Benim için en iyi supplement kombinasyonu nasıldır?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve alii93 tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    6ay boyunca takviyesiz fitness+body yaptım.(ilk 3ay 25kg zayıfladım) En az 5 sene boyunca da yapacağım.

Amacım kilo almadan vücudumda yağ oranını azaltıp kas kütlesini artırmak yani şuan 68kiloyum en fazla 70kg olup kas oranını artırmak istiyorum

Şimdilerde vücudum daha ileri gitmiyor birşeylerin eksik olduğu hissediyorum.Salondaki antranör artık takviye almam gerektiğini önerdi.

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Bana supplement olarak ne önerirsiniz?
    öncellikle benim için aminoasit mi protein tozu mu daha faydalı olur ? l-carnitine almama gerek var mı?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Protein tozu al simdilik. Tabi beslenmen ne durumda birazda ona bakar. Bence cok iyi besleniyor ve gerekli proteini-aminoyu aliyorsan, protein tozuna ihtiyac yok. Ole bir durumda da creatine al derim.

3. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    Yiyeceklerden yeterince protein alıyorsan, yeterince aminoasit de alıyorsun demektir..

Aminoasit alacaksanda içinde extra bcaa olanlardan seç.

Böylece antreman sonrası kasların için en iyi recovery'i sağlamış olursun.

F/P olarak Gaspari aminomax 8000 önerilir denyip memnun kalmışlığım vardır.

Preworkout alacaksan kesinlikle benim kişisel tavsiyemdir araştırıp alabilirsin ama içinde

DMAA (dimethylamylamine) içeren jack3d yada hemorage tarzı güçlü preworkoutları öneririm.

Dozu abartmamak gerek tabii...

Son düzenleme: 3 Ekim 2012
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Jack3d yasaklandi ve yeni iceriginde DMAA yok muhakkak biliyorsundur.Kastin eskilerden toplamak ise acik arttirma sitelerinde fiyat arttirdi herkes :( ayrica ilk supplement kullaniminda NOX urunlerine gerek yok, mono creatine urunleri ile vucut alistirilmali bence oncelikle

5. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    düşüncelerinize saygı duyarım ama ben özellikle 5 aydır bu sporla uğraşan

birine nox ürünü önermekte sakınca görmüyorum

6. brhmcr

brhmcr Guest

Noxlarin uzerinde yazanlarin dogru oldugunu savunmasamda cogunda 21 yas siniri ve ileri duzey sporcular oldugu icin yaziyor, tabi ki baslarina bela almamak icin bunlari yaziyorlar.Ancak sahsi kanaatim bu tur sentetik maddelere vucud alismamis bir kisinin beta alanine kreatine kafein gibi agir karisimlara hazir olmayabilirler. Benim tavsiyem en az 6 ay saglam spor yapip beslenip vucudun direnci gorulmeli ardindan da teka hammaddeden olusan kompleks olmayan urunler ile beslenme desteklenmeli ( orn. mono creatine)
    Kalp bobrek karacigerde bilmedigimiz bir sikintimiz varsa bence agir proteinli beslenme ortaya cikaracaktir ardindan diger maddelere direnc arttiktan sonra nox kullanilmalidir.Aksi takdirde daha vucudunu tanimayan bir genc kardesimiz yavas doz artimi (noxlar icin onerilen) yerine 2 doz cakar idmana gider, kalp ritminin verdigi gazla asilir allah korusun mefta olur. Sahsen soyluyorum ilk noxumu cok saglam 10 ay idman ve beslenme +creatine whey kullanimindan sonra basladim.

7. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Pre workout, Nox konusu kafa karistirmis olabilir. Bence su asamada ihtiyacta yok zaten. Yag orani %19 olan biri en fazla termojenik yag yakici tavsiye edilir ki bence onun icin de erken.

Tek ihtiyac olan, multivitamin, kaliteli balikyagi, whey protein ve bcaa yeterli.
    3 ay sonra supplementleri degistirirsiniz yada bir termojenik yag yakici eklersiniz.

8. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    diyetim zaten protein ağırlıklı fakat artık midem bulanıyor. et,balık,tavuk,süt ürünleri... falan fakat yeterli gelmiyor değişiklik yapmak istiyorum.

"termojenik yag yakici" ve "nox ürünleri"ne baktımda şimdilik onlardan almıyacağım onları eledim.

protein tozu mu? aminoasit mi almalıyım?

Gaspari aminomax 8000'yi bende gördüm bunu alınca extra bcaaya gerek var mı?
    http://******/gaspari-nutrition/aminomax-8000/348.html

bu arada çok (gerçek)kahve içiyorum kafein miktarı gelişmemde bir etkisi var mı?

Sayfayı Paylaş