Bel Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve security tarafından 8 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yani salonda crunch yok???
    crunch yapmak için alete ihtiyacın yokki
    düz bi yere yatıp yapabilirsin.

2. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yatıcak düz bi yer yok salonda :p şaka bi yana .. abi, crunch derken crunch makineyi kast ettim.. amacım karın kaslarını zorlıyacak ama bele baskı yapmıyacak bi hareket bulabilmek

3. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    arkadaslar benımde belımde sorun vardı daha once yazmıstım doktora o kadar soledım mr fılmı cektırelım dedım ıstemez dedı gecıstırdı ve baska doktora gıttım ultrason cekelım dedı ve agrı ortaya cıktı böbreklerımde tas varmıs ve agrı bel kısmına vuruyormus aman dıkkat edelım arkadaslar

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    eskı bır mesaj olmasına ragmen bende bır kac sey soylemek ısterım.

bırıncısı klasık doktora gıt - egıtım sart gıbı bı sey bu

ıkıncısı doktora da gıtsen sana verecegı temel bel kaslarını guclendırme hareketı supermen hareketıdır, yere yuzustu yatarsın kolları ılerı uzatırsın ve aynı anda hem bacakları hem kolları yukarı kaldırırsın, bu sekılde hafıften zora prensıbı geregınce kendıne bır kac aylık sure tanımalısın, ılk bır-ıkı ayını sadece bu supermen hareketı ıle gecır ve bu hareketı haftada 4-5 gun yap.Daha sonra bellı bır guclenme olusunca ılk olarak ters mekık yapmalısın, ters mekıktede en onemlı nokta en tepe noktada sıkıstırma kesınlıkle yapmaman gerekır, ne kadar formda olursan ol sıcak vucutla ustte sıkıstırarak yaparsan hayatının en mukemmel formunu yakaladıgın donemde bır anda halk tabırı ıle sınır sıkısması dedıgımız olay olabılır- ben yasadım- ters mekıkte en asagı kadar ınınce omurganda yercekımının etkısı ıle aralar acılıyor ve sonra anıden yukarda sıkıstırınca tehlıke cok buyuk.

deadlıft bel agrın varsa bu asamalardan sonra kendını hazır hıssedınce en son uygulaman gereken yontem, agırlık dusuk olmalı, bacakkesınlıkle hafıf kırık olmalı, butun bu asamalardan sonra saglam bır belım var dıyebılırsın.

Cozumu zamana yay acele etme, herkezın yuzlerce kılo deadlıft yapması gerekmez, kaldıkı amac saglam bel ıse kıloyu cok arttırmanın alemıde yok.

Saygılar

Pollysad ve muration bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hastahanelere kızmakta sonuna kadar haklısın ...
    aslında kabahat sürü gibi çoğalmakta değil bakımsızlıktan ve aile hekimliğinin olmayışından...halk doğan çocuğunu zor şartlarda ve hastalıklara karşı zayıf kalacak şekilde büyütüyor bunada mecbur..uygun koşullarda büyüyemeyen nesil tabiki sorunlu olacak..ee hepsi birden hasta olunca tek doktor günde 150tane hasta bakıyor tabi ışık hızında..ben omuz ağrısı için gittim fizik tedaviye muayene 15 sn falan sürdü..kazara ağırlık çalışıyorum dedim demez olaydım atladı doktor hemen "çalışma o zaman"...

benden acizane hastane tavsiyesi doktora ağırlık çalışıyorum demeyin çünkü hastalığı hemen ona bağlar ve teşhisi hemen koyar detaya inmez.(spor hekimi için farklı tabi)...ve de stress var demeyin :) zira diğer doktorlarda hastalıkları hemen ona bağlayacaklardır..

bel ağrısı bende de var çoğumuzda olduğu gibi aslında..dead lift barbell rowing squat hareketleri hyperextension tarzı ağırlıksız hareketlerle güçlerndirilmeden yapılmamalıdır bence..bel konusunda hırs yapılmaması gerektiğini insan antremanda belini kitleyince anlıyor..o konuda çok temkinli olalım diyorum..

Pollysad bunu beğendi.
  6. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Eminim bu sitede kimse çekmemiştir benim bel agrısından çektiğim kadar...

Her sabah resmen boş otobüste ayakta gidiyodum :lol: Çünkü oturdugum zaman inanılmaz bir ağrı oluyordu....

Arkadaşlar bel ağrısını yenmenin kesin yolu yüzme dir...

Bel kaslarınız inanılmayacak derece güçlendirir ve bu da ağrıyı ortadan kaldırır....

Doktora gittiğimde yüzüceksin dedi...O gunden beri aralıksız yüzüyorum...Ve bel ağrılarım inanılmayacak derece azaldı...

Bel agrısı çekenlere şiddetle tavsiye ederim...

Pollysad bunu beğendi.
  7. rechas

rechas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelıkle gecmıs olsun arkadaslar bu programıları uygularsanız bence bıraz olsun belınız duzelebılır

BEL GERME 8X20 SANIYE
    HAMSTRING GERME (DÜZ) 8X20 SANIYE
    KALÇA GERME (GLETEUS) 8X20 SANIYE
    ---------------0-------------------
    HYPREXTENTION 4X8
    LEG RAİSES 5X10
    SİDE BEND (OPLİK) 5X20
    TWİST (OTURARAK) 10DAKİKA

castorpollux bunu beğendi.
  8. aliyev

aliyev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalara bir sorum olacak. Benim bel kemigimde - yani omurgamin bele yakin bolgesinde biraz egrilik var. Ve bu sebeple zaman zaman belimde agrilar hiss ediyorum. Mekik yaparken, (push - up yaparkende). Tam olarak bb ile mesgul olmuyorum ama.. evde push up, mekik.. dovush sanatlariyla ilgileniyorum. ve yakinda daha agirlikli chalishmayi planliyordum. Ama shu bel aghrilari beni cok incitiyor.

Ne yapmami onerirsiniz? Bana sportu brak, soylemeyin :(

Teshekkurler.

Baküden

9. d3wr4n

d3wr4n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Son günlerde belim ağrıyor. Barfix yüzünden olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. 16 yaşındayım 1.75 boyundayım 59 kiloyum. Son bir yıldır evde kapı barfixinde çalışıyorum. Çalışmalarım pekde düzenli değil. Birkaç gün önce belimde hafif ağrılar oluştur ama pek önemsemedim. Daha sonra ağrılarım çoğaldı ve şuan eğilmekte oldukça zorlanıyorum. Sizce bunun barfixle bir ilgisi varmıdır. Doktora gitmelimiyim yoksa geçer mi? Lütfen yardımcı olun. Tşk..

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    d3wr4n

Başlığınızı ilgili konuyla birleştirdim.
    Ayrı ayrı başlıklarda konu dağılmasın.

saydam bunu beğendi.
  11. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Stiff leg deadlift,squat,t-bar row gibi hareketleri yaparken ve yaptıktan sonra belimde korkunç bir ağrı oluyor sizce bu hareketleri yapmamalımıyım bu hareketlere alternatif önerebilirmisiniz???

12. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    nitrik oksit eğer ki belinde ağrılara sebep oluyorsa tabi ki de yapmamalısın biliyorsun bel fıtığı kolay oluşan bir hastalık bence önce bir doktora git sorununu öğren ondan sonra alternatif hareketler öğrenirsin çünkü eğer belinde ciddi bir problem çıkarsa bu tür hareketleri hiç yapmamam gerekir

nitrik oksit bunu beğendi.
  13. tusoline

tusoline Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    İSTANBUL
    nitrik senin şu an yaşadıklarını ben 1.5 yıl önce yaşadım şiddetli ağrılar
    doktora gittiğimde emar çekildim ve belimde 2 yerde fıtık olduğunu öğrendim direk olarak ameliyat dediler fakat olmadım iğnelerle destekledim 1.5 yıl hiç ağarlık çalışması yapmadım tabi bu arada felaket yağlandım şimdilerde tekrar başladım 1 ay oldu ağrı yada sızı yok çalışamadığım dönemlerde egzersizlerle yetindim ama salon gibisi olmuyo o moda kendimi bir tek orada sokabiliyorum herşeye rağmen tekrar başladım çünkü ben bu sporu gerçekten çok seviyorum sana tavsiyem git bi doktora ve emar iste geç kalmadan bazı şeyleri zamanında müdahele et sonrası daha kötü olabilir kaş yapıyım derken göz çıkarma arkadaşım

14. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Nitrik oksit önce belini güçlendir madem ağrı var.Deadlift filan özellikle çok sakat hareket.Hyperextancion die bi alet var vardır sizin salondada büyük ihtimal ona yüklen biraz.Squatta ise pozisyonuna dikkat et.Yüksek gircem diye bele atıyor olabilrsin ağırlığı.Ayaklarınla kaldırmaya çalış.Popoyu dışarı atıyoruz nunun için :)

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    nitrik oksit

Başlığınızı ilgili konuyla birleştirdim.
    Bundan sonra başlık açmadan önce ilgili konuları aramanızı rica ederim.

saydam bunu beğendi.
  16. ebrehe1978

ebrehe1978 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başlığı ilgili gördüğümden buraya ben de bir şeyler yazmak istedim. Yaklaşık 5 ay önce başladığım vücut geliştirme sevdası, bundan 20 gün önce oturarak geriye çekiş hareketinde yaptığım hata ve beli incitmemle noktalanmış görünüyor. Ciddi düzeyde bel fıtığı çıktı MR'de. Gösterdiğim doktorlar ameliyat dedi. Ameliyat olacağım hastaneyi ve doktoru da seçtim. Ama yine de, ameliyattan tırsan ben, masaj seanslarına cerrahi müdehale öncesi son bir umutla sarıldım. Bugün 1. seans vardı, rahatlama hissettim biraz. Deneyip göreceğim, olmazsa ameliyat. Hayatım son derece kısıtlandı. Uzun mesafe yürüyemiyorum 3 haftadır. Ki yürüdüğüm bikaç metreyi de topallayarak kat ediyorum. Kimi zaman ağrıdan uyuyamadığım geceler de cabası.

Arkadaşlar dikkatli olun, özellikle yeni başlayan, benim gibi gaza gelmiş arkadaşlar. Sporla ilişkiniz benimki gibi son bulmasın...

Sağlıkla...

17. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    aynisi bana da oldu.. ameliyatsiz kurtardim.. 3 gece hastanede yattim sonra 21 gun evde hareketsiz yattim, toplam da 45 gun dinlendim... her gun zeytinyagi ile masaj, tabi yaninda turlu ilaclar kremler.. ama 65.gun spor salonuna ayagimi bastim. yine squat, dead lift fln calisiyorum ama kemeri eksik etmiyorum. her defasinda da ertesi gun yogun agrilarim oluyor. uzun sure oturunca veya uzun sure ayakta durunca bicaklar saplaniyor belime.. bu bel fitigina bir kez yakalandin mi bir daha omrun boyunca seni birakmiyor maalesef..

18. siralex_07

siralex_07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaslar benım de bı sıkayeım var bel ıle ılgılı;
    ben de yaklaşık ıkı aydır fıtness yapıyorum fakat spor yaparken fazla ısınma ımkanım olmuyordu ozellıkle twıst ve bacak ıtste cok zorlanıyordum daha sonra belımde hafıf agrılar belırmeye basladı ve 2 hafta sonra oldukca sıddetlendı ayrıca suan agrıyı belımden cok sol kalcamın uzerınde hıssedıyorum ,yururken daha dayanılmaz oluyor .
    agrının sol tarafıma vurması kotu bı durum olabılır mı bu konuda bılgısı ya da deneyımı olan bı arkadas bılgılerını paylasırsa sevınırım. sımdıden tesekkurler.

19. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    fitik zaten belden fazla baska bolgelere vuruyor, ozellikle de kalcalara.. hatta baldirlar uzerinden dizlere kadar bile inebiliyor agrisi..
    ben de genelde kalcamda (sag veya sol) hissediyorum agriyi..

sana tavsiyem, hic geciktirmeden bi rontgen cektir, al rontgeni eline git bir doktora.. rontgende disk kaymasi goruluyor fakat bel fitigi her zmn gorunmeyebiliyor. onun da tek caresi MR.

bence hemen bir norologa gorun.. ( bel fitigiyla norologlarin ilgilendigini ogrendigimde, bunun ne kdr ciddi bi hastalik oldugunu anlamistim.)

siralex_07 bunu beğendi.
  20. siralex_07

siralex_07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    cok saolasın muratıon 2 hafta once doktora gıttım bır muayene ettı once daha sonra durumumu ıyı gormus olacak kı rontgen ya da mr ıstemeden amelıyatlık bıseyım olmadıını soyledı. kas gevsetıcı ve agrı kesıcı yazdı eger agrın gecmezse fızık tedavıye gelıceksın demıstı, fakat ben ılacları bıtırdım agrı hafıfledı fakat gecmedı şimdi fizik tedaviye gidicem. inşallah kurtulurum su illetten . ayrıca haftada 3 gunde yuzmeye gıdıyorum onun da faydasını gorururmusun oyle dıyo doktor , bakalm bekleyıp gorucez :)

Sayfayı Paylaş