Bel Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve security tarafından 8 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. security

security Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iyi gunler arkadaslar
    .Benim bir sorum var.
    Mesela dun cinsel iliskide olupda bu gun spor yapdigimda
    belim cok fena ariyor.Agirlik filan kaldirdigimda zorlaniyorum.Bu agrilar tehlikelimi sizce? Boyle olmasi normalmi?

2. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    BEN İLİŞKİYE GİRDİKTEN SONRA BİLE İDMAN YAPABİLİYORUM.....
    ZAMANINDA ÇOK BEL İDMANI YAPTIM....
    BELİ GÜÇLENDİRİCİ İDMANLAR YAPMALISIN DOSTUM....
    AKSİ TAKDİRDE KALICI RAHATSIZLIĞIN DOĞABİLİR...

3. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bel ve kalça kaslarini kuvvetlendirmen lazim, sitede yetersiz de olsa bir iki resim konulmus onlara bakarsin birde munun icin ozel aletler var spor salonlarinda antrenorune sor sana gosterdin onlarda çalis good morning mi neydi birini adi unuttum ben icraata bakiyorum bu aletlerin gavurca isimleri pek bilmek onun icin soyleyebiyorum birde bir alet daha var sirtini dayayip sirtinla geriye dogru itiyorsun buda iyi belki o aletlerinin adinin ne oldugunu bilen biri yazabilir sana

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    sorunun ne oldugunu kestirmek bu sekilde biraz zor,ama benım tahmınım bel kaslarının henuz yeterince guclu olmayasından ,fazla aktıvıe halınde aşırı yorulmuş olup agrıyabilir..belini guclendirmen icin onerecegim iki egsersiz var birincisi deadlift ,ikincisi tersmekik ..ozellikle deadlift uygulanırken cok dikkat edilmesi ve yeterli bb gecmisin yoksa cok agır kılolarla calısılmaması gereken bir egsersizdir..ikisinden birini secmeni tavsiye ederim.

5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Re: Bel Agrisi

Aynı sorun bendede vardı ve hala tam 100&100 geçmiş degil bir Doktora gitmende fayda var bel egzersizi yaparken çok yavaş ve agır çalışmalısın daha sonra ısındıktan sonra hızlana bilirsin kısmi bel ağrısı olabilir.

6. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bel çok önemli vücudun merkezi.bu yüzden b.b yapanların mutlaka bel egzersizlerini ihmal etmemesi gerekiyor.bel kasların zayıf ise bu ağrıların normaldir.bu gibi durumlarda ben hiper'i öneririm beli ve kalçayı çok iyi çalıştırıyor ayrıca kendi vücut ağılığınla çalıştığın içinseni fazla zorlamaz.deatlift&good morning'i belin daha güçlendiğinde yaparsan bence daha iyi olur.ama bel antrenmanı yapıyorsan ve yinede belinde ağrı varsa bir doktora görünmelisin.hiperi miğde antrenmanına ilave edebilirsin.

7. Kamil

Kamil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    doç.dr kamil genel cerrah
    Yer:
    istanbul ama maraşlıyım.
    bu sorun bendede oluyor arkadaşlar..Cinsel ilişki sonrası değil bazen cinsel ilişki sırasında bile belime inanılmaz ağrılar girebiliyor..Tabi bu hem cinsel performansı hemde spor performansımı etkiliyor..

8. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm bel agrısı :(

slm arkadaslar benımde belle ılgılı sorunum var ıdmandan sonra eve geldm ama yere egılırken boslukta bulundum sanırım ama ıdmanda bırseyım yoktu bugun doktora gıttım kas spanzmı olmussun dedı bana ve kas gevseltıcı ılac bırde melhem verdı acaba ne kadar faydalı olur yardımcı olursanız sevınırım

9. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    Re: slm bel agrısı :(

o doktorların varya ben ;

bende belimdeki bir rahatsızlık için gittim banada kas gerilmesi demişti gel zaman git zaman igne ilaç krem en sonundan başka bir doktora gittim adam bir rontgen çektirdi bil bakalım ne oldu belfıtıgı(omurlar arasındaki diskin zedelenmesi) doktorun dediği iyikide spor yapmışsın yoksa ayakta duramazdın bel kasların güçlu olmasından suan rahatsın (sorunda spordan olmadı işyerinde çalışmadan oldu)uzun lafın kısası 7-8 ay ugraştım düzelttik ama inan bu spora sıfırdan başladım agırlık kaldırmak yok sopa çevirme esneme gerilme toplam tedavi 1 - 1,5 seneyi buldu halende ters bir harekette buradayım diyor doktor sen benden daha iyi bilirsin ne yapcagını git cimlastiğe devam et demişti kilo aldık yalandık bilmem ne suan ayarı kaçtı işte eskisi gibide agır çalışmayı gözüm kesmiyor

mesajıma gelince:AMAN BELİNİZE DİKKAT HAYATI ZEHİR EDİYOR

ahmetaggun ve castorpollux bunu beğendi.
  10. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Re: slm bel agrısı :(

Arkadaşım bana da aynııs oldu...

Sırtım da body den sonra bir ağrı ortaya çıkıyodu...Doktora gittim aynı sana dediği gibi kas spazmı dedi ve kas gevşetici ilaç verdi,geçer dedi 2-3 gun içinde....

Ama 1 hafta aynı ağrılar devam etti başka bir doktora gittim dedi bir mr çekelim...

Mr çektik ve omurganın yamuk oldugu ve bu sebeple sinirlere baskı yaparak ağrı ortaya çıkardığı tesbit edildi...

