Boksör Kırığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve eser_3131 tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ben de kavgada kafaya attığım yumruk yüzünden serçe tarak kemiğini kırmıştım. orası hala şiştir neden bilmiyorum....

2. cem 34

cem 34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 16 yaşındayım yaklaşık bir sene önce boksör kırığı vardı bende ama şu an çok iyiyim amatör boks yapıyordum kırıktan sonra bıraktım tekrar boksa geri dönebilirmiyim

3. revmez42

revmez42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boksöe kırığı

siz siz olun duvara yumruk atacağınıza kafa atın daha iyi..:)
    bir sinir harbi ile duvara attığım yumruk resmen hayatımı iki ay mahvetti.bir pazar günü olduğu için acil serviste dandik bir alçı yaptılar bende sandımki bu kadar basitmiş..asıl macera ortopedi doktorunda başlıyormuş.bi güzel uğundura uğundura alçıya alıyor iki parmak içeride..bu iki parmak ilk 3-5 gün insana çok rahatsızlık veriyor sonra alışıyor..tahminen doktor 20 gün sonra kontrolde 2 parmağın alçı kısmını alıyor sadece ve siz şoka giriyorsunuz o parmakları görünce..çünkü parmaklar resmen tahta gibi kalmış hiç hareket etmiyor..deri çürümüş çok pis kokuyor..1 ay sonrada alçının tümü çıkarılıyor ve tekrar bir şok daha kol küçülmüş derinin rengi değişmiş kaslar sıfıra kadar güçsüzlenmiş el şiş iki parmak içe bükük bi şekilde hareket etmiyor..insan sakat kalacağını bile düşünüyor..şu an alçı çıkalı bir ay oldu hala çoğu el hareketlerini yapamıyorum..,iki parmağı kendi çabamla sıcak suda açtım...ALLAH bi daha yaşatmasın çok kötü bir kırık..tahminim tam iyileşme 1 seneyi bulacak gibi..ama her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor..

4. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    rahatsız mısınız beyler duvara niye vuruyorsunuz hareket potansiyeli olan nesnelere vurun yani ne bileyim portatif bir nesneyi hedef alın alın ki yumruğunuz o momentumla tamamen darbeyi kendi emmek zorunda kalmasın duvara vurdun mu bütün gücün senin eline yansıyor tabii ki kırılır cama yumruk at daha iyi duvara vurulur mu arkadaş kafa at kafan esner geri döner de yumruk lan bu bütün vücudunu koyuyorsun tabi kırılır.

5. tayfun2161

tayfun2161 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    benim teyze olununda senin gibi ama onun ki kavgada yumruk attığı kişinin dişi serçe parmağının üst kemiğinde kaldı ve şuan o kemik yok düzelmez derim sıkma canını.! hem öle sert yerlere yumruk atman sana birşey kazandırmıyacaktır yumruk attığın yer esneyecek.

6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle geçmiş olsun.Dikkat etmek lazım.Örneğin; kum torbası yalnız başına bilmeden veya tam ustalaşmadan çalışıldılığında çok çabuk el kırar,parmak kırar, omuz çıkabilir vb. birçok sakatlık an meselesidir.Tekrar geçmiş olsun kısa sürede iyleşmen dileğiyle...

7. mumu

mumu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar yeni konu açmamak için önceden açılan konuya yorum yapmak istedim.

Tam yılbaşı gecesi duvara yumruk atma sebebiyle sağ 5. parmek serçe parmak kırığı sebebiyle alçıya alındı tam 20 gün alçı kaldı ve doktor daha sonra alçıyı çıkarttı parmak oynuyor rahat şekilde tabi eskisi gibi değil ve sağlam olan parmaklarımda bileklerimde ağrıyo alçı daha yeni çıktı.

Parmağım eskisi gibi olur mu ? çok az kayma var sol serçe parmakta yumruk yaptığımda dışarı çıkan kemik belli oluyor sağ taraftakinde biraz geride cıkıyor ama hala şiş bir şekilde. Egsersiz yaparak parmağım düzelir mi ? Aşağı çok rahat oynatabiliyorum ama yukarı kaldırmaya calıstıgımda zorlamam gerekiyor ve kaldırdıgımda titriyor parmak.

8. trakon

trakon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    ankara
    mumu

mutlaka düzelecek benim tendonlar yapışmıştı el kaskatıydı onu bile açtım fizik tedavi şart doktorun söyleyecektir.zamanla eski durumuna döner ama sıfır olmaz :).

9. revmez42

revmez42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    düzelecek

merak etme düzelir...sen benim alçıdan çıktıktan sonraki halini görsen şaşarsın...4 ve 5 parmakları hiç oynatamıyodum odun gibi kalmış..elimin içi yazın alçının içinde asit dökülmüş gibi kalmış çok pisti...ilk önce hiç oynatamıyodum sıcak suda masaj yaparak kendim açtım..şuelim şu anda eskisi gibi değil ama hemen hemen orjinal gibi..

Son düzenleme: 6 Mart 2013
  10. bayram373

bayram373 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende basketbolla uğraşıyorum.
    sol elim ters bi hareketteyken darbe yedim. sadece yüzük parmağı tarak kemiği kırıldı. 40 dklık bi operasyonla 2 tel taktılar. elim 7-8 gündür alçıda. 4 gün sonra kontrol var. bende ele pansuman yaptırırken eli açıyor. bütün el şişik. el pis. kaslar zayıflamış ve zor hareket ettiriyorsun. zor bi durum. bakalım ne olucak bende bilmiyorum. :) umarım biraz kaynama olmuştur. :) arkadaşlar bence bi sporla uğraşıyorken dikkat edin. sonradan acısı büyük olyor. bidaha basketbol oynamaya tövbe ettim. allah kimseye hastalık vermesin. :)

11. Bay_Joker

Bay_Joker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkdaslar..4 gun one dolaba yumruk atmam sonucu serce parmagın altındaki bolumde acemi boksor kırıgı olustu.. bu sakatlıgı daha once yasamıs arkdaslar veya bilgisi olan arkadaslardantavsiye istiyorum.. kolum dirsegim 5 cm asagısına kadar alcıya alındı alcıda oldu sure icinde elimi tehlikye atmyacak sekılde bacak ve karın idmanı yapmalımıyım onun dısında kırık sag elımde ve sag kolum soldan yarım cm buyuktur bu yuzden sol kolicinde idman yapsam olurmu.. 2 yıldır bb icindeyim 18 kilo aldım ama vucut yapım kilo vermeye yatkın bu yuzden idmanları komple bırakmak istemıyorum ve spoor yapmayına psikolojım kotu oluyor tavsiyelerinizi bekliyorum sımdıden tesekkur ederim..

12. revmez42

revmez42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

13. Bay_Joker

Bay_Joker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederim kardesim..

14. C0D3xR00T

C0D3xR00T Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamun aleykum. Yeni konu acmamak icin buraya yazdim kusura bakmayin. 3 hafta once bi kavgada sag bas parmagim kirildi ay sonra aci fazla hissetmedim. Olaydan 4 saat sonra cikik diye cikikciya goturduler cikikci biseyler yapti eve gittigimde sislik cok az indi ama hala agri yok denecek kadar azdi. 2 gun sonra doktora gittti. Rontgen cekti kirik diye 1 haftalik yarim alciya aldi sonra tam alciya aldi 3 hafta doldu 2 gun sonra doktora gitcem. Alci icinde parmagi oynatmaya calisinca bi yerde aci oluyo sadece acaba yanlis kaynama fln olmus mudur? Imla hatalari ve yazim yanlislari icib ozur dileri. Telefon dan sol elle yaziyorum.

15. VOLVOX007

VOLVOX007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese geçmiş olsun aynı durumdayım, elle düzelmedi 3 parçalı kırık mecburen ameliyat oldum. sabır işi 1-1,5 ay alçıdayız. sonrası fizik tedavi ve 1 yıl...

IMG_0156.JPG IMG_0157.JPG

16. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    geçmiş olsun hocam parçalı kırıkta kötü oluyor ama egzersizle toparlarsınız kısa surede inşallah

17. trakon

trakon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    ankara
    1 1.5 ay alçı için çok 25 günde felan bir baktır benimde parçalı kırıktı 1 ay beklettiler tendonlar yapıştı o kırıktan çok acıttı neyse şimdi elim çok iyi ağırlıkta kaldırıyorum yumrukta atıyorum tekrar geçmiş olsun fizik tedavi en fazla 15 gün felan aksilik olmazsa.

18. sdtylcn

sdtylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba elimde boksör kırığı oluştu serçe tarak kemiğinde. 32 gün alçıda kaldı 2 gün önce çıktı ılık suda günde 3 4 kez 20şer dakika yumruk yapıp aç elini dedi doktor ama ben sıcak suda yapıyorum.Elimi yumruk yapabiliyorum açıyorum ama pek güç yok tabi daha 2 gün oldu ama çok tedirginim uzun süre spor yapmayacağım işim daha önemli herşeyi yaptığım elim. 35 gündür pişmanlıktan başka birşey hissetmiyorum. Eklem yerleri ağrıyor bunlar ne kadar sürede geçer ? Serçe parmak ekleminin orada şişilik var hafif bir de ateş var ama ateş sıcak suya günde 3 kez koyup . Kas falan kalmamış tabi bir hayli incelmiş kolum. Görüntü çok önemli değil de en ufak darbede ağrı şiddetleniyor diyenler olmuş bu durum ne kadar sürecek ? Bir de soğuk havalarda ağrıması nedir ? Yani elim üşümese bile sırf dışarıda hava soğuk diye ağrıyacak mı ? Yazı yazmam gerekiyor sürekli ve moralim bir hayli bozuk, fizik tedaviye gitmeli miyim ne kadar faydası olur fiyatı nedir bilmiyorum bütçeyi zorlayabilir. Dediğim gibi moralim aşrı bozuk yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleme: 18 Ekim 2014
  19. revmez42

revmez42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    önemli olan kırığın düzgün bir şekilde kaynaması,kol alçıda kaldığı için kasların sıfıra inecek.elinde ilk başta şekil bozukluğu olcak alçıdan çıktıktan sonra.parmakları hareket ettiremiyecen ama korkma sonradan ya fizik tedavi yada kendi çabanla açacaksın.ben kırık tek parça kırık olduğu için sadece alçıya alındı.ben alçıyı kendim söktüm elimi görünce şoka girdim berbat olmuş.ama unutma önemli olan kırıkların düzgün kaynaması.şekil bozukluğu kaslar parmakları hareker ettirmen zamanla düzelecek.elinin toparlanması 1 ay orjinal sağlamlığı 1 senede olacak.

20. sdtylcn

sdtylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler revmez42, kaynaması iyi şükür, şekil de düzeldi 4.günde şu an ama ağrılar devam ediyor

Sayfayı Paylaş