Bilen arkadaşlardan ciddi öneriler

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dloyges tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dloyges

dloyges Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 1 ay 10 gün civarı bir süredir vg ye devam etmekteyim. ilk ay bütün vücudu çalıştıracak daha doğrusu kollar omuz göğüs mide çalıştıracak bir programım vardı başlangıç programı flexor hocanın verdiğine benzeyen onu geride bıraktım çok uzun sürüyor. araştırdığıma benim gibi ilk ayı tamamlamış daha yeni başlayanlara haftada her kası 2 kez çalıştırmak idealmiş. 2gün gelinip 1 gün of şeklinde 4 kere haftada antreman yapmalıyım.

soracaklarım:

1. flexor hocamın https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html linkteki gibi 1. gün göğüs ön kol kanat 2. gün omuz arka kol bacak ideal midir?

2. her antreman sonrasında mide çalışsam nasıl olur?

3. az çok bir program yapmaya çalışıyorum. tanıdık bir vgci arkadaş var yıllardır yapan ondan bir program aldım ama o 6 gün çalışılcak dedi herhalde kendine göre bir program o ama hareketleri yazmıştı. ama o programı 3e bölmüş 1-göğüs kol 2-omuz kanat 3-triceps bacak şeklinde flexor hocanın 2 ye bölünmüşü mü yoksa 3e bölünmüşü mü iyidir sizce?

4. elinde yüksek verimli 2. 3. ay programı olan ya da uygulayan paylaşabilir mi?

5. cidden her bölgeyi çalıştıran ilk ay programını daha uygulamak istemediğim için bugün gitmedim salona güzel bir program yapıp güzelce yeni olaya adım atmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

188 boy
    72 kiloyum ilk ay 4 kilo aldım gelişimim de iyi oldu açıkçası

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yenıler hafatnın 3-4 gunu calısması ideal kas guruplarından hepsını haftada 1 kez calıstırmak sana yeter
    gögüs biceps
    dinlenme
    sırt triceps
    dinlenme
    omuz bacak dinlenme böle calıs her denılene inanma tüm soruların cevabı burda

3. dloyges

dloyges Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    çok kararsızım var mı başka önerisi olan?

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası haftanın 3 günü çalışılan programlarla hiçbir zaman yeterli uyarıyı sağlayamadım... Yani aynı kası tekrar çalıştırmak için 1 hafta bekleyince, herhangi bir ilerleme kaydedemediğimi fark ettim... Şu an 3 günlük split uyguluyorum a/b/c/off/a/b/c şeklinde... a. Göğüs+biceps+karın b.Omuz+bacak c.Kanat+triceps+karın şeklinde...

Ama bacağa çok yüklenemiyorum daha çok plyometric çalışıyorum zira dizimde problem var... Ama yüklenebiliyor olsam omuz bacak aynı gün çıkaramazdım... O zaman a/b/c/d yapar d günü tamamen bacaklara ayırır ve sonra off verirdim...

Göğüs,omuz,kanat ve bacak için 4; biceps ve triceps için 3; karın için 2, bel için 1 çeşit egzersiz uyguluyorum.

Göğüs + triceps ve Kanat + biceps çalışmayı denedim... Triceps ve bicepste gerileme oldu... Yorgun kası çalıştıramıyorum... Çalıştırıp iyi sonuç alanlar da gördüm fakat ben hem psikolojik olarak hem elde ettiğim sonuçlar bakımından tatmin edici bulmadım... Seviyene göre 3 gün on 1 gün off ya da bacağa da yükleneceksen 4 gün on 1 gün off çalışabilirsin diye düşünüyorum... Ama 3. aydayım 3-4 gün arka arkaya programı kaldıramıyorum diyorsan 2 gün on 1 gün off şeklinde devam edersin.

dloyges bunu beğendi.
  5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer kas gurubu hakkıyla yorulursa haftada 1 kere çalıştırılması uygundur.ÖR:göğüs için press hareketlerinde ön omuz da çalışır.Özellikle hakkıyla çalıştığım zamanlarda ertesi gün ön omuzda göğüs kadar ağrı oluşuyor.Bu da kas grubunun yeterince yorulduğunu gösterir.Bu şekilde nasıl omuz çalışacaksın.Benim düşüncem büyük kas grupları en az 4-5 gün küçün kas gruplarıda en az 2 tam gün dinlendirilmelidir.Herkese Başarılar!!!

dloyges bunu beğendi.
  6. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle doğru... Yani bu vücudun ilgili kas grubunun kendini ne kadar sürede tamir ettiği ile doğru orantılı bir şey bence... Kendi açımdan konuşmak gerekirse ikinci derecede etkilenen kaslarım için 1-2 gün yeterli oluyor... Yani ptesi göğüs girmiş isem, salı değil ama çarşamba triceps girebiliyorum rahatlıkla... Bu şekilde çalıştığımda da ağırlık ve tekrar sayılarında artış kaydettim... Dediğin gibi press hareketlerinde ön omuz da etkilendiğinden, omuz programımda duruma göre ön omuz hareketlerini elimine ediyorum... Ama bu güne ve ağrı hissime göre değişiyor... Kısaca vücudu dinliyorum diyebilirim....

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Sorduğunuz soruların yeri Flexor'ın başlığıdır.Tekrar konuya gerek yoktur.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

sthammer bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş