Belirli Hedefler

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve GeceGezeR tarafından 9 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GeceGezeR

GeceGezeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,
    Foruma yeni üye oldum. Daha sağlıklı yaşayabilmek için spor şart. Boyum 1.80 ve Kilom 72 . Sırtımda duruş bozlukluğundan dolayı hafif bir kamburlaşma var. Doktorlar bu durumu spor ile düzeltebileceğimi söyledi . Yaşadığım yerde çok spor imkanı yok. Şuanlık haftada 2 saat bir yüzme kursuna yazılacağım ama üniversite okuduğum şehirde daha çok imkanım olacak bunun için . Ben milli sporcu falan olmak istemiyorum istediğim tek şey kas hastalıklarından kurtulmak ve daha zinde bir vücuda sahip olmak. Yurtta kaldığımdan dolayı sürekli karbonhidratlı besleniyorum. Bu yüzden kilo aldım (yaklaşık 6 kilo). Bunun öncesinde hep düz bir vücuda sahip olduğumdan hafif bir göbek çıkması rahatsız etti tabi . Daha öncesinde 4 aylık bir vücut geliştirme geçmişim var. 4 Ayda bir şey olmaz biliyorum ama vücut tam şekillenmeye başladığı zaman bırakmıştım.

Herkes gibi bende güzel görünmek isterim tabi ve vücut ölçülerim bu duruma uygun gibi duruyor. Vücut geliştirme iyi bir antrenör ile yapılması gerek. Burada öyle bir imkan yok. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ve vücut geliştirme ve yüzme aynı anda yapılabilir mi ?
    Teşekkürler. İyi forumlar !

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Vg ile yuzmeyi ayni anda yapabilirsin yalniz ekstra kalori alman gerekir. Bahsettigin postur problemine kifoz deniyor , sirtindaki kaslari ( arka omuz da dahil ) gelistirmen , on taraftaki kaslari ( gogus ve on omuz ) esnetmen gerekecek. Yuzme cok daha uygun o sorunu cozmen icin zira vucut gelistirmede genelde ondeki kaslara abanip arkayi ayni siddette calismiyorlar bu da posturunu iyice bozabilir.

Sayfayı Paylaş