Boks antrenmanı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Haklısın galiba abi bu işi yerinde yapmalıyım.vücut geliştirme salonuna gitsem alırlarmı acaba? Boksamı gitsem yoksa bir türlü karar veremiyorum hangi sporu yapacağıma ikisi beraber çok zor olur.Zaten bokstada mekik şınav barfiks çekeceğim ilerleyen zamanlarda ağırlıkta çalıştırır beni hoca boks salonunda.Bokstada güzel görünümlü kaslara sahip olabilirim aslında.Bu iki spor arasında bir fark var boksta kaslar güzel gözüksün diye değil darbelerin şiddetini en aza indirmek içindir vg de ise define ve hacimli kaslar yani güzel görünümlü kaslar lazım.Bu ikisinden birini seçmek zorundayım yardımcı olurmusunuz

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

ben boks yaptığım için sunu söyleyebilirim. amatör boksta kimsenin kas a baktığı yok sana kas geliştirmen için özel programda vermez hocalar. ancak sen kendine vucudunu güçlendirmek geliştirmek için boksa yardımcı olabilecek bi program hazırlarsın.

örnegin boks antrenmanının sonuna 4 5 set barfiks ekleyebilirsin.
    boks yapmadıgın günler şınav, barfiks agırlıksız squat temel çalışmalar yapabilirsin.
    çok gençsin şuan vucut geliştirme salonuna gitsen bazı hareketleri yaptırmayacaklar. boy gelişimine engel olmasın diye.

sen boksa hevesliysen salona gitmeni tavsiye ediyorum.

vücutcuu bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    anlaşıldı ?!...sen şu "hem sorup , hem de beğenmeyen, kuşkucu profillerdensin!..." madem öyle, zaten yapacak fazla bi, şey yok!...(((

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abi karar verildi en kısa zamanda bir boks salonuna yazılacağım.Daha sonra sizinde yardımınızla evde ağırlık çalışma programı hazırlayacağım.Haftada 3 gün boks 2 gün ağırlık çalışması yapacağım.Ağırlık çalışmasını 4 kg dumbell ile yapacağım fazla ağır yapmama gerek yok.hiç çalışmasamda birşey olmaz vücudun kaslı olması çokda önemli değil önemli olan teknik yürek olacak gerisi gelir.Kondisyonum artar zaten zamanla salonda barfiks şınav mekikte çekerim.Ağırlık çalışmaya gerekde kalmaz zaten kardiyo boksta önemlidir onuda yapacağım.Beslenmeme dikkat edersem iyi yağ yakarım boksta.Hacim bile yaparım bence.Sizce boks antrenmanı olmayan günlerde ağırlık çalışmama gerek varmı? bu konuda linkler verdim almak istediğim spor aletlerini onlarada gerek kalmayacak.Sadece her ay 50 tl vercem o kadar.Kaç defa yazdım en önemli sorunumu ama birtane bile cevap gelmedi boks geleceğimi etkileyecek ama vücut geliştirme etkilemez onu herzaman yapabilirim demiştim bu konudan bahsettim.Boksa başlarım ama ileride pişmanlık duymak istemiyorum keşke okusaydım demek istemiyorum anlatabildimmi abilerim yaşım genç önümde uzun yıllar var doğru yolu seçmem lazım bir yandan okul biryandan bitmek bilmeyen spor sevgisi inşallah spor lisesine giderim.Özellikle annem çok rahatsız oluyor evde boks idmanı yaptığımdan gölge boksu ip atlama falan gürültü yapıyor.Ama vücut geliştirmeye birşey demiyor çünkü hoplama zıplama yok.En doğru kararı vermem lazım bunun geri dönüşü yok ben boksa bir başlarsam daha bırakmam hayallerim var.Ama vg öyle değil.Ne yapsam bu durumda? Boksu kesinlikle evde yapamam ama vg yi yapabilirim iki sporunda birsürü avantajı ve dezavantajı var ikisinden birini seçmek çok zor bu yüzden.Boks gelecekte işime yarayabilirir mesela amatör boks hayatım bittikten sonra pro olmam antrenörlük belgesi almaya çalışırım bir salon açarım ileride boks yaptığım için sıkıntı pişmanlık duymak istemiyorum çok iyi bir karar vermeliyim ha şöylede olabilir giderim salona hoşuma gitmez devam ederim vg ye veya ağızım burnum kırılır babam annem görür daha yollamaz beni salona bu tür şeylerde engel olabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:25 ----------

Abi çok özür diliyorum.Siz gerçekten dövüş sporlarına katkıda bulunmuş bilgili biriymişsiniz sizinle ilgili hiçbir bilgim yoktu. küçük bir araştırma yaptım.Siz amatör muay thai sporu ile ilgili Türkiye de ilk çalışmaları başlatan kişisiniz öğrendiğim kadarıyla 1980 lerde İstanbul da Siz ve Hayrullah Camadan la birlikte çalışmalarınız olmuş anladığım kadarıyla.Ben bilseydim dövüş sporlarıyla bu kadar ilgili olduğunuzu daha öncede görüşürdüm sizinle.duhBen sizi vücut geliştirme antrenörü falan zannediyordum ama umduğumdan farklı çıktı.Önerilerinizi bekliyorum saygılar...

5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya boşuna milleti uğraştırmışım burda özür dilerim hepinizden scoobz abi özür dilerim kusura bakma.2 aydır boksa gidiyorum çokta memnunum evde olacak bir spor değilmiş.antrenör olunca daha iyi oluyor hemde.iyi kide başlamışım boksa.ben yolumu çizdim abilerim bu yolda ilerlemeye devam edeceğim inşallah hedefe ulaşırım.ya 1 senedir boksa ilgim vardı hatta 6. sınıftan beri vardı şuan 8 e gidiyorum.o kadar boks videosu forumlarda konu açmak vs. gibi saçma sapan şey yapacağıma 2 sene boks yapsaydım şimdiye çoktan iyi bir boksör olurdum 2 sene bunun için yeterli.

6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    şimdi bu konulara gülümseyerek bakıyorum :) zaman çok çabuk geçiyor

7. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Git bi salona yazıl prof bi ders al böyle sadece kendini bitirirsin bende senin kafayla gittim hoca 1 2 saat antreman yaptırırdı fazlasını istedim ve ağır geldi geriledim performansım düştü sonra mma e başladım bu sefer hocamı dinledim haftada 3 gün 2 saat antreman yapardık hiç hocanın dediklerinden başka bişe yapmadım aradan 2 ay geçti 90 kiloluk adamı devirdim ve 63 kiloydum SALONA GİT

Sayfayı Paylaş