Bel Fıtığı Başlangıcı teşhisi konuldu bilgi sahibi olanlar bir yardım edebilir mi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Helldorad0 tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    evet arkadaşlar, iki yıldır devam ediyorum bu sporu yapmaya ve yaklaşık 2 hafta önce bel fıtığı başlangıcı teşhisi kondu. doktor fıtığın var, ama cerrahi müdahale gerektirecek bir şey değil beline dikkat edersen bir sıkıntı olmaz, bel ağrıların bikaç haftaya geçer, geçtikten sonra sporuna devam edebilirsin dedi. ( vücut geliştirme yaptığımı özellikle belirttim ) şimdi buna rağmen şüphelerim var, özellikle deadlift ve neredeyse tüm omuz hareketlerinde ister istemez omurgaya bir baskı oluşuyor. squat da aslında bunların arasında. bel fıtığı çekmiş ve sporuna devam etmiş arkadaşlardan bilgi istiyorum. kemer alsam işime yarar mı? yoksa daha mı kötü olurum devam edersem? sadece dikkatli şekilde üst vücut çalışarak da gelişemeyeceğimi biliyorum. ağırlıksız şekilde, vücut ağırlığıyla bacak hareketlerine devam etsem yeteri faydayı sağlamayacağını da biliyorum. ne yapmalıyım?

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    formunu kontrol etmelisin.

3. my_leon

my_leon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bendede bel fıtıgı başlangıcı var doktora fitness la ugrasıyorum dedim.hayatına devam et antrmanından önce iyice ısın ve sporunu yap dedi bukadarmı hocam dedim gülerek takmaa hayatını yaşa belin yeterimadar güçlü zaten dedi 27 yasındayım 180 boy kilo 80 zorlamadan belde yırtık bile var ama dikkat et ilk başlarda bende korktum baya hemde ama alışıyor insan agırlıgın altına girdigimiz agrılar daha fazla bence iletişime geçebilirsin beklerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Helldorad0 bunu beğendi.
  4. Kalender#56

Kalender#56 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin, Turkey
    Benim fitiğimda baslangic duzeyideyken doktor banada aynisini demisti takma kafana onemsiz demisti.Önemsemedigim ve takmadigim dikkat etmedigim icin fitigim disari tasti ve bacagimda gucsuzluk incelme basladi. Sonunda ameliyat olmak zorun kaldim. Spor hayatim yarida kaldi ve hayat resmen zindan oldu yaptigim ve aşık oldugum sporu. hayatim boyunca birdaha yapamacagimi ogrendikten ve tecrube ettikten sonra hersey cok kotu oldu benim icin bunun nasil bir cokus olsugunu tahmin bile edemezsiniz. Gecen sene temmuz ayinda ameliyat oldum. Bacagimdaki uyusma hic gecmedi. Ama cok sukur artik yuruyebiliyorum ameliyattan once topalliyordum.Yani suanda ne fitness nede sevdigim sporu yapabiliyorum. Tavsiyem kesinlikle onemseyin ve dikkate alin bu rahatsizligi. 1 doktkra inanmayin kesinlikle 3-4 doktor gezin. En önemliside sporcu doktorlarina gidin diger doktorlar sizi anlayamaz asla. Cunku ya hic spor yapmamislar yada hic sporcu tedavi etmemislerdir.

Helldorad0 bunu beğendi.
  5. ÇTN

ÇTN Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim bende bel fıtığıdan ameliyat oldum 6 sene vücut geliştirme yaptım spor salonu arkadaşımındı ve herşey müthişti salonu istediğim zaman ücretsiz kullanıyordum ancak ters bi hareketten fıtık oldum umursamadım ilk başlarda salonumuzda bir kişide vardı o yapabiliyordu ama ağır çalışmalara devam edince iş kötüye gitti tam 1 sene oldu ameliyat olalı ve sporu bırakmak zorunda olduğum için neredeyse ağlayacaktım çok zoruma gitti arkadaşlarla beraber ömür boyu yapmanın hayalini kurardık dünya başıma yıkıldı sana tavsiyem bele yük bindirmeyen zorlamayan hareketlere girmen ama aynı zamanda beli güçlendirmek için çalışman bu tavsiyemi dikkate al inşallah ilerlemez ama hayat boyuda bundan kurtulamazsın haberin olsun

Helldorad0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş