Bir kac sorun

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve djfiesta tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. djfiesta

djfiesta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    bremen
    Merhaba

Öncelikle bu faydali forumun sahibi ve bilgi paylasiminda olan tüm üyelere cok tesekkürler.Sorunuma gelince...

Ben yurtdisinda yasiyorum.7 ay oldu almanya bremene yerleseli.Burada spor salonu bana bayagi uzak kaliyor,ayrica disarisi kar kis ayaz soguk daha da zorlastiriyor.Bunlarinda etkisiyle evde kendim calismaya karar verdim.Ne kadar salonun yerini tutmasada.Burada bilgi alabilecegim bir ortam yok.Umarim forumda bana yardimci olabilecek arkadaslar cikar.29 yasinda 1,82 boyunda 65 kiloyum.yillar once 3-4 kadar sene kung fu calistim.Simdi agirlik calismaya kara verdim 2 tane 10 ar kiloluk dumbel aldim eve.2 haftadir Evde dumbell ile çalışma programı nizi calisiyorum.Yalniz kafama takilan bir cok soru var.Forumda aramama ragmen bazilarini bulamadim daha once verildiyse ozur dilerim.iste sorunlarim...

1 -(en önemlisi) yaklasik 2 sene önce kaza gecirdim,sag el bilegim 10 cm camdan kesildi,ameliyat oldum,doktorlar parmaklarimda bir sorun olmadigini bilek tendonlarimin ve sinirlerimin kesildigini soyledi.simdi üstünden 2 sene gecti hareket kkabiliyetimde bir sorun yok,parmaklarimi tam oynatabiliyorum,tek sorunum orta parmakta his cok az ,birde bilegin uzerinde diger elimi gezdirdigimde yüsük parmagimda hafif bir his oluyor.2 haftadir dumbelle calismama ragmen her hangi bir sorun yok,hatta daha iyi hissediyorum diyebilirim.Gerci burda doktora gidip tekrar görünücem ama birde olayin sportif yanindan bakarsak bir sakincasi olabilirmi spor yapmamain sizce.Bir arkadasim bu ameliyati yiyi yapmadiklari takdirde tendonlarin tekrar kopdugundan falan bahsetmisti ama ben öyle düsünmüyorum arada 2 sene gecti.sizce sporun sakincasi olurmu?

2- Iki haftadir Evde dumbell ile çalışma programı nizi calisiyorum.Bu programi ileri zamanlarda (ne zaman )degistirmelimiyim?Yoksa bu programla 1-2-3 sene sürekli devam etsem sadece setleri ve agirliklari yükseltemmi dogru?Yoksa programi belli bir süre sonra degistirmemmi gerekiyor?

3-Evde dumbell ile çalışma programı niza migde programida eklemek istiyorum.(mekik)Günde kac tane mekik cekmemiz iyi olur?Mekik leri bu programdan once mi cekmem gerekiyor.yani mesela günde 500 mekik cekmek istiyorum sabah kalktim 50 mekik daha sonra saat basina 50 .10 saat 50 cektim daha sonra program.

4 - 48 saat kaslarin dinlenmesi gerekiyoru pek anlamadim.haftanin 6 günü antreman yapsam sorun olurmu?1.gün gogüs 2.omuz. 3.sirt 4.gün gögüs 5.omuz.6 sirtmi dogru yoksa 1. gün gögüs bir gün ara diger gün omuz bir gün arami?
    yani omuzu calisrken gögüs zaten dinleniyor sanirim.

özetlemek gerekirse programim su

pazartesi: 500 mekik gögüs programi
    sali : 500 mekik omuz
    carsamba: 500 mekik sirt
    persembe 500 mekik gögüs
    cuma :500 mekik omuz
    cumartesi :500 mekik sirt

1-2 sene b program devam sadece agirlik ve set takviye dogrumudur?mekigede 1 gün ara gerekiyormu?Yardimci olursaniz cok sevinirim.simdiden cok cok tesekkür ederim.ALLAH razi olsun.

2. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Programın güzel bence fakat karın kası icinde ara wermelisin bence ben salonda calısıyorum sırtla birlikte mide calısıyorum haftada 1 gun tabi bn daha 4.5 aydır gidiyorum uzun süredir gidenler daha iyi bilirler

3. djfiesta

djfiesta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    bremen
    yardim yokmu

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Daha bilgili arkadaşlar çıkar fakat benim fikrimce;
    1. soruna gelirsek öncelikle geçmiş olsun. Geçirdiğin kaza ufak bir şey değil tendom ve sinirlerinin kesildiğini söylüyorsun. Fikrimce zorlamayla tekrar sorun çıkarabilir. Bence önce doktora görün ondan sonra bu spora devam edip etmeyeceğine karar verirsin. Tabi hafif kglarla fitness yapabilirsin.
    2. soruna gelirsek belli bir süre sonra programını değiştirmenden yanayım başka hareketler ekleyebilirsin.
    3.Ben mekiği programının sonunda yapıyorum. Her saat başına mekik koyman senin için de zor olacağından setlere bölerek bence bir seferde yapman senin için daha iyi olacaktır.

Verdiğin programda şuna dikkat ettim hergüne mekik koymuşsun fakat karın kaslarınında dinlenmesi gerektiğini unutmuşsun

5. djfiesta

djfiesta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    bremen
    tesekkür ederim

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş