Ben,yağ we dietim :)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 13 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    mrb..sıteye daha yenı kayıt oldum.olmuskende bı baslık acayım dedım.uzun zamandır spor yapıyorum.sadece bb deıl.ama son 4 5 aydır programlı bı sekılde bb yapıyorum.1.87 boyum we 83 cıwarı bı kılom war.we bugun dıete baslamaya karar werdım.cok az yag war wucudumda.8 kılo yag atmayı dusunuyorum.ama cok su ıctıgım ıcın wucudumda cok su oldugunu we derımın de kalın oldugunu dusunuyorum.yanı 8 kılo yag olmıyabılır wucudumda.we sızce 1.87 boyundakı bır ınsanın 75 kılo olması cok sıska olması demek mıdır ? son olarak dietimi yazarak , yorumlarını beklıyorum..

:arrow: Sabah : 6 yumurta beyazı , 4 kaşık yulaf ezmesi ,üzerine 15 gr bal we 500 ml yağsız süt.

Öğlen : 45 gr karbonhidrat degerınde pirinç lapası

2 saat sonra : 45 gr degerınde protein

2 saat sonra : az yağlı peynir.(45 gr proteine eş değer)

2 saat sonra : whey protein ( ama düşünmüyorum )

herkese sewgıler ..

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ağır bir diyet gibi geldi, gerçi protein ağırlıklı yaparak kas kaybını azaltmayı düşünmüşsün yinede ağır, mesela beyaz peynirin yanına bolca salata ekleyebilirsin, salataya tuz atmayıp peynirden dengeleyebilirsin, whey proteinden 2 saat sonra tekrar salata veya hafif bir sebze yemeği, ondan 1,5-2 saat sonrada büyük bir bardak yağsız süt ilave ederek dieti hafifleştirip hayatı daha yaşanır hale getirmen bence daha doğru olur, hem kas gelişimini geriletmemiş olursun, whey proteini de antrenmandan hemen sonraya denk getirmen daha iyi hatta antrenmandan 1-1,5 saat önce bir porsyon daha karbonhidrat alımı gerek, bol su içmen vücutta su tutacağı anlamına gelmez, vücutta ne kadar su tutulduğu aldığın tuza göre değişir o yüzden tuzu da günlük bir çay kaşığı civarında sınırlandırman fazlasıyla yeter ve bilakis su yağ yakımı demektir, ilaveten bir müddet b ve c vitamini kombinasyonu bir vitamin kullanıp aynen bol su içerek devam etmeni öneririm, ayrıca yaşınıda belirtseydin iyi olurdu.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    amaç ne ölüm diyeti yada açlık grevi mi? he eğer öyleyse doğru yoldasın! centaur un söylediklerini dikkate al ayrıca karbohidrat alımını en baştan gözden geçirmelisin kahvaltıda ve ondan sonraki öğünde aldığın karbohidrat bile çok çok az... kısacası beslenme programın çok kötü ve yanlış...

4. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    bunu profesyonel ( ama bıraz psıkopattır :) bodycı bı abım yazdı.ayrıca salonu war ankara'da.o daha oncelerı cok ıyı defınısyona gırmıs bırıdır.dırek yag yakımı ıcın ıdeal gelmıstı bana.cok agır bı dıet gıbı gelmedı acıkcası.ama dedıklerınızı dıkkate alıcam.ayrıca yasım 20 arkadaslar.

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bak;eğer yarışmalara falan katılacam demiyorsan bu diyet yanlış.Ben de fazla olmadı,diyete başladım.İlk günlerde senin diyetin gibi oldukça abartmıştım diyeti ama antremanlarımdaki verim düştü,çok kötü hissettim kendimi.Diyetinde makul seviyelerde yağ,bol bol su ve meyve-sebze tüketmelisin.Ama tabiki ilk diyetim ve acemiliğim,bunlar olcaktı elbette,şu an diyetim çok iyi gidiyo.

Sabah:Yarım yağlı süt+whey protein(20-30 gr) yanında yulaf ezmesi yada uno geleneksel esmer ekmek+2 yumurta (tam)

Kuşluk:Herhangi bi yaz meyvesi,muz olursa çok abartma ama diğerlerini istediğin kadar yiyebilirsin.

Öğlen:Ev yemeği (fazla yağlı olmasın) yanında geleneksel esmer ekmek

İkindi:Sade tuzsuz galeta 2-3 tane ya da yulaf ezmesi

1 saat sonra antreman

Antremandan sonra ya da off gün akşam yemeği:Basit şekerli herhangi bi gıda(1 tane snickers ya da bi miktar bal-keyfine kalmış)süt+whey protein(10-15 gr) ondan 1 saat sonra 1 porsiyon et yanında yine esmer ekmek

Yatana kadar meyve-sebze-su-yarım yağlı süt.

Buna benzer bi diyet programı uyguluyorum.Sonuçlarından oldukça memnunum,hazirana kadar uygulamayı düşünüyorum.Ne kadar yavaş ve sağlıklı kilo verirsen o kadar sağlıklı olur.Basit şeker,yağ ve tuzu tamamen kesme,asgari düzeyde tüket,çünkü makul düzeylerde bunlara da ihtiyacın var ;)

Sonrasında

6. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    85 kıloda bı ınsanın gunde en az ( yanı yag aldırmıcak we derıyı fazla kalınlastırmıcak ) ne kadar alması gerekır .. belkı de bıraz yanlıs dedıgınız gıbı.aslında zeytınyagı almayı dusunuyorum.yukarıdakı arkadasların dedıgı gıbı bıraz tuzda..bılgılendırırsenız sewınırım.

Sayfayı Paylaş