Bir Yerden Başlamak İçin ??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Aslıca tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    antrenman yaparken nabız atım sayısı çok önemlidir. 90 nabızla 2 saat antrenman yapmaktansa 150 nabızla 30 dakika antrenman yapmak daha faydalıdır...
    ölüm sınırına max %80 85 yaklaşmak yağ yakımı için gayet iyi sonuçlar vermekte kendimden biliyorum... ama fazlada yükseltmeyin nabzınızı :)
    220-yaşınız ölüm sınırınızdır unutmayınız....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:11 ----------

eğer ki kap damar ve tansiyon gibi rahatsızlıklarınız varsa çok yüksek tempoya çıkmayınız kesinlikle......

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    verim almak istiyorsan ve zaman sıkıntın da varsa, düşük yoğunluk kardiyo yerine HIIT'i araştır. forumda detaylı açıklaması var.

3. Aslıca

Aslıca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar selam arkadaşlar,

yazdıklarınızı en baştan okudum notlar aldım.başka sitelerden yeme alışkanlıklarımla ilgili notlar aldım.ve bir program yaptım.pazartesi tamamen bu işe kendimi veriyorum.gerçekten dış görünüş dışında sağlıklı olmak ve artık kendimi yorgun hissetmemek istiyorum.bugün birkez daha anladım.normal kilolu insanın 15 dakikada yapacağı bir işi 1 saatte yapar hale gelmişim.insan kendini detaylı incelemeyince anlayamıyor sanırım.artık tamamen yeni bir sistem kuruyorum.ev halkı ister uyar bana ister uymaz :)))kızım zaten benimle spor yapıyor. başka şeyler de ben hayatımı düzene sokana kadar beklesin dimi :))

programımı sizlerle paylaşıyorum.yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.yanlışım varsa bileyim .

aktivite ve spor

Sabah 05:45-06:15 : Koşu bandında bahsettiğiniz HITT sistemi ile yağ yakımı

Akşam 22:00-22:30 : Koşu bandında HITT sistemi ile yağ yakımı
    22:30-22:45 : Mekik ve twist

ilk 15 günden sonra yavaş yavaş artırmayı düşünüyorum.

beslenme

Sabah,öğle ve akşam birçok seçenek düzenledim.en azından sıkıcı olmadı:)

sabah

*1 haşlanmış yumurta,domates salatalık,1 dilim kepek ekmek
    *1 tatlı kaşıgı recel veya bal 2 dilim peynir 2dilim kepek ekmek 2-3 tane zeytin
    *Bir dilim kepek ekmeğine sürülmüş yağsız labne, yanında bir adet domates ya da greyfurt ve bir bardak taze sıkılmış meyve suyu.
    *İki dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış peynirli tost, bir adet yumurtayla yapılmış omlet, bir adet domates.
    *Bir adet elma, 30 gram müsli, bir çay kaşığı bal ve 100 gram yağsız sütle hazırlanmış elmalı müsli.
    *Bir dilim reçelli ya da ballı etimek, domates salatalık,
    *bir adet muz, bir adet elma, bir adet kividen oluşan meyve tabağı

kuşluk

*2 adet havuç rendesi(yağsız)
    *mevsim meyvesi 2 adet
    *Bir adet çokoprens
    *Üç parça çikolata
    *bir avuç kuruyemiş
    *meyveli yoğurt

öğle

*150ml az yağlı süt, 200 gram diet yoğurt ve bir orta boy muz.shake halinde içilecek.içine muz harici alternatif meyveler de konabilir.
    *1 dilim kepek ekmeği,60 gram ton balığı
    *1 dilim kepek ekmeği,1 kase lor peyniri,domates,salatalık
    *haşlanmış taze sebzeler,1 dilim kepek ekmek
    *1 kase çorba ,2 dilim kepek ekmek,yağsız salata
    *2-3 tane köfte 5-6 kaşık sebze yemegi 1 dilim kepek ekmek
    *haşlama patates ,bol salata
    *Bir porsiyon yağsız tavada hazırlanmış sebze ızgara,1 dilim kepek ekmek
    *Bir kase çorba, bir dilim kepek ekmeği, 20 gram yağsız peynir
    *Bir adet fırında patates, yanında haşlanmış sebze
    *Salata yapraklı, peynirli, domatesli sandviç, yanında bir bardak domates suyu

ara

*2 adet salatalık
    *2 adet havuç rendesi(yağsız)
    *2 adet mevsim meyvesi
    *bir avuç kuruyemiş

akşam

*150ml az yağlı süt, 200 gram diet yoğurt ve bir orta boy muz.shake halinde içilecek.içine muz harici alternatif meyveler de konabilir.
    *1 dilim kepek ekmeği,60 gram ton balığı
    *1 dilim kepek ekmeği,1 kase lor peyniri,domates,salatalık
    *haşlanmış taze sebzeler,1 dilim kepek ekmek
    *1 kase çorba ,2 dilim kepek ekmek,yağsız salata
    *2-3 tane köfte 5-6 kaşık sebze yemegi 1 dilim kepek ekmek
    *yağsız makarna,yağsız salata
    *Bir adet kepek ekmeğiyle hazırlanmış domatesli, biberli, peynirli tost
    *Patates, kabak ve bamyayla hazırlanmış bir tabak yağsız türlü,1 dilim kepek ekmek
    *Bir tabak spagetti bolonez,yağsız salata
    *İki adet etli domates dolması,1 dilim kepek ekmek
    *250 gram haşlanmış patates, üzerine maydanoz, karabiber ve tuz serpebilirsiniz.

yatmadan önce

*1 kase lor peynir
    *1 kase yoğurt
    *1 bardak süt

günde 3 lt su

yorumlarınızı bekliyorum

4. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Change şeklinde di mi bunlar ?

Listede yememen gereken çok şey var bence :D

Reçel, bal, çikolata, kuruyemiş, çokoprens bunları tüketmemeni öneririm

Tuz-şeker-yağ sıfır olmalı

Çok zor gelir diyorsan da haftada bir gün serbest olsun, herşeyden istediğin kadar ye

5. Aslıca

Aslıca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyen listelerinden düzenledim aslında. kuruyemiş normal geliyor ama çokoprensi ben de çıkarmayı düşünüyorum. dediğin gibi çok şeker sınırında kalırsam haftada 1 belki.ama buna başladığımda ilk 15 günden sonra canım istemeyecek biliyorum.

tuz şeker yağ sıfır olursa nasıl olacak setenay.en azından çok az miktar da olsa gerekli değil mi?ilk etapta kendimi yormayayım diye düşündüm.15 günden sonra liste kendi kendine güncellenecek zaten.

6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Valla Aslıca'cım, ben geçen mayısta girdiğim diyette süper yağ yakmıştım

Şimdi gene öyle besleniyorum

Bak yazayım sana da

Sabah : 1dilim yağsız peynir, tuzsuz domates, tuzsuz salatalık, biber, 2 dilim kepekli ekmek

Öğlen : 1 tabak haşlanmış yağsız tuzsuz makarna, haşlanmış tavuk göğsü, 2 kaşık yağsız yoğurt

Akşam : Haşlanmış tavuk ve bol yağsız tuzsuz sınırsız salata

Tavuk, haşlanmış yumurta beyazı, lor peyniri tüketiyorum bol bol

7 den sonra lokma yok

3 litre su

Haftada bir gün de istediğim herşeyden istediğim kadar yiyorum

Geçen sene bu diyeti yaparken canım hep tatlı çekiyodu, tek sıkıntı buydu, hoca sadece mavi-yeşil light ın ŞEKERSİZ çikolatasından haftada iki tane müsaade ediyodu

Kahvekolik olduğum için de çikolataları kahve ile yiyordum

Oluyor böyle ağır spor ve ağır diyet ile; güzel kilo veriyorsun

Bana bu diyeti geçen sene antrenörle çalışıyordum; o yazmıştı; sağlıksız bir durum olduğunu sanmıyorum

Çabalamak gerek ;)

Ben buraya genel yazdım ama sanırım temel mantığı anlamışsındır

7. Aslıca

Aslıca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet anladım mantığı :) başlıyorum bakalım artık süreci sizlerle paylaşırım zaman zaman. neticeyi hep birlikte görürüz.

tüm destekleriniz ve içten yaklaşımlarınız için hepinize teşekkürler

Setenay bunu beğendi.
  8. Aslıca

Aslıca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    başlangıç 01/04/2010

bugün itibari ile 2 kg verdim.vücuttaki su ya da şişkinlik olabilir mi bilmiyorum .ama aynı zamanda bol su içmeye dikkat ediyorum.aynı sistemle devam ediyorum.sadece aktiviteleri akşam 20-25 dk yapabiliyorum.yavaş yavaş artırıyorum.sabah saatlerine alacağım artık.zaman zaman bilgi vereceğim.umarım çok daha iyi olacak.yorumlarınızı bekliyorum :)))

9. gobeklibodyci

gobeklibodyci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Ben 104.780 kg'ye kadar çıktım 70 kg'den. Body derken kendimizi bir kaptırdıkk sağ boşş misali:) Neyse 3.5 seneden beri azimle direniyorum 77.3 kg'ye kadar gerilettim. Vücut yağı daha geçen diyetisyene gittim %14.6'ya kadar çekildi boyum 1.82 cm. Gerçi bayanlarda işler farklı yürüyor. Lakin yukarıdakiler de işin psikolojik boyutu bakımından önemli. Benim bu uzun sürede sloganlarım:

"ASLA PES ETME" , "ASLA KAVGAYI BIRAKMA" ŞEKLİNDEYDİ.

Kırılma anlarında bunu aklınıza getirin en azından getirmeye çalışın.

Tabi bir de ödül-kemer sıkma sistemi var ki bu çok klasik ama işe yarıyor. Örneğin ayda bir diyetisyene gidiyorum ,ki bu son derece güdüleyici bir şey hele ki öğrenciyseniz ve diyestisyen masrafını sosyal güvenlik kurumu karşılamıyorsa:), eğer arzu ettiğim sonucu o ay almışsam kendime hemen ödül veriyorum ya o gün ya da ertesi gün. Tatlıyı çok severim profiterol, baklava v.s tam bir porsiyon doya doya:) Tabi o gün durumu biraz daha zararsızlaştırmak için hemen ağır spor elbet:) Bir dahaki aya kadar gene aynı sıkı tempo. Tabi aylık sıkı tempoya hastalık, çok fazla yapılacak iş vb. istisnalar tanıyorum. Ancak bu istisnaları çok nadir kullanıyorum. Özellikle ,ki zaten biliyosunuzdur, kasdan ve sudan değil yağdan vermeye gayret edin, profesyonel yardım alın(profesyonel yardıma verdiğiniz para sizi kamçılayacaktır), ve en önemlisi ve en kritik olanı BÜYÜK ZAFERİ DÜŞÜNÜN! ESKİ GÜZEL GÜNLERİNİZİ tozlu anı raflarınızdan ortaya çıkarın ve sık sık hatırlayın. SON OLARAK ZAFER YALNIZ ENÇOK İSTEYENİN DEĞİL ONA EN UZUN SÜRE İNANANIN OLACAKTIR!

saygılar....

Sayfayı Paylaş