BOKSÖR KIRIĞI

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hrn9805 tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hrn9805

hrn9805 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    geçen hafta pazartesi günü sinirle duvara attıgım sert yumruk neticesinde sağ el 5.metacarpal kemik kırıldı. Pazartesi randevum var röntgen çekilecekmiş. Bi çok yerde okuddum eskisi gibi olması zormuş ama genç iken baya duzeldiği soyleniyor. Ağustosda 17den gum aldım 16 sayılırım sizce normal kaynar mı? Yerine oturtulup alçıya alındıktan sonra tekrar röntgen çekildi oturmuş mu diye ve oturduğu söylendi alçının içinde kauma ihtimali yoktur herhâlde. Pazartesi gittiğimde tam 2 hafta olucak çıkma ihtimali var mı yoksa daha ne kadar durur. Ve çıktıktan sonra parmagım hareket kabiliyetinş ne zaman kazanır? Son olarak evde şınav barfisk dips vb çalışıyodum alçı çıktıktan ne kadar sonra başlamalıyım antremanlara

2. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Kardeşim aynı sorunu ben de yine 17 yaşındayken yaşamıştım. Yumruk atma sonucunda boksör kırığı... (seni tenzih ederim ama şimdi düşündükçe ne kadar salaklık yapmışım diye kendi kendime kızıyorum)
    Doktor alçıya aldıktan sonra muhtemelen eskisi gibi olmayacağını bir ayın sonunda ameliyatla düzeltileceğini söylemişti. Bir ay sonunda ameliyat olmak bir tarafa alçıyı bile kendim çıkardım. (kimseye tavsiye etmiyorum) Daha sonra askerdeyken sırf yıllık iznimi kullanamadım ameliyat olursam hava değişimi alırım diye elim ağrıyor bahanesiyle doktora gittim ki herhangi bir ağrı yoktu. Çekilen röntgen sonucunda doktor "Bu elin ya hiç kırılmamış yada çok iyi eski haline dönmüş" dedi. Anlayacağın eski haline dönebiliyor hiç dert etme ama yine kontrollerini de ihmal etme. Şimdi kırılan bölgeye çok fazla yük binmediği sürece herhangi bir sorunum yok. Olsa da birkaç dakika hafif ağrı oluyor.
    En kısa sürede eski haline dönmen ve bir daha böyle bir hata yapmaman dileğimle kardeşim.
    Geçmiş olsun.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

3. hrn9805

hrn9805 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    teşekkür ederim kardeşim pazartesi günü gittim kaynamada herhangi bi sıkıntı olmadıgını ancak alçının 1 hafta duracağını söyledi doktor yani bayram sonu çarşamba günü çıkıcak ama bi sorunum var aynı kırığı sen yaşadıgın için sorucam. serçe ve yüzük parmagım alçıda ve bu iki parmagımın ucunu sıraya çarptım hafif yukarı oynadı uçları ve şu anda o iki parmagımın ucu hafiften oynuyabiliyo zorlarsam ağrı yapıyor. kırığa bi etkisi olur mu bu durumun ? saçma biraz 2 haftalık düzgün kaynayan kırık son 1 hafta kaymaz diye düşünüyorum ama bi sormak istedim

4. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Böyle küçük hareketlerin zarar vereceğini düşünmüyorum ama sen yine de mümkün olduğu kadar kırılan bölgeyi hareket ettirmemeye çalış. Ben daha alçıyı çıkarmadan oynatmaya başlamıştım parmaklarımı.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş