beslenme programım.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve eerhan34 tarafından 13 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eerhan34

eerhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.
    yağsız bir şekilde adele büyütmek ve karın kaslarımı cıkartmak için suan uyguladıgım beslenme programımı yazıcam, sizinde bir fikrinizi almak istiyorum sıkıntı olan yerler varsa uyarırsanız yada tecrubelerınızı paylasırsanız sevinirim.

kahvaltı Sabah 10 : 5 yumurta 2 tam 3 beyazı, biraz peynir 7 -8 adet zeytin ve 1 tam domates

öğlen 12:30: 150 200 gram tavuk gogusu , yagsız tuzsuz bir tabak bulgur plavı ve staj yerınde hangı sulu yemek cıkarsa.

saat :15 00 : tekrardan 150 gram haslanmıs tavuk bıraz bulgur plavı yarım muz yoksa elma.

saat 16:30: saat 15 00 daki öğünün aynısı

Akşam 18 30( eve geldikten sonra): gün içi evde hangı yemek pişmişse ve son kalan tavuk plavım ve 1 elma.

20:00 ANTREMAN

NOT(1.5 SU BARDAĞI BULGUR VE 500 GRAM TAVUGU GÜN İÇİNE BÖLÜYORUM YUKARIDA YAZDIGI GİBİ)

hata yaptıgım biryer varsa uyarırsanız bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler.

2. blackroseimmortal

blackroseimmortal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmandan sonra alman gereken protein?

3. eerhan34

eerhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    antreman sonrası şeker ihtiyacını karsılamak için basit şeker olarak 27 gramlık 2 3 paket jelıbon yıyorum eve gelıncede bıraz lor peynırı cok az tavuk ve plav

4. blackroseimmortal

blackroseimmortal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Jelibon? Forumda jelibonun ne kadar yanlış olduğuyla ilgili bir başlık var, yok yakınken vazgeçmeni öneririm, basit şeker ihtiyacını %100 üzüm suyuyla karşılayabilirsin, başlayalı belli bir süre geçirdiysen antrenmandan hemen sonra whey protein, yemek olarak da ızgara ya da haşlanmış tavuk - kırmızı et, lapa pilav almanı öneririm, yatmadan önce de casein protein suyla...

5. eerhan34

eerhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki ilgine yorumuna tesekkurler. antreman sonrası dısında gün içi beslenmemde bir sakınca gormedın sanırım ?

6. blackroseimmortal

blackroseimmortal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence guzel, yine de daha iyi bilen arkadaslar varsa onlardan da gorus almak lazim...

7. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yağsız kas kütlesi elde etmek istediğini yazmışsın fakat sabah kahvaltıda kompleks karbo yok. Yulaf gibi bir besini kahvaltına ekleyerek bu açığı kapatmanı öneririm. Onun haricinde boyunu ve kilonu bilmediğimiz için ayrıca "gramaj" olarak neler tükettiğini yazmadığın için sağlıklı yorum yapma imkanı biraz kısıtlı kalıyor.

8. eerhan34

eerhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    boyum 176 kilom 75. yedıklerımı hep goz kararı ayarlıyorum gun ıcıne boluyorum. kahvaltıda yulaf iyi fikir ama kuru kuru hıc yenmıyor zaten kahvaltıyı okula goturuyorum evden. yulafla karıstırabılecegım bırsey bulursam tuketecegım

9. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Süt ve yulafı blenderdan geçirip pratik bir şekilde bu ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Biraz da tarçın.

Dikkatimden kaçmış yağ alımınızda çok düşük bu programa göre. Yine kahvaltıya şekersiz fıstık ezmesi ve gün içine bölünmüş kuruyemiş takviyeleri iyi olacaktır sizin adınıza.

10. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Jelibon mu ? Basit şeker ihtiyacını %100 üzüm suyundan karşılamak mı ? Glikojen depolarını sen zaten antrenman sonrası yediğin bulgur ve pilavla doldurabilirsin.
    Izgara, kırmızı et mi ? Kaç kişinin her gün kırmızı et yemeye durumu var ? Konuyu açan ben whey kullanıyorum demediği taktirde antrenman sonrası direk whey ve yatmadan önce casein suyla.. casein suyla ?
    Ben bu sözünden ayran anlıyorum, çünki casein dendiği zaman aklıma direk yoğurt geliyor. Cevap yazarken bıraz açıklayıcı yazalım ki konuyu açan ve dışardan gelen misafirler de anlarsın. Ve sen beslenmeni verirken kendın hakkında hiç bilgi vermemişsin ki, yağ almasan bile gereğinden fazla karbonhidrat aldığın zaman zaaten çoğu yağa dönüşücek. Yaanı vucudundaki yağ saadece oyle tereyağ, sıvıyağdan felan gelmiyor :D
    Boy kilo ve spor geçmişi vermemişsin, yapını söylememişsin, gerçi boy kg olsa en azından yapına o kadar gerek kalmazdı. Jelibon ve antrenman sonraso glikojen gibi konuları kafandan sil derim şimdilik..

savasbaris bunu beğendi.
  11. eerhan34

eerhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yukarıda yazmıstım birdaha yazayım, boyum 176 kilom 75 yaklasık 2.5 yıldır yapıyorum bu sporu ara vermedım hıc

suan suplement olarak antreman oncesı ve sonrası 5er tane olmak uzere amino asit kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş