bcaa mı? hardline 2000 mi? 3000 mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve thranduil tarafından 7 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba...
    forumda epey arastırdım ama net yanıt bulamadım açıkçası...

ben yaklasık 2 yıldır vücut geliştirme yapıorum son 7-8 aydır da form koruma amaçlı çalışıyorum... kilom 80 boyum 1.82 ... yag oranım da gayet düşük.. son zamanlarda şunu farkettim: (kendi adıma konusuorm) form korumak , bulk bi şekilde ölçü almaktan daha zor..çünkü çok kolay kilo veriyorm istemsiz bi şekilde.( metabolizmam hızlı sanırım aynı şekilde kilo almam da zor çünkü..)..

sorum şu: yaklasık aynı kiloda kalıp biraz daha ölçü almak istiyorum ve bu amaçla supplement kullanmak istiyorumm.. bana kilo almak istemiosan protein tozu yerine aminoasit almam tavsiye edildi, özellikle bcaa türü... epeydir arastırıyorum hardline nın aminoları hem hesaplı hem de kaliteli.. yalnız hangisni alacagıma karar veremedim bi türlü bcaa mı 2000 mi 3000 mi? bu konuda görüşlerinizi bekliorm...

herkese kolay gelsinn

2. barkot

barkot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu alıosan bcaa olabilir. 2 si güzel kombine olur.almıosan ise, amino 2000 al derim ben..

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    proteın tozunun kilo aldırdıgı nereden çıktı?hem metabolizmam hızlı diyorsun,hem amaca yonelık antrenman yapıyorsun.ozaman proteın tozundan korkmana gerek yok.tam tersine bu düşüşü en iyi engelleyecek araç o.

4. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    barkot , protein tozu dahil hiçbir supplement kullanmıorm , daha önce de kullanmadım..

ben dogal yollardan beslenme taraftarıydım fakat baktım her zaman vaktim olmuo özellikle antrenman sonrası hızlı protein takviyesi ve sabah kalktıgımda katabolik etkiyi durduracak protein takviyesi....

bi de protein tozu biraz pahalı gibi gelio bana :D.. amino alsam 300 tablet beni daha fazla idare eder sanki ...
    amino 2000 istedigimi vermez mi bana yani?

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    amınolar tam tersıne daha pahalıya gelir.hesabı kolay.bir olcek proteın tozundan ortalama 24-26 gram proteın elde edersın.bunu amınodan karşılamaya kalktıgında o 300 tablet 10-15 gunde uçar gider.öyle 2-3 tabet yutarak engellenecek bir katabol süreç yok henüz.

6. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    guardbody teşekkür ederim... yalnız son bişey sormak istiyorum.. ben dogal yollardan yeterli protein alıyorum hemen hemen aslında.. amino yu antrenman dan önce ve sonra ve sabahları 3 - 4 tablet şeklinde alırım diye düşünmüştüm .. o şekilde daha hesaplı oluyo gibiydi.. ayrıca antreanman öncesi ve sonrası toplamda 3-4 tablet alınıo diye biliyorum aminodan..yoksa yine 30 gr aa mi almamız gerekiyo??
    cevaplarsan sevinirim ;)

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    amıno kullanımı kutu uzerınde yazan malesef gecersız.dikkat edersen unıversal
    3001'in uzerındede gunde tek tablet yazar.bu kim baz alınarak yazılmış bilemem ama zaten her vucudun ortak kullanımı ayrı cıkar.genelleme yapacak olur isek 2000'lik amınodan tek seferde 4 tablet alınması icap eder.bunu öğüne bölecek olursan gunde 8-12 tablet arası kullanım demektır.ama bu totalda bile proteın tozundan karşıladıgın amıno mıktarına erişemezsin.

Sayfayı Paylaş