Bilek güçsüzlüğü - ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bOdYkiNg tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Daha önceki konuları araştırdım onlar sakatlanma şeklinde benimkisi sakatlık değil başladığım günden beri normal varolan bir güçsüzlük/ağrı zaten bileklerim ince. Çalışmalarda 2.sette özellikle ağrımaya başlıyor bugün bicepste 4.hareketi giremedim ağrıdan dolayı aşırı şişti bilekler birazda ağır bastım ancak ağırdan kastım vücudun normal kaldırabileceği kilo. Şu an 33 cm soğuk biceps var şu ağrı olmasa rahat 35 olmuştu 20yi kaldırabilecekken 17.5 la çalışmak gelişimi etkiliyor. Nasıl güçlendirebilirim diye sormayacağım çünkü zaten güçlü ince olmasına karşın sorun ağrı. Bodyden soğuttu beni profesyonel olarak yapmak istiyorum bu sporu ama bilek ağrısı engelliyor. İnanın öyle kolay ağrı değil dumbell yada barbell i bi yere koyduğumda en az 1-2 saniye ellerimi gevşetemiyorum zaten bırakırkende baya acı veriyor ve bu da yüzüme yansıyo salondaki çoğu kişi çok ağır çalışıyorsun diyor ama benim için çok rahat bir kilo, hocalarımızın ve bilgili arkadaşların önerilerini bekliyorum

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bir iki konu vardı böyle bir bak. hatta ben açmıştım

kalsiyum eksikliğinden olabilir...
    bendede seninkine benzeyen bir ağrı vardı 2-3 ay sürdü o ağrı çok kötü bir şeydi ama geçti.ki bende sadece biceps çalışırken değil bütün hareketlerde özellikle bir ağırlığı biryerden aldığımda onu yere bırakırken çok fazla ağrıyordu.

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ben çok çektim ne yaptıklarımıda sana yazayım uzun süre önkol çalışmadım hala çalışmıyorum biceps çalışmalarını bi süre hafif tuttum 1 hafta civarı ara verdim ve bileklikli bir eldiven aldım
    son olarakda ağırlığı bırakırken olabildiğince yavaş bırak

4. SUPER HUMAN

SUPER HUMAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SAĞLIK ÇALIŞANI ve PERSONAL TRAİNER
    Yer:
    İSTANBUL
    Bilekleri güçlendirin... Şimdilik curl setlerini pek ağır girmeyin.

5. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    glukozamin kondotritin kullanmak şart salındaki hemen herkeste eklem ve bilek ağrıları mevcut bahsettiğimi kullananlar kurtuldu ağrıdan bende dahil

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Yer: yenibaşlayanlar

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. gr

gr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    wrist curl yaparken zaman sikintisi yüzünden seti hizli bitirmek için hizli ve dikkatsiz şekilde seti tamamlayip, bileğimi agrittim ve 1,5 aydir sizi ve güçsüzlük hissediyorum bazende çitlama oluyor.

bilek narin bir bölge oldugundan eminim birçok kişinin başindan benzer şeyler geçmiştir bir önerisi olan varmi...

8. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlayan sayılırım (4-5 ay). Çok ince bileklerim olmasına rağmen hiç bilek ağrısı hatırlamıyorum. Evde çeşit çeşit ağırlıklarım ve bir sehpam var. Eldivenim ucuz bir şey ama bileğe sarılabiliyor. Belki de ondandır. Bileğe sarılan eldiven kullanmıyorsanız bir deneyin.
    Kemiklerin zayıf olduğunun işareti de olabilir.
    Ben küçüklüğümden beri kolumu zorladığımda (bilek güreşi vs..) ön kolda benzer bir ağrı olur, kolumu hemen gevşetemezdim. Atari salonlarında bile joystick'i kısa bir süre kullandığımda kolum dakikalarca sızlardı. Ağırlık çalışmaya başladıktan sonra ağrı sızı kalmadı. Beslenme ile de alakalı olabilir, her gün en az yarım litre yağsız süt içiyorum.

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ağrı sürekli devam ediyorsa doktoro görün. sadece antremanda ortaya çıkıyorsa geçecektir.

10. jason123

jason123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    flexor benim sorunum sadece antrenmanlarda pullover hareketinde ve barberl de ortaya cıkıo bide evde herhangi bi agırlık kaldırdıgım zaman cıkıor ortaya 15 gündür var ve hiç geçmio ne yapmamı öneririsin

11. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Benimde böyle bilek sorunum vardı. Eğer sorunundan kurtulamazsan benim yaptığımı deneyebilirsin.

(2hafta yada 1 ay spora ara ver. -Artık senin bileğinin ve keyfinin durumuna göre süreyi değiştirebilirsin-. Tekrar başlayınca da ağırlık arttırımını mümkün olduğu kadar yavaş tut (eski formuna 1-1.5ay da gelebilcek kadar). Mutlaka önkol çalış. Eldiven olarak bileği saranlardan al yada eczanelerden bandaj alıp sarabilirsin. ben idmanımı 2dolu 1 boş atınca bilek ağrım geçmiyor. O denenle 1 dolu 1 boş şeklinde çalışıyorum.)

Sayfayı Paylaş