Bel bölgesi dert!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Kafein tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar;

Boyum 1.78 - 1.80 civarı.. Bundan 1 ay önce kilom 81 idi çok hafif göbeğim vardı, ama bel bölgesinde çok yağlanma var.. Ordaki yağları el ile çok rahat sıkabiliyorum (anlatmak açısından :) ) ..

Neyse 1 ay boyunca, 30 günün 24 günü vg ve kardio yaptım..

Her gün değişik hareketlerle karın çalışıyorum..

Ama ondan öteye 30 dakika koşu bandı ( 25 dakikası koşu 5 dakikası yürüyüş ) yapıyorum.

Günde 30 dakika, 3.75 kilometre, 275 kaloriden

1 ay sonunda.. 90 kilometre koştum, 6600 kalori yaktım. Buraya kadar sorun yok severek gidiyorum ve hiçbir zorlanma çekmiyorum..

Beslenmem gelince çok dikkat ediyorum. Kesinlike 1 aydır yağlı birşey ağzıma koymadım..

Sabahları: 4 Yumurta beyazı + 1 Tost
    Öğlen: Tavuk ( veya protein tarzı başka bir şey )
    Akşam: Tonbalıklı salata falan..

bunları yiyorum ara öğünlerdede yoğurt meyva falan var tabii..
    Süt ve yoğurtlar ve yediğim herşey light ve en yağsız olanlardan.

Sonuç olarak 1 ay geçti ve ben 80-81 kilodan, 76'ya düştüm..
    Göbeğim biraz eridi (fazla yoktu) ama hala biraz yağ var ama gelişmenin farkındayım..

Yalnız bu bel bölgesi beni öldürecek 5 kilo vermem rağmen orda 1 gram bile azalma yok.. İşin kötüsü ben kilo vermek istemiyorum vucudum küçüldü ve vg'den yeterince verim alamıyorum bu şekilde.. Ama koşu bandını kesersemde yağ yakamıcam..

Koşu bandında 30 dakika her dakika ( 0.2 ) arttırarak 10.0 speed'e kdr çıkıyorum sonra her 30 saniyede ( 0.2 ) azaltıyorum.. BU makinedean makinaya farkediyor söylememin sebebi sütekli hafif arttırmalarla tempolu koşuyorum ve hafif azaltıyorum en sonda..

Şimdi siz yağ yakımı için 3 dakika koş sonra 1 dakika yürü.. Sonra yine depar sonra yine yürü ( bu yönetimi duymuştum ) bunumu önerirsiniz.. Yoksa hiç koşma direk 30 dk yürümi dersiniz..

Nasıl daha iyi yağ yakarım ve özellikle bel bölgesinden.. Kilo vermeden yağ yakmak istiyorum :( Eğer bu tempoyu sürdürürsem 1-2 ay daha 72 kiloya falan düşücem sonra vg'deki tempoyu arttırınca kilo almam gerekicek bir ton tekrar..

Yazı uzadı kısaca önerilerinizi bekliyorum.. Neden 5 kilo vermeme ve düzenli bir besin takviyesi uygulamama rağmen bel bölgesindeki yağlardan kurtulamıyorum?

Supplement protein tozu kullanıyorum vg için.. Yağ yakmak için herhangi birşey yok..

Saygılar...

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kafein bunu beğendi.
  3. v.n

v.n Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Moskova
    programinda ara ogun olarak yumurta,lor,et,tavuk vs. bunlari temin edemedigin zamanlarda whey protein tuket.2-3 saatte bir bu sekilde ara ogunler yap ki metabolizman yavaslamasin.

bende 81 kilodan 71-72lere dustum ama su anda o kadar kucuk gozukmuyorum. bunun sirri da cok siki agirlik antrenmani cikartmamdi. gobegi ve bel bolgesini eritinceye kadar o kuculmeyi goze alman lazim. sadece kardiyo ile zayiflamaya calisirsan kaslarini da yakarsin.Agirlik calismasina da onem ver bence.

Forumda bir suru faydali baslik var..onlari da bir oku ayrica

4. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık zaten haftanın 5 günü yapıyorum ciddi bir şekilde kardio'nun yanında.. Ölçülerimde bir küçülme yok zaten ama öle gözle görülür gelişmede yok, bu normal zaten hem 1 ay oldu hem sıkı kardio yapıorum..

Sonuç olarak ben bu bel bölgesini kilo vermeden eritemezmiyim..?

Saol bonatschi inceliceğim şimdi..

5. v.n

v.n Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Moskova
    baslikta vucudum kuculdu yazmissin...

bonatschi aciklamis zaten olay genetikle alakali...uzun vadeli olarak dusunursen uygun beslenme programiyla bugunki kilonda yagsiz bir adam olabilirsin...

6. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 16 yaşındayım boy 1.62 kilo 81 herkez göbeğim var diyo benimde var ama okadar yok kalıplı bi vücudum var ondan olsa gerek demekki iyi proteinle büyümüşüm:p 1 hafta oldu bb ye başlıyalı 1.5 kilo yağdan gitti şimdide protein için diyet programı alıcam bacak çalışması yaptırmıyolar bana bacaklar fazla gelişmiş diye inceltmeye çalışıyolar:D ehu

7. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağlardan kurtulmak ama kilo almak istiyosan yağlı hamurlu işlerden uzak dur proteinli besinler tüket ballı süt muzlu süt yumurtanın beyazı gibi hocana söylersen o sana güzel bir diyet programı vericektir;)

Sayfayı Paylaş