Beslenme Programım [diyetisyenimin yazdığı] , Calısma Sürem

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Scoobz tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    yaş ;19
    weight ;50 kg

Uzun süre spora ara verdikten sonra bu beslenme programı ile başlıyorum tekrar.

kahvaltı ; 10.00
    1 su bardağı süt
    1adet yumurta veya iki yumurta kadar peynir veya çökelek
    6dilim ekmek
    iki tatlı kaşığı bal ,recel,pekmez

kuşluk;11.00
    1porsiyon meyve
    1 ince dilim ekmek

öğle;14.00
    1kase yoğurt
    2.5 köfte kadar et , tavuk , balık
    6 yemek kaşığı pilav -makarna
    4 ince dilim ekmek

ikindi;15.00
    1porsiyon meyve
    1kase yoğurt (200ml)

16.00 -17.15 antreman -Sonrası karbonhidrat 100 gram = 300 ml süt ile birlikte
    Antreman olmadığı günler 15.00 - 19.00 arasına bir öğün daha koyup birşeyler atıştırıyorum

akşam;19.00
    öğlenin aynısı

yatarken;22.00
    1 su bardağı süt veya ensure plus
    1porsiyon meyve
    2ince dilim ekmek

[KARBONHİDRAT+ 300 ML SÜT HARİÇ GÜNLÜK 3.ooo KALORİ & 118 gram hayvansal protein , karbonhidrat değerini unuttum ]

Bunlarda spora ara verirken cektiğim son resimler;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/1-y-la-yak-n-t30374.html

İdman programım; 1saat sürüyor en fazla setler arasında 1dakikadan fazla dinlenmemeye calısıyorum saatle çalşıyorum. 4x8-10 yapmaya odaklanıyorum ve son set hep ağırlığı %20 arttırıp yapabildiğim kadar tekrar yapıyorum

ptz; omuz/biceps/triceps = 1saat

persembe ; göğüs/kanat (mide 2 hareket ) = 1saat

cumartesi; bacak / mide = 45 dakika

İstediğim şey ; 1-2 ayda 10kg almak değil yılda 10kg alabilmek yani her ay ölçü atabilmek.
    Calısma ve beslenme programım böyle bilgili hocalarımızdan öneri ve yorumlar bekliyorum.

Son düzenleme: 16 Eylül 2010
  2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    aşırı zayıfsın sağlam antreman yapıp düzgün beslenirsen neden olmasın 20 kgda alırsın beslenme programında eksik gördüğüm yer ise yağ alımı fındık,fıstık veya tam yumurta

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

İdmanlara baslayalı 1hafta oldu fakat her idmanımda salon hocam yanımdaydı; bana idmanlarımın cok iyi olduğunu, iyi yaptığımı söyledi. Daha önce yağtığım 7 ayda iyi alt yapı yapmışsın, azimlisin istersen yapabilrisin ,dedi. İdmanlarımı zaman geçsin diye değil severek yapıyorum beslenmemi yemek zorunda olduğum için değil hayat tarzımı değiştirmek için yiyorum , İnsallah bende istediğim vücuda kavuşacağım :)

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum , yağ içinde idman günü içerisinde fındık fıstık tüketmeye özen göstericem.

Son düzenleme: 17 Eylül 2010
  4. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Scoobz düşüncelerin çok güzel.Bir çok kişi gibi gelip geçici olarka bakmıyorsun.Hayatının bir parçası olarak görüyorsun artık.Buda senin başarıya ulaştıracak en büyük etken.Zaten giderek bu konularda dahada derin bilgilere sahip olacaksın böyle devam etmelisin.Başarın kesindir...

sabahki 1 yumurtanın yanın 2,3 tanede beyaz ekleyebilirsin.Ayrıca birazcık cevizde hiç fena olmaz omega açısından iyidir ;) Saygılar...

Scoobz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş