Bilgisayar resmen harcamış beni

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve oniks41 tarafından 26 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Bu zamana kadar bilgisayar başından kalkmayan biriydim.Sürekli internet,sürekli oyun...
    Bilgisayarın bana verdiği ilk zarar sağ el bileğimde gösterdi kendini.Mouse tutmaktan sağ bilek kemiğim resmen şişti,abartısız ağrı dağı gibi bir şey oldu.

İkincisi uzun yıllardır yattığımda belimde ağrı oluyordu. Doktora gittim,doktor düzensiz oturmadan dolayı dedi. Hala tam anlamıyla ağrılardan kurtulamadım,bu spora başlayalı beri sanki biraz hafifledi.

Üçüncüsü sağ kol sürekli uzun vaziyette olduğunda,mouse tuttuğundan sanki sağ kolumun yan tarafında boşluk hissi varmış gibi oluyor.Kolumu uzun süre uzattığım için,omuzumun altında kola doğru olan yan kesimde bir gerilme,boşluk hissi var.

Bilgisayar maffetmiş beni.Anlamadığım gözlerim nasıl sağlam kaldı bugüne kadar hiç bilmiyorum,allah korumuş resmen.

Benim gibi bilgisayar bağımlısı olanınız böyle şikayetler yaşayanınız var mı?

2. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    şu bileklerindeki problemı gecen senelerde okulda bılgısayardersınde duymustumda ınanmamıstım, ama dogruymus..
    bun amelıyatla tedavısı varmıs haberın olsun eger yaptırmak ıstersen.

3. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Giden zamanını nasıl telafi edeceksın ?

4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    evet ameliyat olunuyor ama ağrılı durumlarda sanırım,halamın kızına doktor ameliyat dedi. bende şimdilik ağrı yok.

---------- Post added 27.09.11 at 00:00 ---------- Previous post was 26.09.11 at 23:57 ----------

ahh sorma yaa. Son 2-3 yıldır bilgisayara bağımlı değilim,ama ondan önceki senelerde dediğim gibi feciydim ve ciddi zaman kaybı gerçekten. O giden zaman geri gelmez.

Şimdiki çocuklar ve 12-18 yaş arası gençler hep bilgisayar başında bende öyleydim. Hayattan kopmuş bir nesil yetiştiriyoruz. Sadece eğlenceye ve tüketmeye odaklı. O tazecik beyinler araştırmıyor,okumuyor,üretmiyor.

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bileğindeki şişlikten kasıt böyle bişeyse aynı sorun bendede var hatta fotoğraf bizzat benim kendim çektim koydum:).Bunu fark edeli uzun süre oldu ama yapıcak bişe yok okuduğum bölümden dolayı hemen hemen her derste bilgisayar başındayız.

http://i54.tinypic.com/2i7tv5t.jpg

6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    aynen o şekil :)

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ya kol ve bacaklarım benimde boşta hissediyorum 5 aydır böyle neden olabilir ? açıklamak gerekirse kuvvetimi veremiyorum pek kolumu bacağımı sıkmayınca o kısım boşta resmen

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten sürekli aynı pozisyonda oturunca bi gevseme oluyor insanda cevrenizdeki cocuklarıda bilgisayara yönlendirmekten vazgecirin onun yerine spora yönelsinler orta okulda bilgisayar oyunu oynamayı bıraktıktan sonra inanın hayatım değişti daha farklı alanlara yöneldim simdi sadece günde yarım saat oturuyorum...

Sayfayı Paylaş