1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Berk - 24 - Ameliyat Sonrası ve Değişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve berkyanar tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar tekrardan merhabalar videolar kısmına Kazalar-Ameliyatlar ve Toparlanma Süreci > Benim Hikayem başlığı altında paylaşmıştım ama buraya da öncesi ve sonrası olarak paylaşmak istedim. Yaşadığım süreci detaylı olarak anlamak için videolar bölümünden izleyebilirsiniz. Tekrar anlatmayım.

Kısaca özetlemek gerekirse ameliyat sonrası 21 ayda postürüm inanılmaz bozuldu çok yağlandım ve inanılmaz güçsüzleştim.
    Antrenmanlarım ilk iki ay boyunca tamamen fizik tedavi amaçlıydı sadece son 1 ay biraz biraz ağırlık çalışmaya başlayabildim.
    Malum diz ve eklemlerim den ötürü, üst sıra fotoğrafları 13-17 Hazirana aittir ve yağ oranım %18 idi. Altta ki fotoğraflar ise 21 Eylül gününe aittir. Yağ oranım %9,7. Askere gideceğim için hacime yönelik çalışma yapmadım. Hem zaten istesem de sağlık durumum el vermezdi. Hem de malum orada beslenme ve spor nasıl olacak bilinmez. Sürecim tamamen sağlık ve fizik tedaviye yönelikti. Bunu göz önüne alarak yorumlarsanız sevinirim. Umarım beğenirsiniz.

3 Ay %16,6 - %9,7.jpg

bdyc22, alvel, 3gzotik ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. 3gzotik

3gzotik Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gelişimin 3 aya göre bence güzel azmin baya övgü hak ediyor bacağından sorun yaşayıp 75 kg ile squat :D deli cesareti birazcık inşallah 2017 deki hedefine ulaşırsın çalışma programın vs nasıldı paylaşırsan ben gibi arkadaşlarda faydalanır :)

berkyanar bunu beğendi.
  3. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    Çok teşekkür ederim yorum için :)

Benim eklemler ve vücut ilk başta çok sıkıntı çıkaracağı için hep çift antrenman üzerinden çalıştım.
    Her sabah cardio akşamları da fizik tedavi programıma yazdığım hareketler.

İlk 1 ay 15 - 20 dakika anca koşabildim ve hız olarak genelde 7km cıvarındaydı üzerine 150 200 tekrar karın egzersizlerim vardı rutin onları yaptım.(üst-orta-alt karın içerikli en basit egzersizler)
    Bunun dışında bir akşam omuz için en hafif lastik kırmızı renkli ve 1 kg dumbell ile çalıştım. 7 hareketten oluşan tamamen tedavi hareketleri. Ertesi günde ise bacak için aynı formda bir egzersiz dizisi çıkarmıştım onu yaptım.

İkinci ay 25-30 dakika cardio yaptım yine ağrı eşiğimin yettiği kadar hız olarak biraz daha güçlendiğim ve aerobik kapasite geliştiği için 8-9km ara ara 10km ile koştum. Karın rutinini 250 tekrarlara çıkardım. Sol omzum tamamen iyileşme gösterdi bu süreçte ve sağ omuz ağrısı hafifledi o yüzden adaptasyon tarzı tüm kas bölgelerinin en temel makinalarından 2*15 olarak çalıştım her gün.

Üçüncü aylık ve halen yaptığım programda ise 35 dakikalık ve tempom 10 - 11 km hızlarda 35 dakikada 7,35km koşuyorum. Son 1 hafta performansım bu şekilde. Ve eklem yükümü hafifletmek için her gün tek bölge ağırlık her bölge için 4 yada 5 hareketten 3*12 yada 4*12 biraz daha kuvvete dayalı bir çalışma sistemine girdim.

Bunların dışında her gün stretchin esneme ve germe antrenmanı yapıyorum yaklaşık hem sabah hem akşam toplam 20 dakika kadar.

Esas değişimi sağlayan bende beslenme oldu. Günde 6 öğünden düzenli bir beslenme programı uyguladım kendime. Ki zaten bence her antrenman modelinin en önemli faktörü beslenmedir. Onsuz hiç bir şey olmuyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir

3gzotik bunu beğendi.
  4. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kadar kazayi nerde gecirdin yahu ? Bu arada tebrikler geri donusler her zaman zordur zoru basarmissiniz

berkyanar bunu beğendi.
  5. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    12 Kaza 2008 ve 2012 arasında gerçekleşti. Üniversiteye geçmem ve çalışmaya başlamamla birlikte spor yaşantımı arttırmıştım. Zaten öncesinde 9 yaşımdan 18 yaşıma kadar atletizm ve futbollda milli takım düzeyinde sporcuydum. Spor sakatlanmaları falan derken extreme sporlara geçiş yaptım. Çocukluğumdan beri adrenalin bağımlısıyım :) Yolda yürürken bile rahat duramayan bir insanım. Dolayısıyla kaza ve risk oranı yüksek yaşantıya sahibim.

Teşekkür ederim yorum için :)

Sayfayı Paylaş