Bilek Dirsek Arası Sakatlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Smartdisk tarafından 11 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Spordayken özellikle bar ile biceps kaslarını çalıştırırken bir kolumda, el bileğim ile dirsek arasında kalan kemiğin tam ortası zorlanıyor acıyor. Genelde kaldırırken sorun yok. Fakat ağırlığı yere bırakırken sızlıyor. Sonrasında gün boyu ağrısı olabiliyor. Bu durum neden olabilir, çatlak olma ihtimali var mı? Elimle o noktaya bastırdığımda acıma oluyor. (Özellikle kolumu dış tarafa çevirip bastırdığımda).

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Barbell curl hareketini Z-bar ile yapmayı dene, bende ve bir çok arkadaşımdada ağrı yapıyor düz bar.

Smartdisk bunu beğendi.
  3. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Isin acigi agrisi acitmiyor canimi ama degisik bir agri sag kolda birde bence orda bir sorun var z bar denedim digerinde yapmiycam bakalim nasil olcak artik

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bilek ile dirsek arasında kalan yerde forearm bölgemiz bilek kasımızda diyebiliriz , pronator-flexor kasları var.Dış tarafadan kasıt rotasyonda pronasyon ve supinasyon var.[​IMG] siz böyle yapıyorsunuz dışdan kasıt bu olmalı.
    Bu hareketi yaparken vikipedinin dediğine göre pronator quadratus ve pronator teres kasları ve önkolun radioulnar eklemi kullanılıyor.Senin bence ya kasta ya eklemlerde bir sıkıntı olmalı

Smartdisk bunu beğendi.
  5. cEst

cEst Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bende de yakışık iki sene önce aynı problem vardı , tendon iltihaplanması teşhisi koyuldu tamamen sizdeki durumla aynıydı bendeki durum da . Bi kaç hafta elektrikli bi tedaviye girdim haftada bir iki defa tam sayıyı hatırlamıyorum fakat ödem dağıldı ve verilen merhem sayesinde de tamamen kuruma sağlandı şuan hiçbi sıkıntım kalmadıı çok şükür o yüzden bi doktora görünmenizde fayda var hiç yolu uzatmadan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Smartdisk bunu beğendi.
  6. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm

Bakalım kola yüklenmiyorum ve krem sürüyorum biraz ara vericem hatta 1 ay ara verip sadece kardiyo yapcam bakalım sonra ne olcak tşkler

7. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Anlıyorum dpktor bir arkadaşa sordum fakat krem önerdi ve hafif ağırlık ile çok tekrar yapmamı önerdi kolu geliştirmek yerine güçlendir sonra yap ne yapcaksan dedi

8. cEst

cEst Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bana da o öneride bulunulmuştu fakat bi etkisi olmadı bi film çektirirsen anlaşılır sorun zaten ve dediğim tedaviye başlarsın kesin çözüm oldu benim için tekrar nüksetmedi

Smartdisk bunu beğendi.
  9. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Tesekkurler bilgi ve ilginiz icin. Biraz dinlendirmeye aldim kolumu biceps yaparken az agirlik calisiyorum krem surup devam ediyorum. Simdilik iyi.

10. hobcin

hobcin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Bu problem tendonlarla ilgili bir problem, aynı zamanda bu bölgede kasların kuvvetli olmamasıyla ilgili, kaslar kuvvetli olmadığı için tendona yük binıyor ve zarar veriyor. aslında çözümü de çok basit ; bir süre, buz yapıp Voltaren tarzı bir krem sürmek acı azalıncada medicallerde satılan yumuşak orta sertlikte örneğin kırmızı renk yada güce göre yeşil renk pilates lastiğiyle bilek ve ön kol bölgesini güçlendirecek egzersizler yapmak. toplam süre yaklaşık 3 hafta ... Sorun hallolduktan sonra haftada bir iki tekrar yaparak aynı zamanda sağlam bir bileğide sahip olabilirsiniz ;) egzersizleri YouTube da bulabilirsiniz forumda bilek güreşi sayfalarında bulunan bilek güçlendirme hareketlerine benzeyen hareketler...

Smartdisk bunu beğendi.
  11. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm

Teşekkür ederim hocam şimdilik farklı bir antreman düzeni ile o kısımları çok tekrar ile güçlendiriyorum. Ayrıca bicepps için o kısma yük bindirmeden farklı aletler ile çalışıyorum

hobcin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş