Body Öldürüyor Mu?!

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve fırat 26 tarafından 24 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    evet arkadaşlar dün (23/2/2006)haberlerde izlediyseniz bady senki insanları öldüren bir spor dalıymış gibi topluma aksedilmeye çalışılıyor.bundan 1 hafta önce bi kardesimiz bady salonunda öldü diye sanki saglıksız ve gereksiz bir spor dalıymış gibi insanlara gösteriliyor.haberlerde spor salonu sahipleriyle konusuluyor .spor salonu sahipleri biz bi kagıt imzalatıyoruz v.s... gibi bir takım sözler ediyorlar.sanırım basın badiye karsı toplumu iyce zıtlastırdı...böyle nereye varılacak insanlar ne zorluklarala spor salonu acıyorlar.elbette biz badye baslamadan önce chek up yaptırmalıyız .sonrası ALLAH ın takdiridir.yani ölüm bizi spor salonunda yakaladı diye bady öldürüyor anlamınamı gelir .sizlerin düsünceleri nelerdir.haydi hepiniz hoscakalın

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    futbol oynarken, basketbol oynarken yada koşu yaparken ölen insanların haberleri o kadar çok yapıldı ki tvde, bodye niye böyle bir yaklaşımda bulunuluyor ilginç...

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    spor yapmamanın neden olduğu olduğu binlerce ölüm değilde,bilinçsizce spor yaparken gercekleşen az sayıdaki ölümler daha çok ilgi uyandırıyor..... :?:

4. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    zaten onlara öğretilen de o zaten. köpek insanı ısırınca haber oluyor
    başından hatalı demek...

5. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    Re: bady öldürüyor mu !!!

Kesinlille katiliyorum.insanlar bb yapmanin cok tehlikeli kalp sagligini bozan ilerde insani fazla kilodan olduren bir eziyet sporu olarak goruyor.
    Sahsen ben bunu kedi ailemle yasiyorum.Onlara gore yaptigim bu spor benim sagligimi bozuyormus ve beni cirkinlestiriyormus.Bu spor hakkinda
    hic bir bilgileri olmamalarina ragmen her seyi biliyormus gibi gorunup bana nasihatlerde bulunuyorlar.Onlara gore kullandigim weight gainerlari
    bile hormon gibi goruyorlar.Malesef insanlar bu spor hakkinda cok bilgisiz.Sagdan soldan duyduklari herseye inanip fikir yurutuyorlar.(ör:bb kalbi buyutuyo,
    ilerde kaslar sarkiyo ve yağa donusuyo gibi)
    Bu spora basladigimdan beri kendimi daha rahat,saglikli,mutlu,kendime guvenim olan bir insan olarak goruyorum.Yaptigim bu spordan hic pisman degilim.
    BB bilincli yapildigi taktirde insan sagligina katiyen zarar vericegini dusunmuyorum.

6. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    (ölüm geldi cihane baş ağrısı bahane ölüm hepimiz içindir)su bir gerçekki yapılan bütün spor dallarına şöyle bir baktığımızda sadece ve sadece vücut geliştirme sporu kişinin fiziksel yapısına % 100 katkıda bulunan bir estetik spor bransıdır adı üstünde zaten...

soğa çıktıgınızda insanlar size küfreder gibi bir hırsla kıskanclıkla bakarlar nedeni basit çünkü kendisi senın gibi güclü kuvvetli ve atletik yapıda değildir ve buda onun sinirini bozar
    soruyorum size siz bir kişiye bakıpta bunun futbolcu tenisci kareteci boksör v.s oldugunu veya sporcu oldugunu anlaya bilirmisiniz ama bir vucutcuyu 200mt den şak diye anlarsınız değilmi durusunundan dahi işte bu nedenle bu spor yapamanlar tarafından kıskançlıkla imrenilen bir spordur ve illaki sizde kusur ararlar bir söz vardır

"OLMAK İSTEDİĞİNİ OLAMIYORSAN, OLMAK İSTEDİĞİNİ KARALAYACAKSIN"işte bizim insanımızın problemi budur benım kanaatimce

7. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    hepinize katılıyorum...

o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki yazacak bir şey bulamadım özellikle U.F.U.K ve edobey sizin yorumlarınıza bayıldım! :) 8)

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    türk toplumunun bu tip yargıları çok fazla.

*body yapma hayvan gıbı olursun*
    *bırakınca çok kötü sarkar*
    *olm zararlı yapmayın*
    *body neymiş lan, Allah ya bana verir ya ona* - lol D:

su topunda ölen o kadar çok insan varki yada yüzmede, neden bunları bu kadar abartmıyorlar.

9. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tamamen haklısınız ortada bır cekememezlık soz konusu bu turk ınsanlarının bence genel hobısı :)

10. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    Ailemin bb hakkindaki son yorumu beni cok guldurdu ve sizlerle paylasmak istedim.
    "et yığını" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Galiba hicbir zaman bb yapmamı aileme begendiremicem. :)

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Body öldürmez, ama güzel bir bacak idmanında sonra 2-3 gün süründürür, ama gururlu bir sürünmedir bu :D
    Kız arkadasim beni destekliyor, "cok komik yürüyorsun ama seninle gurur duyuyorum" diyor.
    Bu aşkı, içinde olmayan kimse bilemez, ancak anlamaya çalışır.

12. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dün bir deneme yaptım. Amerikan tarzı bir yerde bira içip, çok büyük bir hamburger ve yanında bir sürü kızartma yedim.
    Bunları yaptıktan 1,5 saat sonra da (saat 22:00) idmana gittim. İdmanım oldukça kötü geçti, kendimi çok güçsüz hissettim, eklemlerim acıdı vs. ama bırakın ölmeyi gözlerim bile kararmadı. Bence ciddi bir hastalık durumu olmadan body öldürmez.

13. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Body Building Gercekten Zararli(!)

vucut gelistirmenin gercekten "BU ISI YAPMAYI BILMEYENLER ICIN" zarali oldugunu dusunuyorum. gerisi sadece safsata. 3. kisilerin ezikligi... toplumun onyargili olmasi normal. su an 25 yasindayim,
    liseden beri -uzun ara vermeler olsa bile- bu isle ugrasmaya calisiyorum. yillardir hala aileme aldigim amino asitlerin HAP ya da İLAC olmadigini anlatamadim. bu isi duzgun yaparsan sarkma diye biseyin sozkonusu olmadigini anlatamadim. "hayvan gibi olmanin" oyle zart deyince olmadigini anlatamadim. bu analatamadim kismi cok uzun surebilir. ben bile bu isi yapan biri olarak aileme anlatamiyorsam, insanlarin disardan bakinca bu tur seyler uydurmasi cok normal.

umarim forum zamanla daha genis kitlelere ulasabilir, burada yeniyim, her sayfayi takip etmeye calisiyorum, cok iyi isler cikiyor. emegi gecenlere saygilar..

14. yamanefe

yamanefe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine teknikeri
    Yer:
    istanbul
    acaliss senin yaşadığın aynı şeyleri bende yaşıyorum ve sonderece bu olaylar beni sıkıyor. ne kadarda aileme proteinin ve amınonun zararı yok dediysem hiç bir zaman inanmadılar ve halada inanmıyolar.bence bu sporu yapmak gerçekten kolay değil.bu spor öyle bir spor ki her şeyin bu spor için programlı olmalı.ama buda çoğu zaman olmuyo.4 5 gün gelmesen vücut hamlıyor ve bazı istenmeyen kazalar orataya çokarıyor.benim yaşadığım gibi.bence bu sporu yaparken son derece dikkatli olmamız gerekiyo.veee her zaman spor yapan adam sağlam kalır kardeşimmmmmmmmm.kim demiş ölür diye.biz yinede bırakmıyalım bu sporu.benim bu spor için hedeflerim var inşallah bu hedeflerimi gerçekleştiririm.

SAYGILAR

15. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yamanefe selamlar,
    bu tur sikintilari buradaki bircok kisinin yasadigina eminim, bu durumda biraz vakur olmak, yalan yanlis konusup da yaptigimiz aciklamalarla tatmin olmayanlara fazla yanasmamak,soylediklerini gulumseyerek dinledikten sonra cekip gitmek son zamanlarda uyguladigim bir yontem. ise yariyor, gercek tek, biz bunu biliyorsak gerisinin fazla da onemi yok. sana hedefinde basarilar diliyorum, insallah hak ettigin yerlere gelirsin..

Sayfayı Paylaş