Bcaa kullanımı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Jacoburak tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Arkadaşlar kafama takılan bi soru var kimisi bcaa kullanımının normal dönemde saçma olduğunu söyler anti-catabolic etkisi olduğu için definasyonda önerirler peki sizce ben bulk döneminde kullanmalı mıyım ??
    Yardımlarınız için teşekkürler..

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar şu soruya tecrübeli biri yanıt verebilirmi.Bende çok merak ediyorum.

3. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    bende merak ediyorum benimde başlayalı 2 ay oldu ama ben aldım kullanmaya başladım

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ben bulk dönemde de kullanıyorum. Eski şampiyon hocam bcaa her dönemde lazım bence diyor. Ama genel aminolar vs. onları definisyonda kullan diyor. Ben de hocamı dinlemiyoırum. Bcaa nın yanında glutamine de kullanıyorum :)

5. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Kas kütlesinin korunması ve onarımı için her daim kullanabileceğiniz bir supplement. cut veya bulk mühim değil aslında.

Atremandan önce 5g, antremandan sonra 5g şeklinde kullanabilirsiniz.

Başka bir yöntem ise aromalı bcaa alıp bolca su ile karıştırıp antreman esnasında tüketmek.

6. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Peki kas kütlesini arttırmakta işe yarıyomu ? Sonucta içindeki lösin,izolosin ve valin aminoasitlerinin %40 kadarı kaslarda bulunur ?

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    ''Bcaa testesteron, büyüme ve insülin hormonlarının seviyelerini artırır. Dolayısıyla kas yenilenmesinin maksimize edildiği durumda kas kütlesi kazanılması da o kadar yüksek hızda gerçekleşir. Daha hızlı kas yenilenmesi demek daha hızlı bir metabolizma ve daha hızlı kas kütlesi kazanmaktır; bu da daha az yağ kütlesi kazanarak gelişmek demektir.

Bcaa demek daha hızlı protein sentezi demektir. Bu da daha fazla anabolizma artışı demekitr. Dolayısıyla daha iyi bir performans, daha iyi bir dayanıklılık, daha hızlı bir gelişim demektir.

Yukarıdakilerden cıkarılabilecegi gibi bcaa yaz-kış kullanılması gereken cok gerekli bir üründür. Günde 3-4 kez kullanılması uygundur. ''
    D.Wolf dan alıntı olarak cevap vereyim. Linkte aşağıda
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k-tle-en-yi-11-t29111.html

arda55, Please complete, Turquase ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    MF dergisinin bu ay ki sayısındaki BCAA bölümünden özet geçeyim..

BCAA'lar antremandan önce alındıklarında kaslardaki hasarı azaltıyor, protein sentezi ve hatta bağışıklığı artırıyorlar..

BCAA ların sindirimle ilgili önemli detaylarından birisi de diğer aminolar gibi karaciğerde değişime uğrayarak değil direk dolaşıma verilirler..

yapılan bir deney sonucuna göre sadece 6 gün BCAA kullandıktan sonra egzersizden 15dk önce BCAA alan bisikletçilerin laktat eşiklerinde elde ettikleri VO2 yani oksijen etkinliği ve antreman gücü önemli ölçüde artmış..
    oksijen etkinliğinde %12.9, antreman yoğunluğunda ise %6.1 bu artış.
    Egzersizler sırasında yağın yakıt olarka kullanılması oranı da artıyor BCAA kullanımı ile (sanırım bu dolaylı etki)
    yine aynı araştırma kapsamında squat egzersizinden önce alınan BCAA takviyesi sayesinde gecikmiş kas ağrılarının yani dinlenme ağrılarının ve kas yorulmasının azaldığını gözlemlemişler..

BCAAl lar aynı zamnda egzersiz sırasında ki beyin yorgunluğunun da azalmasında yardımcı..

burda yine antreman öncesi 6-10 gr alınabileceğinden bahsetmiş..ayrıca maksimum fayda için beraberinde B6 vit. de alınmalı deniyor.

Despo ve Akay bunu beğendi.
  9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Diez çok teşekkürler. animal serisinin nitro isimli bir ürünü var onda eaalar var. içerisinde 1 servis için 3.5 gram bcaa 2.5 gram diğer eaalar var. Antrenmandan önce ve sonra o ürünü kullansak süper olur bence. Toplamda 7 gram bcaa + 5 gram eaa. Onda da belirtttiğin gibi adamlar içine B6 vitamini Bir de niacin var. Sanırım o da b3 vitamini oluyor.

Üzerine wheyi de çaktık mı yaklaşık 4-5 gram bcaa da ordan gelse. Nefis olur.

10. meren07

meren07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    birçok sayfada da benzer soruyu yazdım ama cevap alamadım. whey kullanıyorum içeriğinde servis başına 5gr bcaa düşüyor 4gr da glutamine. bu oranlar tek başına alınan 5gr bcaa ve 4gr glutamine eşitmi yoksa farklı bir durum sözkonusu mu? farklı bir hesap yöntemi mi var

11. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    extra 5 gr bcaa ve 4 gr glutamın var senın proteiın tozunda .. Sindirim ve emilim olarak eşit olmayabılır dısardan extra bcaa ve glutamın almakta fayda var glutamın ı gece yatarken de kullanmakda fayda var .. bcaa ıdman oncesı ıdman sonrası olarak kullanabılır..

12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben bunun limon aromalı tozunu kullanıyorum ve antreman sırasında 500ml su şişesinden yudumluyorum, gayet güzel gidiyor. bcaa vücut için önemli amino asitlerden üçü, o bakımdan bulk-cut denmeden kullanılmalı.

13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    peki amino için ne yapabiliriz? bcaa=aminoyla aynı görevimi görüyor?

14. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ben muscletech amıno fx pro serıes toz bcaa kullanıyorum antremanlardan once suyla karıstırıp ıcıyorum ıyı oluyor

15. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ben xtendin ürününü kullanıyorum icinde glutaminede var dier amino asitlerden de var üzerinde antreman sırasında alın diyor ama hocam antremandan önce al diyor nasıl icilmesi gerekir

16. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    hem öncesinde hem sonrasında hemde antreman sırasında kullanabilirsin xtend'i diye biliyorum
    sana kalmış

CaglarYildiz bunu beğendi.
  17. mesut8209

mesut8209 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anlayamadım bi olay var bcaa, glutamin, aino asit bunlar farklı ürün olarak mı alınıyor mesela protein kullanıyosun içinde bunların bi kısmı ztn var neden ayrı olarak alalımki proteinin içindekiler hikayemi yoksa daha fazlası alınması gerektiği içinmi almalıyız kısacası ben bu işten hiç bişey anlamadım.

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozlarında olanların ben hikaye olduguna inanıyorum

mesut8209 bunu beğendi.
  19. mesut8209

mesut8209 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kime sorsam al diyor ama protein tozlarındada var ya yeterli gelmiyor yada ğerçekten hikaye bende protein tozunda olmasına rağmen işe yaramadığı kanısındayım tabi bu kulanıp tecrübe edinmediğim birşey tecrübeli arkadaşlar da yorum yapsa buna da öğrense herkez.

20. ChiLeKeSh

ChiLeKeSh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Yer:
    Düzce
    Arkadaşlar l carnitine, amino asit ve bcaa kullanıyorum. Haftada 4-5 gün salona gidiyorum, girislerde koşu, bisiklet ve bel haraketlerini yapiyorum daha sonra ağırlık basıyorum. Yukarıda bahsetmiş olduğum üçlünün en doğru kullanım şekli hangisidir.

Sayfayı Paylaş