nakavt ordan oluyor savunman iyiyse sorun yok tavsiyem yumruğun çok sert savunmanda iyi olsun daha ii

15. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    burundan nakavtlar amatörde olur yanlız profosyeneller zaten burun kemiklerini aldırmış oluyor

16. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Ama en çok acı veren yer burundur birde savunmada cok önemli

17. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    herkez aldırmaz müslüman olan çoğu kişi aldırmıyor,ben aldırmadım,evt kavgada ne olacağını biliyorum ama aldırmak haram olduğu için tabikide aldırmadım,zaten son kavgalarda burnuma daha çok vuruldu(son 3 yani sayılır)

18. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Savunmanı geliştirmelisin

19. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kavga için mi gidiyorsun spora? Kaç yaşındasın? Eğer sokakta özgüven ve kendini korumak için gidiyorsan hepsini boşver, Boks ve Güreş arasında tercih yap.

20. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ALLAH'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerine olsun hayırlı ramazanlar hayırlı akşamlar dostum,savunmanı geliştirmelisin demişsin ama savunmayı ne kadarda geliştirsek şöyle bir durum var bunlar güce dayalı sporlar yani neyi öğrenirsen öğren güce dayalı
    evet kavga için kendimi korumam lazım hakkımı yiyenler dolu ortalık,özellikle açıköğretime gitsem bile bu işler böyle,30 lu yaşındaki kişiyle bile kavga ettim(elinde demir sopa vardı) ben spor yapmak istiyorum tabiki aikido,hapkido,kb(mt),güreş,judo,sambo,juijitsu bunlardan birisi ama şu eğilme konusu filan bunlar işi mahvediyor o bakımdan yoksa başka bir sorun yok harbiden,ama aslında hergün birine gitme isteğim var(nasıl olsa evde boşum yani o derece)

Sayfayı Paylaş