Bunun sonucunda body'i bırakıp tedavi amaçlı yuzmeye başladım...

O yuzden sana derimki eğer devam ederse ağrılar kesinlikle mr çektir...

11. surveyor72

surveyor72 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bel ağrısına çok dikkat. ara sıra tutulup kas gevşetici ile işi çözüyordum. Bacakta falan ağrı veya herhangi bir refleks kaybı olmadığından doktorlar fıtıktan şüphelenmedi. Ancak ben içim rahat etsin diye MR çektirdim. Bana sağlamsın diyen doktor MR ı görünce fıtığın ameliyatlık dedi. :eek:

Mesaj: Bel ağrısını önemseyin. Derhal MR çektirip kendinizi sağlama alın. İşin sonu cinsel güç kaybı, kısmı felç. Aman dikkat.

ahmetaggun bunu beğendi.
  12. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    benim belimde agri degilde bir iki kez, egilip kalkarken bicak saplanir gibi bi aci oldu. konu hakkinda bilgisi olan varmi?

13. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    ladasamara konu hakkında bilgisi olan değilde ,bel ağrısı olan varrr ;) bende bi tek bende var zannediyordum,yaklaşık 3 hafta önce belimde(spinal erector) kasılmalar basladı,özellikle sırt antremanlarından sonra,daha sonra kasılmanın siddeti gün gectikçe arttı,bir gün yine idmanda yerden dumbellı alırken(biraz kontolsüz ve hızlı) tutuldum kalldım,belim öyle bir kasıldıki tarif edemem,nefes almakta cok zorlandım,her nefes alısımda belim dahada siddetli kasıldı,hiç bisekilde egilemiordum ,yatamıordum,hemen kas gevsetici ve agrı kesici iğne vuruldum,akşama dogru kasılmanın şiddeti azaldı,3 gün sonrada antremanlara baslayabildim,ama aradan 3 hafta gecmesine rağmen hala barrowing,deadlift,squat(özellile bar rowing) hareketlerini icra ettikten sonra,ki kasılmadan dolayı tam verimli calışamıyorum, kasılmalar oluyor ve gün içinde devam ediyor.......arkadaşlar gercekten merak ediyorum daha önce başına boyle bir olay gelen varmı,yada bu konu hakkında bilgisi olan,cevremdeki insanların yorumları kas spazmı olduğu yönünde ,eger oyleyse bile bu kadar uzun sürmesi normalmi :?:

14. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Barış benim başıma böyle bir olay gelmişti yaklaşık iki sene kadar önce fakat başıma gelmesinin sebebi hareketsizlikti . Eğildiğimde olmuştu .Eve zor gelebildim hatta belim öyle bir tutulmuştu ki merdiveni bile doğru dürüst çıkamamıştım nefes alamıyordum ;üstümü bile yarım saatte değiştirebildim . 1-2 gün biraz uzan fakat fazla abartma .Uzandıktan sonra kalk biraz yürü .Yürürken ilk başta biraz zorlanıyorsun fakat daha sonra ağrılar geçmeye başlıyor .Heralde alışık olmadığın ters bir hareket yaptın farkında olmadan .

15. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Dostum yukarda da yazdıgım gibi benimde sırtımda sorun vardı...

Ve gittiğim ikinci doktor bana aynen şunu demişti;

Eğer sırt veya bel ağrısına kas spazmı teşhisi koyulursa ve bu teşhis 1 haftada geçmez ise %90 altında başka bir şeylerde vardır...

Belki seninki gerçekten kas spazmı dır ama geçmiyorsa mutlaka bir doktora gorun derim ben...

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    pilates yapmanı oneririm

17. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    aman deyim beyler
    çok dikkatli olun
    ağır şeyler kaldırırken bacaklarınızı kırın
    ağırlığa asılmaktansa tartarak kaldırın

türkiyede adettendir
    herkes birbirine doktora git der ama kimse kendisi gitmez
    haksız da sayılmayız
    bu kadar it sürüsü gibi ürediği için milletimiz
    hastahaneler de bize insan değil it kadar değer veriyor.

Pollysad bunu beğendi.
  18. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, antremanlarmıı etkileyecek ciddiyette bir olay olmasından endişe duyuyorum...umarım sadece spazmdır..

19. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    baris aynı şey banada oldu. deadlift ve bel antremanlarını biraz abarttım sonra öyle ağrılar saplanmaya basladı ki eğilemez nefes alamaz oldum bench press e yattığımda belim yüzünden kıvranıyordum belimi bi türlü adma gibi bench e yaslayamıyordum. tabi ben doktora gitmedim biraz daha bekleyp öyle gideyim dedim bel antremanlarına ara verdim bele yüklenmedim hiç 1-2haftada geçti.fakat sonra korkumdan 2 hafta daha bele yüklenmedim :D şimdi bel çalışıyorum

TuGhAn bunu beğendi.
  20. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    benim sorunum belin alt kısmında kuyruk sokumuna yakın bi yerde mekik çekerken dayanılmaz bi ağrı oluşuyo.. sırt ve kanat çalışırken herhangi bi problem olmuyo sadece mekik çekemiyorum.belim ince, yağ oranım düşük.. karın kaslarımı güçlendirmek için üzerime 10 kg alarak eğik sehpada çalışıyodum bir ay kadar böyle çalıştım karın kaslarım inanılmaz belirginleşti ama belimdede bu sorun oluştu

salonumuzda crunch yok acaba miğde kaslarını güçlendiricek bele baskı uygulamıycak bildiğiniz hareket varmı?

Sayfayı Paylaş