BCAA+Glutamine veya bunlarla beraber protein tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve myfranco tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. myfranco

myfranco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle malum forumda bilgilendirici çok konu var ancak insan işin içinden çıkamıyor. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Yaş 39. Zamanında aralıklı olarak body building yaptım. Son zamanlarda evde dumbell ile birkaç set olmak üzere haftada 2-3 gün çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde yeniden salonda çalışmaya başlayacağım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. 93 kiloyum ve doğal olarak nereden baksanız 15 kilo fazlam var. Çalışırken amacım kas kütlesinden taviz vermeden, kas arttırımı sağlamak ve vücuttaki yağdan kurtulmak. Hal böyle olunca işin içine iyi beslenme giriyor. Sormak istediğim şu:

Sadece BCAA+glutamine ile bunu sağlayabilir miyim?

Yoksa bunların yanında protein tozu da almalı mıyım? Çok fazla para dökmek istemiyorum. O yüzden çok pahalı ürünlere yönelip bütün gün boyunca elimde shakerla dolaşmak istemiyorum. Mesleğim turizm ve hep dışarıda olduğumdan, ofiste beslenme kolaylığına sahip değilim. Sabah yulaf ezmesi ve akabine yumurta,süt,lor peyniri, 10-11 gibi patates haşlaması, öğlen tavuk ve akşam tavuk veya balık veya kırmızı et yemeyi düşünüyorum. Mümkün merhebe sebze ve başka gıdaları da alabilirim ancak çalıştığım günlerde bunu yapabilmem biraz kıstılı.

GNCden baktığımda BCAA ve glutamine fiyatları uygun. Bunun dışında, içinde BCAA+ glutamine de olan kompleks bir protein tozu nasıldır? Aklımda
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinler/optimum-whey-100-whey-gold-standart-2283.html

Buradaki ürün var. Glutamine için sadece glutamine olarak satılan ürünleri kullanın deniliyor. Bu protein tozu+glutamine de olabilir.

Forumu bayağı bir okudum. Konudan biraz uzak kaldığım belli ancak yıllardır az çok takibim ile beraber ben bunları çıkardım. Sizler ne dersiniz?

Sayfayı Paylaş